Trening

Trening FBW w domu – jak wykonać? Zobacz przykładowe ćwiczenia!

trening fbw w domu

Dla osób, którym zależy na pracy nad mięśniami całego ciała, trening FBW w domu może okazać się ciekawym pomysłem. Masz tu do dyspozycji szerokie możliwości w zakresie doboru ćwiczeń. Sprawdź, jakie aktywności możesz wykonywać!

Nie ulega wątpliwości, że ćwiczenie całego ciała może być bardzo efektywnym sposobem na spożytkowanie wolnego czasu. Temu właśnie celowi służy trening FBW w domu. Dla tych, którzy chcą podejmować aktywność fizyczną w swojej przestrzeni, może to być niejednokrotnie interesujące rozwiązanie, a także wygodna opcja pod kątem organizacyjnym. Ważne jest, aby umiejętnie ułożyć swój plan treningowy, a także odpowiednio dopasowywać ćwiczenia do własnych możliwości. Sprawdź, na czym polega wskazana forma ruchu i jakie aktywności możesz wykonywać!

Trening FBW w domu – co to jest i na czym to polega?

trening fbw w domu piłka

Trening Full Body Workout w domu polega na angażowaniu mięśni całego ciała podczas jednej sesji. Jest to aktywność o charakterze ogólnorozwojowym, która może być pomocna w modelowaniu sylwetki, a także w pracy nad siłą mięśniową. Przechodzi się tutaj od pracy nad dużymi mięśniami do zadań angażujących małe mięśnie. Jeżeli chcesz robić treningi FBW w domu, musisz wykazać się kompleksowym podejściem do opracowywania swojego planu działania.

Jakie ćwiczenia FBW w domu mogą się sprawdzić?

Planując trening FBW w domu, masz do dyspozycji różnorodne możliwości. Pamiętaj o tym, aby zwracać uwagę na poprawność techniczną wykonywanych ćwiczeń, a także na uwzględnienie wszystkich partii mięśni. Musisz ustalić cele, które chcesz osiągnąć oraz konsekwentnie do nich dążyć. Dbaj o motywację, a także o to, aby nie przeciążać ciała. Możesz robić tu między innymi przysiady ze sztangą trzymaną na karku, czy też unoszenie kolan podczas wiszenia na drążku. Ciekawym pomysłem może okazać się również trening FBW w domu z hantlami. Wykorzystanie obciążenia często ma wpływ na intensywność ćwiczeń.

Sprawdź!
Wyciskanie żołnierskie – czym jest? Technika, warianty i efekty

Trening Full Body Workout w domu – jak się przygotować?

trening fbw w domu piona

Jeżeli planujesz trening FBW w domu, musisz się do tego odpowiednio przygotować. Zastanów się nad tym, jakie akcesoria mogą być ci potrzebne podczas ćwiczeń FBW w domu. Masz tu do dyspozycji szerokie spektrum rozwiązań. W sklepach Decathlon możesz znaleźć:

  • hantle winylowe;
  • odzież sportową;
  • hantle kompozytowe;
  • maty do ćwiczeń;
  • hantle chromowane;
  • obuwie sportowe;
  • hantle sześciokątne;
  • talerze i gryfy do sztang;
  • hantle miękkie;
  • bidony na wodę.
trening fbw w domu plank

Przeanalizuj uważnie własne preferencje, aby określić swoje zapotrzebowanie na sprzęt i ułożyć plan treningu w domu. Nie ulega wątpliwości, że rozmaite przyrządy mogą mieć duży wpływ na urozmaicenie twojego treningu.

W wielu przypadkach trening FBW w domu z hantlami, czy też innego rodzaju akcesoriami może się świetnie sprawdzić jako ciekawa forma aktywności fizycznej. Trening ogólnorozwojowy ma charakter kompleksowy, dlatego należy go odpowiednio opracować. Poświęć trochę czasu na zaplanowanie ćwiczeń. Weryfikuj również szczegółowo, jak należy w poprawny technicznie sposób wykonywać poszczególne ruchy. Dodatkowo zastanów się nad optymalną dla siebie liczbą powtórzeń. Jest to bardzo ważne w tym rodzaju treningu i nie można tego bagatelizować.


Może Cię także zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *