Zrzucamy kilogramy

Jak schudnąć 2 kg w tydzień? Jaki jadłospis, ćwiczenia oraz dieta?

jak schudnąć 2kg w tydzień

Jak schudnąć 2 kg w tydzień? Należy pamiętać, że nie istnieje cudowna dieta ani tabletki, ułatwiające odchudzanie. Aby osiągnąć cel, jakim jest utrata wagi, trzeba ćwiczyć i odpowiednio się odżywiać.

Kwestia odchudzania zaprząta głowę wielu osobom. Warto jednak podchodzić do tego rozsądnie, ponieważ nie jest sztuką szybko schudnąć – o wiele trudniej utrzymać efekty swojej pracy. Dlatego, zamiast skupiać się na skrupulatnym liczeniu kalorii i zrzucaniu kolejnych kilogramów, lepiej zmienić swoje niezdrowe nawyki. Można oczywiście próbować przyspieszyć ten proces. Podpowiadamy więc, jak schudnąć 2 kg w tydzień – są to tylko wskazówki, przed rozpoczęciem odchudzania każdy powinien sprawdzić swój stan zdrowia.

Jak schudnąć 2 kg w tydzień? Zdrowe tempo chudnięcia

jak schudnąć 2 kg w tydzień zdrowe tempo

Zobacz, jak schudnąć 1 kg w tydzień, ponieważ to właśnie jest zdrowe tempo zrzucania zbędnych kilogramów. Ekspresowe odchudzanie, polegające na rygorystycznym liczeniu kalorii i głodzeniu się, tylko pozornie przynosi rezultaty. W rzeczywistości powoduje rozregulowanie metabolizmu i szybki powrót do wagi wyjściowej, czyli efekt jo-jo. Drastyczne ograniczenie jedzenia powoduje, że spalane są mięśnie, a nie tkanka tłuszczowa. Kolejnym efektem ubocznym jest odwodnienie – to właśnie ono daje wrażenie pozbycia się zbędnych kilogramów. Jak schudnąć 2 kg w tydzień, zachowując zdrowe tempo odchudzania? Należy zrezygnować z przetworzonych produktów, a także postawić na ćwiczenia przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej.

Jeśli zależy ci na znacznym ograniczeniu wagi, zobacz:

Aktywność fizyczna a odchudzanie. Jak ćwiczyć?

jak schudnąć 2 kg w tydzień aktywność fizyczna

Jeśli chcesz schudnąć i osiągnąć wymarzoną wagę, porzuć siedzący tryb życia. Musisz stosować zarówno ćwiczenia, jak i dietę. Pamiętaj, że w pierwszym tygodniu tracisz głównie nadmiar wody, to jednak nie powinno zniechęcać przed aktywność. Aby schudnąć w tydzień 2 kg, warto uprawiać intensywny fitness. Chcąc szybciej spalić tłuszcz, najlepiej wybrać ćwiczenia kardio połączone z treningiem interwałowym. Nie można zapominać o rozgrzewce (przysiady, brzuszki itp.)! Oprócz tego tygodniowy plan treningowy warto uzupełnić spacerami, joggingiem lub jazdą na rowerze. Takie aktywności nie tylko pozwolą zrzucić zbędne kilogramy, ale przyzwyczają cię do zdrowego trybu życia.

Sprawdź!
Jak schudnąć w tydzień 7 kg – dieta, ćwiczenia, odchudzanie

Akcesoria pomocne w utracie kilogramów

Osoby, które chcą tracić na wadze, powinny pamiętać o deficycie kalorycznym. Oznacza to różnicę pomiędzy spożytymi kaloriami a indywidualnym zapotrzebowaniem energetycznym twojego organizmu. Należy więc odpowiednio jeść i ćwiczyć – nie zapominają o dobrze dobranych akcesoriach treningowych. Znajdziesz je w sklepach Decathlon, które oferują wyposażenie domowych siłowni. Dobrym wyborem będą między innymi:

  • maty do ćwiczeń;
  • kettlebell;
  • hantelki i obciążniki;
  • rowery eliptyczne;
  • trampoliny.

Co jeść, żeby schudnąć? Skuteczna dieta

Kluczowa w odchudzaniu jest dieta. Aby przyspieszyć gubienie wagi, można ograniczyć spożywanie kalorii. Chcąc zrzucić 2 kg tygodniowo, trzeba obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne, a następnie od tej wartości odjąć 500 kcal. Przypominamy jednak, by kontrolować swoje samopoczucie. Oprócz tego należy ograniczyć węglowodany, tłuszcze oraz sól, która zatrzymuje wodę i sprawia, że organizm zaczyna puchnąć. Trzeba też wyeliminować napoje gazowane, a zamiast tego zacząć pić dużo wody i innych płynów. W diecie liczą się również pory jedzenia. Ostatni posiłek można więc zjeść na około 3 godziny przed snem, natomiast śniadanie najlepiej spożyć maksymalnie godzinę po porannej pobudce.

Utrata wagi a sen – sprawdź, czy pomoże ci schudnąć

jak schudnąć 2 kg w tydzień a sen

Picie wody, zbilansowana dieta są ważne, ale stracić na wadze pomoże również higienicznym tryb życia. Nie mówimy tylko o zrezygnowaniu z używek – istotna jest również odpowiednia dawka snu. Bez tego czujemy się źle, mamy również większe skłonności do tycia. Osoby, które śpią krócej niż 7 godzin, doświadczają zmęczenia, co próbują zrekompensować słodyczami zwiększającymi energię. Wytwarzają także hormony stresu, które skłaniają do częstszego sięgania po jedzenie i słodkie napoje. Niesie to wiele konsekwencji zdrowotnych.

Szybkie odchudzanie nie jest zalecane przez specjalistów. Można jednak znaleźć wiele porad, jak schudnąć 2 kg w tydzień. Warto zdecydować się na racjonalną dietę, która nie zrujnuje organizmu. Gwałtowny spadek wagi nie powinien być celem – lepiej skupić się na wprowadzeniu zdrowych nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej.

Sprawdź!
Jak schudnąć z brzucha? Sprawdź ćwiczenia, które pomogą Ci schudnąć nawet po 40!

Może Cię także zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *