Trening

Trening push pull – czym jest i jak go umiejętnie wykorzystać? Sprawdź ćwiczenia!

trening push pull

Nie ulega wątpliwości, że trening push pull może okazać się bardzo praktycznym i efektywnym rozwiązaniem w sferze ćwiczeń. Warto wiedzieć, czym jest taka forma aktywności oraz jaki ruch można w niej wykonywać. Sprawdź przydatne pomysły w tym obszarze!

Ciekawym rozwiązaniem w zakresie zagospodarowania wolnego czasu może okazać się trening push pull. Jest to dosyć wymagająca aktywność, która stawia na intensywny wysiłek i angażuje różne grupy mięśni. Osoby, które chcą modelować swoją sylwetkę oraz pracować nad siłą mięśniową, mogą wykorzystać taką formę ćwiczeń w swoim planie treningowym. Ważne jest tutaj to, aby umiejętnie ułożyć harmonogram działań. Potrzebna jest skrupulatność, a także kompleksowe podejście. Zobacz przydatne informacje na ten temat!

Czym jest trening push pull i co trzeba wziąć pod uwagę przy jego planowaniu?

trening push pull trening

Trening push pull polega na podziale serii ćwiczeń według zaangażowanych grup mięśni. Oznacza to, że jednego dnia wykonuje się zadania tylko na wybrane partie ciała, a drugiego swoją pracę ukierunkowuje się już na inne. Nie łączy się aktywności, co daje mięśniom możliwość regeneracji w przerwie. Jeśli chcesz trenować w ten sposób, musisz dobrze przemyśleć swój plan działania. Pamiętaj o tym, że intensywność ćwiczeń powinna być dostosowana do twoich indywidualnych możliwości. Zadbaj też o dopasowanie liczby powtórzeń do swojej kondycji. Musisz więc wziąć tutaj pod uwagę szereg czynników.

Sprawdź!
Ćwiczenia na pośladki z hantlami – jaki trening na pośladki z ciężarkami?

Trening push pull legs – kilka podstawowych informacji, które warto znać!

trening push pull nogi

Wykorzystując trening push pull można stawiać zarówno na masę, jak i na rzeźbę – wszystko zależy od tego, jakie ćwiczenia dobierzesz do swojego zestawu. Przy pomocy tego rodzaju aktywności możesz pracować nad budowaniem masy mięśniowej, czy też wytrzymałością siłową i modelowaniem sylwetki. Omawiana forma ruchu może sprawdzić się zarówno w przypadku osób zaawansowanych, jak i początkujących. Jest to bowiem elastyczne rozwiązanie, które można dostosowywać do swojego zapotrzebowania. Ważne jest jednak to, aby robić to sposób przemyślany. Poświęć trochę czasu na zastanowienie i nie spiesz się.

Przykładowy plan treningowy push pull – jakie ćwiczenia możesz wykorzystać?

Z pomocą treningu push pull możesz zaangażować między innymi:

 • biceps;
 • triceps;
 • mięsień naramienny;
 • nogi.

Masz tutaj do dyspozycji naprawdę szerokie możliwości. Częstotliwość ćwiczeń zależy od twojego poziomu zaawansowania. Pamiętaj o tym, aby nie przeciążać swojego organizmu. W fazie push możesz wykonywać takie zadania jak wyciskanie sztangi na ławce, wypychanie nóg, czy też pompki. Z kolei w etapie pull możesz wykorzystać wiosłowanie hantlami i przyciąganie kolan do klatki piersiowej w zwisie na drążku. Jeśli przeznaczasz dodatkowy dzień na nogi, możesz postawić wówczas na przysiady i wykroki.

Ćwiczenia na siłowni czy w domu – co wybrać i jak podjąć tę ważną decyzję?

Miejsce przeprowadzania treningów zależne jest od twoich osobistych preferencji. W swojej przestrzeni możesz czuć się swobodnie i niezależnie. Z kolei na siłowni możesz nawiązać kontakt z innymi osobami i zdobywać informacje. W klubie do dyspozycji masz również szereg rozmaitych sprzętów, które możesz wypróbować. Zastanów się więc nad tym, jakie są twoje upodobania w sferze aktywności ruchowej. Niektórzy cenią sobie ćwiczenia w skupieniu przy ulubionej muzyce, innych natomiast obecność ludzi motywuje do działania. Musisz ustalić własne oczekiwania dotyczące przebiegu treningów.

Sprawdź!
Trening AB – świetne rozwiązanie dla początkujących. Jak go przeprowadzić?

Jak się odpowiednio przygotować do treningów w domowym zaciszu?

Jeżeli chcesz trenować w swoim domowym zaciszu, przydatne może okazać się wyposażenie dedykowane aktywności fizycznej. Różnego rodzaju urządzenia i akcesoria w wielu przypadkach można wykorzystać do urozmaicenia swoich ćwiczeń. W sklepach Decathlon możesz znaleźć:

 • szeroki wybór hantli;
 • talerze i gryfy do sztang;
 • maty do ćwiczeń;
 • suwnice;
 • drążki do podciągania;
 • ławki treningowe;
 • maszyny do przysiadów.

Zweryfikuj dokładnie swoje zapotrzebowanie, analizując planowane formy ruchu. Odpowiednia organizacja treningów ma tutaj niebagatelne znaczenie, dlatego też warto się solidnie przyłożyć do tego wyzwania.

Wiesz już, na czym polega trening push pull. Nie ulega wątpliwości, że regularna aktywność fizyczna powinna mieć charakter przemyślanego przedsięwzięcia. Potrzebna jest tu kompleksowa analiza własnych potrzeb, celów, a także oczekiwań. Ważna jest także motywacja do działania i rozsądek. Nie można również bagatelizować kwestii związanych z nawodnieniem i własnym komfortem podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Ułóż swój plan treningu w domu sprawdź, jakie inne rodzaje treningów możesz w nim uwzględnić.


Może Cię także zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *