Ćwiczenia

Ćwiczenia na klatkę piersiową w domu – jak rozbudować mięśnie?

Ćwiczenia na klatkę piersiową w domu

Wyrzeźbienie mięśni, zwiększenie siły, poprawa kondycji i wyglądu to najważniejsze cele każdego treningu. Ćwiczenia na klatkę piersiową w domu przyniosą oczekiwane rezultaty, pod warunkiem że będą wykonywane systematycznie i w prawidłowy sposób. Przeczytaj!

Efektywny trening domowy możesz wykonać bez specjalistycznego sprzętu, korzystając jedynie z tego, co znajdziesz w domu. Możesz również włączyć ćwiczenia z hantlami, sztangą, gumami oporowymi – wszystko zależy od indywidualnych preferencji, ustalonego planu treningowego. Wiele osób łączy ćwiczenia na klatkę piersiową w domu z regularnymi wizytami na siłowni. Jeśli jednak nie dla ciebie wyjścia do fitness klubów, wystarczy regularna gimnastyka domowa. 

Ćwiczenia na klatkę piersiową bez sprzętu

dobre ćwiczenia na klatkę piersiową w domu

Mięśnie klatki piersiowej trenują zarówno panowie, jak i panie. Warto pamiętać, że podstawowe ćwiczenia pomagają poprawić wygląd piersi, unoszą je lekko, nadają im ładny kształt. Trenowanie tych partii mięśni wcale nie oznacza budowania typowej klatki kulturysty, czego często obawiają się panie. W każdym treningu istotne jest też to, by angażować wszystkie mięśnie ciała, a zatem nie tylko brzucha, nóg czy pośladków. W ćwiczeniach nie możesz zapomnieć o ramionach oraz mięśniach piersiowych.

Podstawowe ćwiczenia na klatkę piersiową w domu

Najpopularniejsze i najchętniej wykonywane ćwiczenia na klatkę piersiową to różnego rodzaju pompki. Jeśli chcesz, aby były skuteczne, musisz pamiętać o prawidłowej technice ćwiczenia. Trenując mięśnie klatki piersiowej, wypróbuj pompki z szerokim rozstawem ramion. Dzięki temu wyeliminujesz maksymalnie zaangażowanie tricepsa. Jak wykonać pompkę?

 1. Ułóż się podpierając na dłoniach i stopach.
 2. Ręce rozstaw szerzej niż szerokość ramion.
 3. Wyprostuj ciało.
 4. Zegnij łokcie i powoli opuszczaj ciało, by klatka piersiowa znalazła się tuż nad podłogą.
 5. Utrzymaj pozycję przez kilka sekund.
Sprawdź!
Ćwiczenia na kaptury – dobre ćwiczenia na kaptury w domu i na siłowni

Ćwiczenia na klatkę piersiową w domu z użyciem sprzętu

ćwiczenia na dół klatki piersiowej w domu

Ważnymi ćwiczeniami, które pozwolą wyrzeźbić mięśnie piersiowe, są rozpiętki i wyciskanie. Ćwiczenia z hantlami na klatkę piersiową z powodzeniem wykonasz w domu. Jeśli nie masz odpowiedniego sprzętu lub jesteś początkującym ćwiczącym, zastąp ciężarki butelkami z wodą. Jak trenować rozpiętki?

 1. Połóż się na plecach na płaskiej powierzchni.
 2. W dłonie weź butelki z wodą.
 3. Unieś ręce nad głowę, trzymaj lekko zgięte w łokciach.
 4. Dłonie z butelkami trzymaj skierowane do siebie.
 5. Zrób wdech i powoli opuść butelki ruchem po łuku, aby znalazły się w jednej linii z klatką piersiową.
 6. Zrób wydech, unosząc butelki tym samym ruchem. 

To idealne ćwiczenia na klatkę piersiową dla dziewczyn i wszystkich, którzy dopiero zaczynają trenować.

Ćwiczenia na klatkę piersiową w domu – o czym pamiętać?

ćwiczenia na rozbudowanie klatki piersiowej w domu

Ćwiczenia na klatkę piersiową w domu pozwolą zadbać o kondycję, dobre samopoczucie i ładną sylwetkę. Trzeba obalić mit, który głosi, że tylko trening na siłowni może przynieść rezultaty. Jeśli znajdziesz w sobie chęć i motywację, z powodzeniem wypracujesz, efekty ćwicząc w domu. Zanim zaczniesz, upewnij się, że jesteś przygotowany. Na pewno przydadzą się mata do ćwiczeń czy gumy oporowe. Warto zainwestować w wygodny strój do ćwiczeń i buty. Znajdziesz je w ofercie sklepów Decathlon i skompletujesz niezbędne akcesoria.

Pamiętaj także o prawidłowych wykonywaniu ćwiczeń, powtórzeniach i pilnowaniu oddechu. Każdy trening rozpocznij krótką rozgrzewką i zakończ rozciąganiem. Naucz się ćwiczyć prawidłowo, co uchroni przed kontuzjami, zakwasami i skurczami oraz przyspieszy pojawienie się pierwszych efektów. Ćwiczenia na klatkę piersiową w domu mogą wówczas dać naprawdę widoczne rezultaty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *