Ćwiczenia

Ćwiczenia z piłką na brzuch – 5 najlepszych propozycji

ćwiczenia z piłką na brzuch

Ćwiczenia z piłką na brzuch to doskonały sposób na wymodelowanie tej części ciała. Możesz ćwiczyć zarówno z piłką lekarską, jak i piłką gimnastyczną. Poznaj 5 ćwiczeń, dzięki którym rozwiniesz mięśnie brzucha!

Ćwiczenia z piłką na brzuch to dobry sposób na wymodelowanie mięśni. Piłka nie stoi w bezruchu, a więc konieczne jest zachowanie równowagi – właśnie tego elementu brakuje w ćwiczeniach statycznych. Ćwiczenia na piłce gimnastycznej nie są bardzo trudne, ale wymagają pewnego przyzwyczajenia. Ćwiczenia na brzuch z piłką lekarską są bardziej statyczne, ale również pozwolą wyrzeźbić mięśnie brzucha. Zobacz, jakie są najlepsze ćwiczenia na piłce na brzuch!

Skrętoskłony z piłką – ćwiczenia na brzuch z piłką lekarską

Ćwiczenia z piłką na brzuch - skrętoskłony z piłką

Piłkę musisz chwycić oburącz. Potem obniż pozycję i przenieś ją za lewe kolano. Później wykonaj dynamiczny ruch, którym przeniesiesz piłkę przez całe ciało. Zatrzymaj ruch, kiedy znajdzie się ona nad lewym barkiem. Następnie musisz wrócić do pozycji wyjściowej i powtórzyć cały proces. Najpierw wykonuj powtórzenia na jedną stronę ciała, a później wykonaj serię na drugą stronę. W ruch musisz wkładać jak najwięcej siły. To ćwiczenie jest często nazywane rąbaniem drewna ze względu na podobieństwo do tej czynności.

Unoszenie kończyn podczas leżenia na piłce gimnastycznej

Musisz położyć się brzuchem na piłce. Powinna ona znaleźć się na wysokości brzucha. Teraz unieś jednocześnie prawą rękę i lewą nogę. Powtórzenia wykonuj naprzemiennie, raz unosząc prawą rękę i lewą nogę, a później lewą rękę i prawą nogę. Jest to bardzo dobre ćwiczenie na piłce na brzuch, które pozwoli wyrzeźbić mięśnie.

Sprawdź!
Ćwiczenia ogólnorozwojowe w domu, czyli trening dla każdego

Podpór połączony z przyciąganiem kolan na piłce gimnastycznej

Ćwiczenia z piłką na brzuch - podpór

Piłkę należy umieścić pod piszczelami. Tułów musisz oprzeć na rękach. Upewnij się, że jesteś w wygodnej pozycji, a twoje nogi nie zsuwają się z piłki, dzięki temu będziesz mógł prawidłowo wykonać to ćwiczenie. Naprzemiennie dociągaj lewe i prawe kolano do klatki piersiowej. Na początku to ćwiczenie z piłką na brzuch może wydawać się trudne, ale na pewno szybko nabierzesz wprawy.

Brzuszki na piłce gimnastycznej

Aby zrobić brzuszki na piłce, musisz na nią usiąść. Ważne, abyś czuł się stabilnie, usiądź idealnie na środku piłki. Następnie przetocz się tak, aby piłka wpasowała się w naturalną krzywiznę kręgosłupa. Rozstaw nogi na szerokość barków i ustabilizuj pozycję tak, aby możliwy był balans sylwetki. Dłonie musisz umieścić nad głową, aby stanowiły element obciążenia. Staraj się podczas ćwiczenia nie ciągnąć jednak za głowę, jest to dosyć częsty błąd. Na początku maksymalnie rozciągnij mięśnie proste brzucha poprzez leżenie całkowicie rozciągniętym na piłce. Później musisz przybliżyć spojenie łonowe do mostka. Powracać do startowej pozycji musisz bardzo powoli, tak jakbyś rozciągał mięśnie. Ćwiczenie to jest bardzo podobne do standardowych brzuszków, ale wykonywane na piłce znacznie wspomaga budowanie mięśni brzucha.

Unoszenie piłki trzymanej między kostkami

Ćwiczenia z piłką na brzuch - unoszenie piłki

To ćwiczenie wykonujesz w pozycji leżącej. Całe twoje ciało powinno znajdować się na ziemi. Złap piłkę pomiędzy kostki. Teraz unieś ją z wyprostowanymi nogami. Ćwiczenie polega na unoszeniu oraz podnoszeniu piłki na przemian. Pamiętaj, aby wykonywać to ćwiczenie z piłką na brzuch powoli i dokładnie.

Ćwiczenia z piłką na brzuch to dobre uzupełnienie treningu. Dzięki nim rozwiniesz swoje mięśnie brzucha dużo lepiej niż podczas wykonywania ćwiczeń izometrycznych na brzuch.


Może Cię także zainteresować:
Sprawdź!
Ćwiczenia na ramiona z hantlami – czy warto ćwiczyć z ciężarem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *