Ćwiczenia

Ćwiczenia na brzuch po CC – jak ćwiczyć, żeby nie zrobić sobie krzywdy?

ćwiczenia na brzuch po cc

W okresie połogu i później podejmowanie aktywności jest niejednokrotnie świetnym pomysłem. Powrót do formy po ciąży może być sporym wyzwaniem, ale niewątpliwie warto je podjąć i wykazać się motywacją. Sprawdź przykładowe ćwiczenia na brzuch po CC!

Delikatne ćwiczenia na brzuch po CC mogą się świetnie sprawdzić, gdy chcesz zadbać o sylwetkę po urodzeniu dziecka. Należy uważać na to, aby nie forsować zbytnio swojego ciała, gdyż blizna musi się zagoić i mieć do tego sprzyjające warunki. W przypadku wątpliwości co do własnych potrzeb niezbędna okazać się może konsultacja z lekarzem lub fizjoterapeutą. Treningi powinny być indywidualnie dopasowane, a do całego przedsięwzięcia trzeba podchodzić w sposób odpowiedzialny. Należy działać rozsądnie i z wyczuciem, aby nie zmuszać swojego organizmu do nadmiernie intensywnego wysiłku. Sprawdź, jakie ćwiczenia na brzuch po CC można wykonywać.

Jak zacząć ćwiczyć po porodzie i wrócić do formy?

ćwiczenia na brzuch po cc - jak zacząć

Powrót do formy sprzed ciąży powinien być dokładnie zaplanowany. Już kilka dni po porodzie możesz zacząć wykonywać pierwsze ćwiczenia, które powinny być proste i nieszczególnie wymagające. Z czasem można stopniowo zwiększać intensywność treningu, ale niezbędne jest tutaj z pewnością baczne obserwowanie swojego stanu. Powszechnie znane brzuszki możesz zacząć robić dopiero po kilku tygodniach. Opracuj sobie plan działania, ale w przypadku, gdy nie uda ci się go zrealizować w stu procentach ze względu na ewentualne problemy kondycyjne, nie trać motywacji i determinacji.

Sprawdź!
Side plank – jak wykonywać ćwiczenia na mięśnie skośne brzucha?

Ćwiczenia po cesarskim cięciu na płaski brzuch – kilka prostych pomysłów

Trzy lub cztery doby po porodzie możesz próbować delikatnie napinać mięśnie i wciągać brzuch. Po wysiłku, z którym miałaś do czynienia podczas rodzenia, nawet tak drobna aktywność może sprawiać ci kłopot. Jeżeli czujesz, że to dla ciebie za dużo, pozwól sobie odpocząć i poczekaj na lepszy moment. Możesz również ściskać przed sobą poduszkę, czy też naprzemiennie uginać nogi w kolanach. Wszystkie te formy ruchu wykonuje się bez wychodzenia z łóżka. Po prostu połóż się na plecach wygodnie i staraj się stopniowo wdrażać drobne ćwiczenia w życie.

Intensywne ćwiczenia na brzuch po CC – czy można je wykonywać?

Za każdym razem, gdy podejmujesz decyzję o wprowadzeniu do swojego planu treningowego nowego rodzaju ruchu, zachowaj ostrożność i pilnuj reakcji swojego ciała. Potrzebuje ono czasu na regenerację. Nawet jeśli bardzo chcesz odzyskać płaski brzuch, nie przesadzaj z intensywnością aktywności. Zadbaj też o inne grupy mięśni. W około 8. lub 10. tygodniu po cesarce możesz robić skręty ciała w pozycji leżącej z ugiętymi nogami i rękami za głową. Dobrym pomysłem może być również leżenie z ugiętymi nogami i stopami rozstawionymi na szerokości bioder oraz powolne unoszenie barków z rękami ułożonymi po bokach.

Jakie formy aktywności można wykorzystać po cesarce?

ćwiczenia na brzuch po cc -jakie formy aktywności

Jeśli chcesz wykonywać ćwiczenia na brzuch po CC i jesteś już kilkanaście tygodni po zabiegu, możesz zdecydować się na ćwiczenia fizyczne w domu lub też poza nim. Wszystko zależy tutaj od twoich indywidualnych preferencji oraz stanu ciała. Świetnie sprawdzić się może pilates lub pływanie. Warto również trenować mięśnie dna miednicy oraz robić ćwiczenia oddechowe. Choć powrót do sprawności może trwać dosyć długo, należy troszczyć się o swój organizm i dać mu czas na regenerację.

Sprawdź!
Ćwiczenia na brzuch dla dziecka – propozycje dla osób w każdym wieku

Trening na mięśnie brzucha po cesarskim cięciu – co może się przydać?

ćwiczenia na brzuch po cc - trening

Decydując się na ćwiczenia po cesarce, powinnaś się przygotować do aktywności fizycznej. Ważne jest, aby było ci wygodnie. Komfort treningu jest bardzo ważny, dlatego też nie należy bagatelizować tego zagadnienia. Trzeba odpowiednio dopasować ubrania i akcesoria. W sklepach Decathlon dostępne są:

  • maty treningowe;
  • materace gimnastyczne;
  • torby sportowe;
  • buty sportowe;
  • koszulki i spodenki do ćwiczeń.

Warto zacząć od analizy swojego zapotrzebowania na akcesoria przeznaczone do treningu. Może interesują Cię ćwiczenia z piłką na brzuch? A może postawisz na lekkie hantle?

Jeżeli chcesz robić ćwiczenia na brzuch po CC, zadbaj o motywację i pamiętaj o racjonalnym podejściu. Nie ryzykuj ani się nie przeciążaj. Zaplanuj skrupulatnie swój powrót do aktywności i opracuj prosty zestaw ćwiczeń na brzuch nie obciążających kręgosłupa. Proces odzyskiwania sylwetki sprzed porodu to niejednokrotnie duże wyzwanie, ale zdecydowanie warto się go podjąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *