Ćwiczenia

Ćwiczenie na płaski brzuch – 10 propozycji do wykonania w domu. Sprawdź, od czego zacząć!

ćwiczenie na płaski brzuch

Ćwiczenie na płaski brzuch możesz wykonywać w domu, w dowolnym czasie. Nie musisz wychodzić na siłownię ani płacić za trening. Jak schudnąć z brzucha? Poznaj zestaw sprawdzonych ćwiczeń.

Przeszkadza ci oponka na brzuchu? Ulubione spodnie nie chcą dopiąć się w pasie? Pora rozpocząć odchudzanie i wzmocnić mięśnie brzucha. Dzięki temu poprawisz wygląd, samopoczucie i kondycję zdrowotną. Jak to zrobić? Wystarczy trochę silnej woli, rezygnacja ze słodyczy i posiłków typu fast food, a także regularny trening. Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj dalej.

Domowe ćwiczenie na płaski brzuch. Od czego zacząć?

Ćwiczenie na płaski brzuch domowe

Zacznij od zakupów w sklepie Decathlon. Na stoisku dedykowanym gimnastyce i fitness znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do wykonywania ćwiczeń na oponkę w domu:

  • wygodne legginsy i T-shirty;
  • buty sportowe;
  • maty do ćwiczeń;
  • obręcze hula-hop;
  • gumy i taśmy lateksowe;
  • rowerki stacjonarne i orbitreki do treningów cardio;
  • ławka lub kołyska do robienia brzuszków.

Ćwiczenie na płaski brzuch – plan treningowy

Ćwiczenie na płaski brzuch plan

Nie wierz w to, że zdołasz uzyskać płaski brzuch w ciągu tygodnia. Wprawdzie lekkostrawna dieta i picie niegazowanej wody sprawi, że poczujesz się lżej, jednak widoczne efekty w postaci mniejszego obwodu w pasie i zarysu mięśni zamiast skóry z warstwą tłuszczyku zauważysz po około 6 tygodniach. Oto zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha. Wykonuj je co najmniej 3 razy w tygodniu przez godzinę. Najlepiej powtarzaj kolejno wszystkie zadania. Jeśli zapragniesz odmiany, zamień je raz w tygodniu na trening cardio.

Sprawdź!
Szrugsy z hantlami – efektywne ćwiczenie na barki

Skręty i skłony tułowia na rozgrzewkę

Stań w lekkim rozkroku. Ręce rozłóż na boki. Skręć tułów o 90 stopni, a potem odwróć plecy w drugą stronę. Następnie wróć do pozycji wyjściowej. Zrób skłon, dotykając palcami lewej dłoni do palców prawej stopy, a potem odwrotnie. Powtarzaj te ćwiczenia naprzemiennie przez 2 minuty.

Brzuszki tradycyjne na wzmocnienie mięśnia prostego

Połóż się na macie na plecach. Nogi zegnij w kolanach pod kątem prostym. Ręce wyciągnij do góry i zegnij w łokciach. Dłonie złącz za głową. Przyciągaj łopatki do klatki piersiowej i wracaj do pozycji leżącej. Wykonuj to ćwiczenie przez 2 minuty. Ułatwi ci to sprzęt ze sklepu Decathlon, np. ławka albo kołyska typu Nyamba.

Brzuszki na wzmocnienie mięśni skośnych

Połóż się na macie na plecach. Zegnij nogi w kolanach pod kątem prostym i połóż je na boku. Ręce wyciągnij za głowę, zegnij w łokciach i złącz dłonie za głową. Unoś łopatki, dotykając brodą klatki piersiowej. Powtarzaj tę czynność przez minutę. Odwróć zgięte nogi na drugą stronę i powtórz zadanie.

Alfabet pisany stopami

Połóż się na plecach. Nogi wyprostuj. Ułóż ręce wzdłuż ciała. Unieś nad podłogę jedną nogę i stopą kręć w powietrzu litery alfabetu. Druga noga w tym czasie swobodnie leży. Po minucie zmień nogę. Całe zadanie wykonuj przez 5 minut.

Nożyce na wzmocnienie dolnych partii brzucha

Leżąc na plecach z wyciągniętymi rękoma, unieś nogi pod kątem ostrym do bioder i krzyżuj na przemian łydki. Wykonuj ruchy cięcia powietrza nogami. Powtarzaj przez co najmniej 3 minuty.

Deska na pozbycie się brzucha i boczków

Połóż się na macie na brzuchu. Ręce zegnij w łokciach i unieś całe ciało równolegle do podłogi, opierając je na przedramionach i palcach stóp. Wytrzymaj w tej pozycji tak długo, jak zdołasz. To zadanie angażuje wszystkie mięśnie brzucha, a także pośladków i ud. Wzmacnia też kręgosłup. Dla lepszego efektu spróbuj pokręcić biodrami w powietrzu. Dzięki temu szybciej zgubisz boczki.

Sprawdź!
Ćwiczenia z gumą na brzuch, pośladki i ramiona

Rowerek w powietrzu

To proste ćwiczenie na brzuch pomoże wyrzeźbić mięśnie skośne. Połóż się na plecach. Ręce złóż jak do robienie brzuszków. Nogi zegnij i przyciągnij stopy do pośladków. Unoś barki i na przemian dotykaj lewym łokciem prawego kolana, a prawym łokieć przyciągaj do lewego kolana. Wykonuj zadanie przez 5 minut.

Kręcenie hula-hop

To świetne ćwiczenie na wyrzeźbienie talii i wyszczuplenie brzucha. Kręć obręczą przez około pół godziny.

Ćwiczenia z gumą lub taśmą

Standardowe skłony i brzuszki wykonuj, trzymając w dłoniach końce taśmy. Rozciągliwa guma stawia opór mięśniom i przyspiesza efekty treningów.

Trening na rowerku stacjonarnym lub orbitreku

To nie tylko trening brzucha, ale też całego ciała. Przyniesie efekty, jeśli będziesz trenować przez godzinę co najmniej 3 razy w tygodniu.

Wiesz już jak wzmocnić brzuch i zgubić tkankę tłuszczową, a zatem trenuj intensywnie i czekaj na efekty. Każde ćwiczenie na płaski brzuch z czasem przyniesie satysfakcjonujące efekty.


Może Cię także zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *