Ćwiczenia

Ćwiczenia na łydki w domu dla mężczyzn. Nawet bez sprzętu!

Czy ćwiczenia na łydki w domu

Proste ćwiczenia na łydki w domu nie wymagają dużo miejsca do treningu. Szybko opanujesz też właściwy sposób ich wykonywania. Największe znaczenie mają twoje chęci i systematyczność. Zobacz, jak wytrenować nogi bez wychodzenia z pokoju!

Zestaw ćwiczeń, liczba powtórzeń i serii zależą od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Zależy ci na szczupłych łydkach i spaleniu tkanki tłuszczowej? Postaw większą ilość i tempo wysiłku tlenowego. Wolisz mocne, rozbudowane mięśnie nóg? Dodaj sobie obciążeń, nawet kosztem objętości treningu. Ważne, by ćwiczenia łydki w domu wykonywać regularnie. Stopniowe zwiększanie intensywności pomoże ci czynić dalsze postępy. Po jakimś czasie organizm przyzwyczai się do określonej dawki wysiłku – musisz mu zapewnić inne bodźce.

Wyszczuplające i powiększające ćwiczenia na łydki w domu

Ćwiczenia na łydki w domu wyszczuplajace

Najprostszym zadaniem będzie wspinanie się na palce. Takie ćwiczenia w domu nie tylko wymuszają pełne napięcie mięśni łydek, ale też wzmacnia uda. Możesz to robić z plecami opartymi o ścianę. Istnieje też wariant przenoszenia ciężaru ciała z pozycji leżącej deski – twoim podparciem są nieruchome ramiona i stopy poruszane stawem skokowym. Do odchudzających ćwiczeń na łydki w domu należą także:

  • pajacyki;
  • przeskoki na bok;
  • przysiady (z obciążeniem i bez);
  • wyskoki na jednej nodze lub obunóż.

Trening siłowy najczęściej przeprowadza się z użyciem dodatkowych przyrządów

W tym celu wykorzystuje się przede wszystkim hantle i kettle. Przykładem takiego ćwiczenia na łydki w domu będzie tzw. spacer farmera na samych palcach. Inny pomysł to wypad nogami w połączeniu ze wspinaniem się na palce oraz obciążonymi ramionami. Bez akcesoriów wykonasz m.in. skipy, żabki czy spacer w przysiadzie. Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu do wysiłku przed właściwym treningiem! Przeczytaj także:

Sprawdź!
Wyprosty na ławce rzymskiej – trening dla pleców

Czy do wykonywania ćwiczeń na łydki w domu potrzeba specjalnego sprzętu?

Ćwiczenia na łydki w domu czas

W wielu przypadkach nie ma konieczności kupowania czegokolwiek – może z wyjątkiem odpowiedniego stroju, który zapewni ci komfort i swobodę ruchów. Wiele planów treningowych bazuje wyłącznie na wykorzystaniu ciężaru własnego ciała. Istotna jest również prawidłowa technika wykonywania poszczególnych ruchów, która zwiększa efektywność i redukuje prawdopodobieństwo urazów. Jeśli wolisz pracować z akcesoriami fitness, do ćwiczeń na łydki w domu przyda ci się sprzęt z asortymentu sklepów Decathlon:

  • hantelki i obciążniki;
  • gumy i taśmy oporowe;
  • maty do ćwiczeń;
  • skakanki treningowe;
  • piłki.

Twoje cele mają największy wpływ na zawartość planu treningowego nóg. Droga do osiągnięcia zgrabnej, smukłej sylwetki wygląda zupełnie inaczej, niż praca nad rozbudowaniem i wzmocnieniem kończyny dolnej. Siłowe ćwiczenia na łydki w domu dają solidną podstawę do zwiększania masy oraz rzeźbienia górnej części ciała. Poprawiają też stabilność podczas dynamicznych ruchów – biegania, skakania itd. Polecamy lekturę powiązanych tematycznie artykułów:


Może Cię także zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *