Ćwiczenia

Ćwiczenia z hantlami na brzuch – zobacz nasze najlepsze propozycje

ćwiczenia z hantlami na brzuch

Jeśli chcesz wykonywać ćwiczenia z hantlami na brzuch, starannie ułóż plan treningowy. Aktywność z ciężarkami może być świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą angażować różne partie ciała. Zobacz pomysły, które możesz wykorzystać w zaciszu swojego domu!

Nie ulega wątpliwości, że ćwiczenia z hantlami na brzuch są niejednokrotnie bardzo intensywne, ale to przekłada się na ich efektywność. Nie brakuje takich, które możesz w łatwy sposób wykonać w domu! Trening z wykorzystaniem obciążenia to świetna opcja na zagospodarowanie czasu wolnego, a także modelowanie sylwetki. Bardzo ważne jest, aby kontrolować poprawność wykonywania powtórzeń oraz wdechy i wydechy. Podczas treningu należy także wykazać się dbałością o szczegóły techniczne. Sprawdź, jak ukierunkować swoją aktywność fizyczną na pracę nad mięśniami brzucha!

Ćwiczenia z hantlami na brzuch i pośladki – przysiady

ćwiczenia z hantlami na brzuch mężczyzna

Wskazane ćwiczenia są bardzo popularną formą ruchu, która może ci przynieść szereg korzyści. Wpływają one na:

 • uda;
 • pośladki;
 • łydki;
 • brzuch.

Przy pomocy hantli możesz urozmaicić klasyczną wersję wspomnianej aktywności.

 1. Stań prosto, trzymając akcesoria z rękami wzdłuż tułowia.
 2. Później z łokciami przyciśniętymi do ciała unieś ręce do barków i opuść się w dół.
 3. Następnie wstań i podnieś ręce nad głowę.

To prosta sekwencja, która może przynieść naprawdę interesujące rezultaty!

Skuteczny trening z wykorzystaniem sprzętu na mięśnie brzucha a brzuszki

Klasyczne brzuszki pozwalają na wzmacnianie mięśni prostych brzucha, podczas gdy te wykonywane z naprzemiennym kierowaniem łokci w stronę przeciwległych kolan mogą być pomocne w modelowaniu mięśni skośnych. Wariant z wykorzystaniem obciążenia prezentuje się nieco inaczej od standardowego.

 1. Połóż się na plecach, a po bokach ciała trzymaj sprzęt.
 2. Unieś nogi, a później tułów z wyprostowanymi rękami.
Sprawdź!
Ćwiczenia na brzuch dla dziecka – propozycje dla osób w każdym wieku

Jest to dosyć wymagające ćwiczenie na brzuch. Jeśli jest ono dla ciebie zbyt trudne, zacznij od trzymania nóg w górze przez cały czas i wyciągania w ich stronę swojego ciała podczas poszczególnych powtórzeń.

Ćwiczenia na brzuch z obciążeniem – wykroki

Podczas tych ćwiczeń z hantlami na brzuch stań z przyrządami w dłoniach i wykonuj wykroki, podnosząc jednocześnie przeciwległą rękę w górę. Pamiętaj o tym, aby ją prostować. Dodatkowo pilnuj tego, aby zgięcie nogi, którą w danym momencie robisz wykrok, wynosiło 90 stopni. Możesz wypróbować również zaawansowaną wersję, w której ręce muszą być w górze przez cały czas trwania ćwiczenia. W tym wariancie napnij mięśnie brzucha na samym początku i kontroluj je tak, aby utrzymać ten stan.

Ćwiczenia z hantlami w domu – przysiad z wyrzutem nóg w tył

 1. Stój w lekkim rozkroku, trzymając ręce wzdłuż ciała.
 2. Opuść się w dół, a później połóż ciężarki na podłodze i wykonaj wyrzut nóg do tyłu.
 3. Sekwencję ruchów skończ wyskokiem w górę, uprzednio przyciągając kolana do klatki piersiowej i wstając. W ten sposób wracasz do pozycji wyjściowej.

Ruch ten wymaga sporego wysiłku, na co musisz się przygotować. Takie ćwiczenia z hantlami na brzuch powinny ci jednak pomóc wypracować smukłą sylwetkę.

Rodzaje sprzętu – jak dokonać wyboru?

ćwiczenia z hantlami na brzuch kobieta

Do dyspozycji osób zainteresowanych opisanymi ćwiczeniami na wzmocnienie mięśni brzucha są różnorodne rodzaje ciężarków, dlatego warto zastanowić się nad tym, które z nich wybrać. Jeśli nie masz rozeznania w tym obszarze, możesz wypróbować różne opcje. W sklepach Decathlon dostępne są hantle:

 • kompozytowe;
 • winylowe;
 • chromowane;
 • regulowane;
 • sześciokątne;
 • gumowane;
 • miękkie;
 • żeliwne.

Pamiętaj o tym, aby dobrać wagę akcesoriów fitness do swoich możliwości. W trakcie ćwiczeń musisz bowiem unosić ciężar.

Ćwiczenia z hantlami na brzuch dla osób początkujących okazać się mogą sporym wyzwaniem. Nie zapominaj o tym, aby liczbę powtórzeń dopasowywać do swoich indywidualnych możliwości kondycyjnych. Intensywny i efektywny trening może dostarczyć ci mnóstwo satysfakcji. W trudniejszych momentach dbaj o swoją motywację. Miej również na uwadze, że dbanie o formę wymaga regularności. Ważne są zatem systematyczne treningi i zaangażowanie. Opracuj plan działania i się go trzymaj, a efekty na pewno przyjdą!

Sprawdź!
Trening interwałowy w domu - Proste ćwiczenia do wykonania przez każdego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *