Odchudzanie

Jak schudnąć z ud w 2 tygodnie? Czy da się szybko schudnąć z ud?

jak schudnąć z ud w 2 tygodnie

Jak schudnąć z ud w 2 tygodnie? W tak krótkim okresie ciężko będzie ci zobaczyć rezultaty. Ten czas możesz jednak wykorzystać na wprowadzenie diety i rozpoczęcie ćwiczeń fizycznych. Zobacz, co zrobić, aby szybko schudnąć z ud!

Jak schudnąć z ud w 2 tygodnie? Jest to prawie niemożliwe. Jest to zbyt krótki czas, aby dieta oraz ćwiczenia fizyczne przyniosły pożądany skutek. Nie powinieneś się jednak zniechęcać. Niektórzy zastanawiają się nawet, jak schudnąć z ud w 3 dni! Dwa tygodnie to wystarczający czas, aby zaplanować dietę i dobrać odpowiednie ćwiczenia. Dieta powinna uwzględniać odpowiedni deficyt kaloryczny, który w połączeniu z ćwiczeniami pozwoli ci osiągnąć szybkie efekty.

Dlaczego dieta jest taka ważna i jak powinna wyglądać?

Jak schudnąć z ud w 2 tygodnie dlaczego

Jak schudnąć z ud w 2 tygodnie? W tak krótkim czasie nie zobaczysz wielkich rezultatów diety. Możesz jednak wprowadzić do swojego życia nawyki żywieniowe, które pozwolą ci w następnych tygodniach zrzucić zbędne kilogramy. Pamiętaj, że dieta nie działa tylko na jedną część ciała. Jeżeli schudniesz z ud, to tkanka tłuszczowa na pośladkach i brzuchu także ulegnie zmniejszeniu. W diecie powinieneś trzymać się poniższych reguł:

  • wprowadź do jadłospisu błonnik, który pomaga w oczyszczaniu układu pokarmowego. Dodatkowo ten składnik dobrze cię nasyci i nie będziesz podjadał między posiłkami;
  • staraj się jeść regularnie, najlepiej 5 posiłków dziennie;
  • do każdego posiłku dodaj warzywa;
  • jedz chude białko, czyli mięso z kurczaka lub indyka;
  • nie usuwaj tłuszczu z diety, ale staraj się jeść zdrowe tłuszcze;
  • jedz nabiał, czyli kefiry i jogurty, które dobrze wpływają na florę bakteryjną żołądka;
  • pij minimum 2 litry wody dziennie. Dobrze wpłynie ona na procesy trawienne i wypełni żołądek.
Sprawdź!
Wykroki w bok – sposób na świetną formę!

Ze swojej diety powinieneś także usunąć pewne rzeczy:

  • unikaj produktów przetworzonych, czyli między innymi białego pieczywa oraz dań fast food;
  • nie pij napojów słodzonych oraz soków, ponieważ zawierają one dużo kalorii. Zamiast nich pij wodę, do której możesz dodać cytrynę;
  • słodycze możesz jeść raz na jakiś czas, ale nie w dużych ilościach.

Co ćwiczyć, aby schudnąć z ud?

Jak schudnąć z ud w 2 tygodnie? Po tak krótkim okresie regularnych ćwiczeń możesz już zobaczyć pierwsze niewielkie efekty. Osoby chcące się odchudzić, często wybierają trening cardio, który polega na wykonywaniu ćwiczeń o jednostajnej intensywności. Najczęściej spotykanymi aktywnościami w treningu cardio są:

Najszybszym sposobem na schudnięcie są interwały. Polegają one na wykonywaniu ćwiczeń o zmiennej intensywności. W interwałach łączy się ćwiczenia o wysokiej intensywności z krótkimi chwilami odpoczynku. Taki trening jednak wymaga pewnego okresu przygotowawczego, zwłaszcza jeżeli jesteś początkującym ćwiczącym. Twoje ciało musi być przygotowane na wysokie obciążenia, dlatego trzeba wcześniej przez pewien okres wykonywać trening cardio.

Jeżeli chcesz rozwinąć mięśnie ud, to najbardziej popularnym ćwiczeniem są przysiady. Do tego możesz dodać także wykroki oraz wznosy nóg w pozycji leżącej. Jeżeli połączysz te ćwiczenia z treningiem cardio lub interwałami, to twoje nogi bardzo szybko staną się smukłe.

Sprzęt do ćwiczeń – czego będziesz potrzebował?

Cardio i interwały można wykonywać bez żadnego sprzętu. Jeżeli jednak chcesz biegać, to na pewno będziesz potrzebował butów sportowych. Do tego przyda ci się odzież sportowa. Najlepiej sprawdzą się ubrania termoaktywne, które pozwalają zachować ciepło organizmu. Jeżeli ćwiczysz w domu, to możesz wyposażyć się w sztangi i hantle, które urozmaicą trening mięśni ud. Wszystkie powyższe rzeczy znajdziesz w sklepie Decathlon, który oferuje wysokiej jakości sprzęt zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych sportowców.

Sprawdź!
Jak schudnąć 10 kg w 2 tygodnie? Czy ma to sens?

Jak schudnąć z ud w 2 tygodnie? Będzie to bardzo trudne, ale po 2 tygodniach diety i ćwiczeń możesz już zobaczyć pewne zmiany w swoim ciele. Ważne, abyś był regularny w swoich działaniach i uporczywie dążył do celu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *