Ćwiczenia

Ćwiczenia z gumą na biceps – jakie przynoszą efekty?

ćwiczenia z gumą na biceps

Ćwiczenia z gumami oporowymi są szczególnie chętnie wykonywane przez osoby, które są aktywne w domu. Taki trening pomaga wzmocnić mięśnie. Jaki efekt dają ćwiczenia z gumą na biceps? Jak je prawidłowo wykonać? Podpowiadamy!

Trening z gumami pozwala wzmocnić mięśnie, zwiększyć siłę, poprawić elastyczność mięśni i stawów. Jednocześnie działa korzystnie poprawiając koordynację, stabilizację, rozwijając zmysł równowagi. Aktywność z gumami pomaga wyszczuplić i wymodelować sylwetkę. Ćwiczenia z gumą na biceps mogą być traktowane jako trening siłowy i równie skuteczne jak ćwiczenia z hantlami. Poprawiają wytrzymałość mięśniową i przyczyniają się do wzrostu beztłuszczowej masy ciała. Zanim zaczniesz trening, musisz pamiętać, że nie ma jednej uniwersalnej taśmy treningowej. Powinieneś dobrać odpowiednią dla siebie. Jak wykonywać ćwiczenia z gumą na biceps? O czym pamiętać?

Jakie ćwiczenia z gumą oporową warto wykonywać?

Ćwiczenia z gumą na biceps jakie

Dzięki gumom oporowym możesz wzmocnić ramiona oraz bicepsy. Bez problemu wykonasz także ćwiczenia na triceps w domu. Pamiętaj jednak, aby wykonywać je w seriach, np. stojąc na macie. Jak powinien wyglądać trening z taśmą? Oto przykładowe ćwiczenia pozwalające wzmocnić biceps:

 • stań prosto w lekkim rozkroku, chwyć taśmę w jedną rękę, przyciskając ją do piersi, drugą ręką rozciągaj gumę. Wykonaj kilka powtórzeń, a następnie zmień rękę;
 • chwyć gumę, zaczep je o palce dłoni, ręce wyprostuj i unieś nad głową. Rozciągnij taśmę i opuść ręce na wysokość klatki piersiowej. Powtórz ćwiczenie kilka razy;
 • taśmę opleć wokół nadgarstków i unieś ręce nad głowę, napinając gumę. Załóż ręce za głowę. Powtórz ćwiczenie;
 • wyciągnij ręce przed siebie, zapleć gumę wokół palców. Rozciągaj taśmę, a ręce odchylaj naprzemiennie w bok;
 • wyciągnij ręce do przodu, opleć gumą palce. Jedną rękę trzymaj prosto, drugą ciągnij taśmę w dół. Zmieniaj ręce, aby wzmacniać obie.
 • uklęknij, opierając się na jednej nodze. O palce drugiej stopy zaczep taśmę. Przeciwną ręką rozciągaj gumę;
 • stań na taśmie jedną nogą na lekko ugiętych kolanach i wykonaj uginanie ramion z gumą (rękę ze sprzętem prostuj, zginaj i ciągnij ku górze);
 • usiądź na podłodze. Taśmę umieść pod pośladkami. Drugi koniec gumy chwyć w obie ręce za plecami. rozciągaj taśmę, prostując ręce w łokciach;
 • rozstaw stopy na szerokość barków, a taśmę owiń wokół dłoni i przełóż za plecami. Ręce w łokciach lekko zegnij, wyciągnij w bok. Ćwicz, wypychając pięści do przodu i jednocześnie prostuj je. Wracając do pozycji wyjściowej, ściągnij łopatki.
Sprawdź!
Ćwiczenia na biceps w domu – jak trenować biceps hantlami w domu?

Wykonując ćwiczenia, musisz napiąć mięśnie brzucha, utrzymywać proste plecy. Trening najlepiej przeprowadzać przynajmniej trzy razy w tygodniu. Ćwiczenia z gumą na biceps powinny trwać około godziny.

Efekty treningu z gumami

Ćwiczenia z gumą na biceps efekty

Ćwiczenia na biceps i triceps możesz z powodzeniem wykonywać w domu. Nie musisz wcale udawać się do siłowni, by ćwiczyć wyciskanie sztangi. Swój trening wykonasz z użyciem gumy power band. Możesz się spodziewać:

 • rozbudowania tkanki mięśniowej;
 • zmniejszenia tkanki tłuszczowej;
 • wzmocnienia mięśni;
 • wysmuklenia sylwetki.

Gumę możesz zawsze zabrać ze sobą. Podczas ćwiczeń z nią redukujesz ryzyko urazu i kontuzji. Trening jest prosty i nie powinien sprawić ci trudności. Uginanie ramion z gumą, a także przysiady, skręty tułowia pozwolą pracować nad poszczególnymi partiami mięśni (tricepsy, bicepsy, przedramiona, mięśnie pośladków, brzucha). Ćwiczenia z gumą oporową zastąpią trening obwodowy na siłowni. Musisz jednak pamiętać o prawidłowej technice ćwiczeń z gumą na biceps. Wykonuj dokładne i powolne ruchy, zawsze wróć do pozycji wyjściowej, wykonuj odpowiednią liczbę powtórzeń na każdą rękę.

Ćwiczenia z gumą na biceps i triceps – jaką taśmę wybrać?

Ćwiczenia na triceps z hantlami lub trening na bicepsy można zastąpić ćwiczeniami z taśmami oporowymi – gumy doskonale nadają się do treningu ramion. Zanim zaczniesz trening, musisz wybrać odpowiedni rodzaj taśmy:

 • taśmy pilates do stretchingu, jogi, rehabilitacji;
 • gumy oporowe o obwodzie ok. 2 metrów, z oporem od 1,5 kg do ponad 150 kg;
 • gumy mini band o obwodzie 50-60 cm o oporze 5-25 kg.

Do treningu będziesz potrzebować także odpowiedniego stroju i maty gimnastycznej. Wszystkie niezbędne akcesoria, które wymieniliśmy, znajdziesz w sklepie Decathlon.

Dlaczego warto?

Ćwiczenia z gumą na biceps dlaczego

Ćwiczenia na triceps, rzeźbienie sylwetki, praca nad mięśniami pośladków, brzucha – to tylko niektóre zalety stosowania oporowych taśm. To uniwersalne akcesorium nie zajmie dużo miejsca, możesz także zabrać je ze sobą w podróż. Nie nadszarpnie twojego budżetu, a sprawi, że trening stanie się bardziej efektywny i ciekawszy.

Sprawdź!
Ćwiczenia na równowagę – nie tylko dla osób starszych

Ćwiczenia z gumą na biceps to doskonały pomysł dla wszystkich pracujących nad tą partią mięśni. Jeśli jeszcze nie próbowałeś, koniecznie sięgnij po ten niepozorny sprzęt i zobacz, jakie efekty przynosi praca z nim.


Może Cię także zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *