Trening

Trening AB – świetne rozwiązanie dla początkujących. Jak go przeprowadzić?

trening ab

Dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z systematyczną aktywnością fizyczną, ciekawym rozwiązaniem okazać się może trening AB. Są to ćwiczenia, które mogą być pomocne, jeśli chcesz wzmocnić mięśnie brzucha. Dowiedz się więcej na temat tej formy treningu!

Opracowując swój plan treningowy, masz do dyspozycji naprawdę wiele możliwości. Daje to z pewnością dużo swobody. W dzisiejszych czasach mnóstwo ludzi marzy o tym, aby mieć płaski brzuch. Pamiętaj o tym, że podejmowana przez ciebie aktywność powinna być dopasowana do twoich potrzeb i możliwości. Kieruj się tym, planując liczbę powtórzeń, a także dobierając poszczególne ćwiczenia. Sprawdź, czym jest trening AB i co możesz dzięki niemu zyskać.

Trening AB – dlaczego jest to ciekawa propozycja dla początkujących?

trening ab dlaczego

Nie ulega wątpliwości, że trening AB może się świetnie sprawdzić w przypadku osób, które dopiero wkraczają w świat regularnej aktywności ruchowej. Głównie składa się on bowiem z dosyć nieskomplikowanych ćwiczeń. Niejednokrotnie w dużym stopniu angażują one mięśnie proste brzucha. Taki trening trwa 8 minut, co sprawia, że bardzo łatwo jest go dopasować do swoich codziennych obowiązków i wygospodarować na niego chwilę. Dodatkowo taka krótka forma aktywności może być pomocna dla tych, którzy potrzebują czasu na przyzwyczajenie się do faktu, że systematycznie podejmują wysiłek fizyczny.

Płaski brzuch – jak zaplanować trening mięśni brzucha?

Jeśli chcesz robić treningi AB, pamiętaj o tym, aby w odpowiedni sposób zaplanować swoją aktywność. Zastanów się dokładnie nad tym, jakie są twoje preferencje i możliwości. Pomyśl o tym, ile powtórzeń poszczególnych ruchów jesteś w stanie wykonać bez przeciążania swojego ciała. Trzeba bowiem podchodzić do sprawy z rozsądkiem i odpowiedzialnością. Rzeźbienie brzucha niejednokrotnie jest procesem długotrwałym, dlatego też nie należy się tutaj śpieszyć. Wskazaną formę treningu możesz wykonywać 4 razy w tygodniu, co sprawia, że poświęcasz 32 minuty w ciągu 7 dni na ćwiczenia!

Sprawdź!
Ćwiczenia ze sztangą – trenuj plecy, pośladki, brzuch, barki, triceps sztangą efektywnie!

Ćwiczenia AB – jakie aktywności możesz tutaj wykorzystać?

trening ab ćwiczenia

Treningi AB ukierunkowane są na mięśnie brzucha. Do dyspozycji masz tutaj różnorodne propozycje. Możesz postawić między innymi na brzuszki w rozmaitych konfiguracjach. Ważne jest, aby zadbać o mięśnie:

 • dolne;
 • górne;
 • poprzeczne;
 • skośne.

Można więc wykonywać wersję klasyczną tej aktywności oraz wykorzystać wariant ze skrętem tułowia. Dodatkowo przydatne są też takie formy ruchu jak:

 • rowerek;
 • świeca;
 • przyciąganie kolan do klatki piersiowej.

Niewątpliwie takie treningi mogą być świetnym rozwiązaniem w zakresie modelowania brzucha.

Fitness a umiejętne dopasowanie intensywności treningu oraz dokładność

Chociaż ośmiominutowy trening może wydawać się szybki i prosty do przeprowadzenia, trzeba pamiętać o dokładności. Podejmowane aktywności powinny być wykonywane z dbałością o poprawność techniczną. Dbaj więc o swoje skupienie oraz przywiązuj wagę do szczegółów. Oprócz tego musisz zatroszczyć się o odpowiednie dopasowanie intensywności treningu do swoich potrzeb oraz indywidualnych możliwości. Nie przeciążaj organizmu. Chęć szybkiej realizacji swoich założeń jest oczywista. Nie o to jednak chodzi w aktywności ruchowej. Zachowaj rozsądek i dbaj o swój komfort oraz motywację, powoli dążąc do celu.

Przygotowania do regularnej aktywności fizycznej od strony organizacyjnej

trening ab przygotowania

Jeśli chcesz regularnie się ruszać, ważne jest odpowiednie przygotowanie. Zastanów się nad tym, co może być ci potrzebne. Jest wiele przydatnych akcesoriów, które możesz wykorzystywać podczas swoich treningów. W sklepach Decathlon znaleźć możesz:

 • maty do ćwiczeń;
 • odzież sportową;
 • bidony na wodę;
 • obuwie sportowe.

Miej na uwadze nawodnienie swojego organizmu i odpowiednią organizację treningów.

Wiesz już, na czym polega trening AB. Decyzja o rozpoczęciu regularnej aktywności fizycznej wymaga sporego samozaparcia i zaangażowania. Niezbędna jest tutaj determinacja. O swoją motywację możesz dbać poprzez wyznaczanie sobie celów do realizacji i monitorowanie swoich postępów w tym zakresie. Do kwestii związanych z treningami podchodź w sposób rozsądny. Ruch z pewnością jest świetnym sposobem na spożytkowanie wolnego czasu, a 8 minut to naprawdę niewiele. Może cię też zainteresować trening ABS i inne rodzaje treningów.

Sprawdź!
Podciąganie na drążku – efekty codziennych ćwiczeń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *