Ćwiczenia

Ćwiczenia na ramiona z hantlami – czy warto ćwiczyć z ciężarem?

ćwiczenia na ramiona z hantlami

Atutem ćwiczeń na ramiona z hantlami jest fakt, że można je wykonywać nie tylko na siłowni. Ta forma aktywności świetnie sprawdza się w domu. Z naszego artykułu dowiesz się, komu można polecić taki trening oraz jak ćwiczyć.

Ćwiczenia na ramiona z hantlami angażują nie tylko ręce, ale w mniejszym bądź większym stopniu także inne partie ciała. Można je wykonywać wtedy, kiedy chcesz wyrównać dysproporcje w sile mięśniowej i rozwinąć swoją masę. Za ich pomocą wysmuklisz też ręce.

Dlaczego warto ćwiczyć z hantlami?

Ćwiczenia na ramiona z hantlami dlaczego

Ćwiczenia na ramiona z hantlami poprawiają wygląd rąk. Na pewno warto po nie sięgnąć jeśli próbujesz poradzić sobie z obwisłą skórą tych rejonów, wtedy ćwiczenia na pelikany z hantlami pomogą uporać się z tym problemem. Do treningu warto włączyć także ćwiczenia na biceps z hantlami. Kobiety nie muszą się bać pracy nad mięśniami dwugłowymi ramienia, gdyż jeżeli nie zastosują dużego obciążenia, osiągną efekt wysmuklenia rąk.

Efekty estetyczne ćwiczeń z hantlami, które wykonujesz na górne partie ciała, to nie wszystko. Dzięki nim poprawiasz siłę swoich mięśni i stawów, a przede wszystkim zwiększysz ich wytrzymałość.

Ćwiczenia na ramiona z hantlami – propozycje i przykłady

Jakie ćwiczenia na ramiona z hantlami warto wykonywać? Możliwości jest wiele, a ich efekty zależą od zastosowanego obciążenia. Ćwiczenia z hantlami są uniwersalne i na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Wyciskanie hantli nad głowę

Ćwiczenia na ramiona z hantlami wyciskanie
  1. Ćwiczenie wykonujesz w pozycji stojącej, z napiętymi mięśniami brzucha i pośladków;
  2. Hantle trzymasz nachwytem w obu dłoniach;
  3. Unieś ramiona i zegnij je pod kątem 90 stopni;
  4. Wyciskanie polega na prostowaniu łokci kontrolowanym ruchem i powrocie do pozycji wyjściowej.
Sprawdź!
Podciąganie wąsko czy szeroko? Podciąganie wąskim chwytem

Unoszenia ramion

  1. Stań prosto, napnij mięśnie brzucha oraz pośladków;
  2. Ręce są opuszczone wzdłuż ciała, hantle trzymasz nachwytem;
  3. Zacznij podnosić ręce przed siebie – do wysokości klatki piersiowej – a później takim samym ruchem opuszczaj je do pozycji wyjściowej.

To ćwiczenie ma kilka wariantów. Można między innymi unosić ramiona do boków w pozycji wyprostowanej oraz opadzie tułowia. W zależności od tego angażowane są nieco inne partie mięśni ramion.

Te akcesoria są potrzebne, by ćwiczyć z hantlami

Ćwiczenia na ramiona z hantlami akcesoria

Jeśli chcesz skompletować sprzęt do ćwiczeń z hantlami, wystarczy pójść do sklepu Decathlon. Znajdziesz tam zarówno odzież i buty fitness, jak i akcesoria treningowe. Na początek wystarczą hantelki i obciążniki, ale później warto zmienić je na sztangielki.

Ćwiczenia na ramiona z hantlami to element treningu, którego nie można pominąć. Wyrzeźbione ręce wcale nie muszą być przesadnie muskularne, dlatego taką aktywność można polecić zarówno mężczyznom, jak i kobietom.


Może Cię także zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *