Siłownia i Fitness

Przysiady na pośladki – jakie przysiady robić aby były efekty?

przysiady na pośladki

Czy przysiady na pośladki to faktycznie najlepsze ćwiczenie, jakie możesz wykonać na ujędrnienie pupy? Jak urozmaicać klasyczne przysiady, by stale się rozwijać? Poznaj najlepszą technikę, która zapewni ci idealnie wyrzeźbioną pupę i resztę ciała.

Przysiady to zdecydowanie jedne z najpopularniejszych i najbardziej podstawowych ćwiczeń. Ich zaletą jest prostota i uniwersalność. Możesz wykonywać je zarówno na siłowni, jak i w domu. Przysiady na pośladki świetnie sprawdzają się jako ćwiczenie ujędrniające pupę, ale też inne obszary ciała. Czy wiesz, że zwykły squat angażuje aż 250 różnych mięśni? Dodając do nich obciążenie lub wprowadzając modyfikację, skutecznie wyrzeźbisz wiele partii ciała na raz. Sprawdź, jak wykonywać przysiady na pupę!

Przysiady – najlepsze ćwiczenia na pośladki?

Przysiady na pośladki najlepsze

Przysiady na pośladki nie stały się tak popularne bez powodu. To ćwiczenie skutecznie angażuje mięśnie czworogłowe ud, pośladkowe, a w mniejszym stopniu także łydek, pleców i brzucha. To zdecydowanie jedno z najlepszych ćwiczeń na idealne pośladki, jakie możesz wykonać. Ważne jest jednak, aby robić to regularnie. Bez powtórzeń i odpowiedniej techniki – nic ci nie dadzą.

Rodzaje przysiadów

Przysiady na pośladki rodzaje

Istnieją różne rodzaje przysiadów, a wszystkie z nich przynoszą wyraźne korzyści na pupę. Wyróżnia się m.in.:

Jak robić przysiady na pośladki w wersji tradycyjnej?

Nigdy nie zabieraj się za trening bez odpowiedniej rozgrzewki. Poruszaj się dynamicznie i dodaj kilka ćwiczeń lekko rozciągających. Następnie zacznij od rozstawienia nóg na szerokość barków. Biodra, stopy i barki powinny być mniej więcej w jednej linii. Stopy powinny delikatnie rotować się na zewnątrz, a kolana śledzić ich pozycję podczas zginania. Napnij mięśnie pośladkowe oraz brzuch, cofnij biodra i obniżaj pupę, pilnując, by ciężar ciała pozostawał na twoich piętach. Zejdź na tyle nisko, by uda i łydki stworzyły ze sobą kąt prosty.

Sprawdź!
Wykroki z hantlami – sposób na mocne ciało! Jak prawidłowo robić wypady i wykroki?

Pamiętaj, że źle wykonywane przysiady na pośladki mogą zaszkodzić twoim plecom

Łopatki trzymaj ściągnięte, a miednicę podwiniętą. Nie garb się i pozostaw plecy w neutralnej pozycji. Kolana nigdy nie powinny znaleźć się w pozycji bardziej wysuniętej do przodu niż palce stóp. Pamiętaj, aby nigdy nie odrywać pięt od podłogi i spinać pośladki także w pozycji końcowej, wyprostowanej.

Jak urozmaicić przysiady na pośladki?

Przysiady na pośladki urozmaicić

Jeżeli już w pełni opanujesz podstawową technikę, warto modyfikować trening innymi rodzajami tego ćwiczenia. Dodając obciążenie, zauważysz szybsze i lepsze efekty. Skorzystaj z oferty Decathlonu, by wyposażyć swoją domową siłownię w profesjonalny sprzęt:

  • odpowiednie obuwie sportowe – pomoże ci utrzymać stabilizację całego ciała w pozycjach stojących;
  • matę do ćwiczeń – niezbędną do pozycji leżących oraz podporów;
  • hantle;
  • kettle;
  • sztangę z obciążeniami;
  • gumy do ćwiczeń.

Przysiady na pośladki – efekty

Przysiady na pośladki efekty

Aby zobaczyć wyraźne efekty, należy wykonywać przysiady na pupę regularnie, stopniowo zwiększając ilość powtórzeń lub dodając obciążenie. Wystarczą już 2 tygodnie ćwiczeń, aby zauważyć zmianę w swojej sylwetce i jędrne pośladki. Odpowiednie wykonywanie przysiadów przekłada się też na lepsze poczucie stabilności i równowagi ciała.

Wiesz już, jak robić przysiady na pośladki. To stosunkowo proste i bardzo uniwersalne ćwiczenie. Możesz z łatwością je urozmaicać i modyfikować, by docierać do różnych mięśni. Dodaj to ćwiczenie do swojego treningu. Wykonuj regularnie przysiady na pośladki – efekty zauważysz już po kilku tygodniach!

Wykonywanie przysiadów ma wpływ na całe ciało. Poznaj rodzaje tego ćwiczenia:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *