Zrzucamy kilogramy

Jak schudnąć 8 kg w miesiąc? Czy warto?

Jak schudnąć 8 kg w miesiąc

Chcesz jak najszybciej zrzucić kilka kilogramów? Przygotowujesz się do ważnego wydarzenia? Pamiętaj, że gwałtowna utrata wagi wiąże się z efektem jo-jo. Sprawdź zatem, jak schudnąć 8 kg w miesiąc i czy to w ogóle jest możliwe i zdrowe.

Bezpieczne chudnięcie to utrata wagi na poziomie 1 kg tygodniowo, co oznacza spadek o 4 kg miesięcznie. Zastanawiasz się, jak schudnąć 8 kg w miesiąc? Pamiętaj, że taka redukcja masy ciała z dużym prawdopodobieństwem będzie wiązała się z efektem jo-jo. Dodatkowo możesz spodziewać się niekorzystnego wpływu na zdrowie w postaci różnych skutków ubocznych. Lepiej chudnąć powoli, zmieniając całkowicie swój styl życia. Brak ruchu, podjadanie między posiłkami czy stres prowadzą do nadwagi lub otyłości. Jak skutecznie z nimi walczyć? Sprawdź nasze podpowiedzi!

Jak schudnąć 8 kg w miesiąc? Czy to zdrowe?

Jak schudnąć 8 kg w miesiąc? Czy to możliwe do osiągnięcia? Oczywiście, możesz niewiele jeść, fundować sobie intensywne treningi i zrzucić nadprogramowe kilogramy bardzo szybko. Warto jednak zdać sobie sprawę, że takie działanie przyniesie więcej szkód niż korzyści – zostanie zaburzona równowaga w organizmie, spadnie odporność, u kobiet może dojść do zatrzymania miesiączki. Gwałtowna utrata wagi związana jest zazwyczaj z efektem jojo, czyli powrotem do wyjściowej wagi w bardzo krótkim czasie. Jeśli chcesz uniknąć tego wszystkiego, stosuj się do podstawowych zasad – chudnij powoli, około 1 kg na tydzień.

Jak to zrobić? Przyjrzyj się swojej diecie i trybowi życia, zastanów się, co możesz poprawić, zmienić na lepsze? Wprowadź zmiany w jadłospisie, zrezygnuj z potraw tłustych, smażonych, ze słodyczy i pszennego pieczywa. Wprowadź do diety produkty pełnoziarniste, owoce i warzywa, a olej zastąp oliwą z oliwek. Staraj się zjadać 4-5 mniejszych posiłków w ciągu dnia (ostatni przynajmniej 2 godziny przed snem). Pamiętaj również o odpowiednim nawodnieniu organizmu – pij przynajmniej 2 litry wody dziennie.

Sprawdź!
Jak szybko schudnąć 20 kg i uniknąć efektu jo-jo? Sposoby na zbędne kilogramy

Zastanawiałeś się, jak schudnąć 8 kg w miesiąc, ale widzisz, że ryzyko jest za duże? Chcesz wiedzieć, jak bezpiecznie i skutecznie zrzucić zbędne kilogramy i cieszyć się piękną sylwetką? Zajrzyj do naszych pozostałych artykułów o odchudzaniu:

Sport jako droga do bezpiecznego i skutecznego chudnięcia

Poza modyfikacją diety konieczna jest zmiana stylu życia z siedzącego na bardziej aktywny. Każdego dnia warto przeznaczyć choć chwilę na spacer, krótką gimnastykę w domu czy przejażdżkę rowerem. Jeśli chcesz schudnąć szybko i skutecznie, musisz zrobić nieco więcej – 2-3 razy w tygodniu znaleźć czas na bardziej intensywny godzinny trening. Może to być bieganie, pływanie, aerobik czy joga. Wybór formy aktywności zależy jedynie od ciebie i twoich możliwości. Zanim zapiszesz się na zajęcia lub zaczniesz ćwiczyć w domu, przygotuj wszystko, co niezbędne.

Pamiętaj o wygodnych butach i stroju dopasowanym do rodzaju ćwiczeń. Jeśli planujesz urządzić siłownię w domu, przyda ci się również nieco akcesoriów, które znajdziesz w sklepach Decathlon: 

Nadal zastanawiasz się, jak schudnąć 8 kg w miesiąc? Raczej postaw na spokojną, stopniową utratę wagi, co nie wpłynie negatywnie na twoje zdrowie. Zmień nawyki i zadbaj o siebie, a efekty przyjdą szybciej niż się spodziewasz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *