Odchudzanie

Jak schudnąć w 1 dzień? Czy to możliwe?

jak schudnąć w 1 dzień

Jest wiele odpowiedzi na pytanie o to, jak schudnąć w 1 dzień. Wszystko zależy od intencji i oczekiwań. Błyskawiczna utrata jak największej liczby kilogramów nie ma nic wspólnego ze zdrowym, skutecznym odchudzaniem. Dowiedz się więcej o redukcji masy ciała!

Zanim organizm spali zapasy tłuszczu, musi mieć odpowiednią ilość energii do przeprowadzania podstawowych procesów fizjologicznych. Głodówki w połączeniu ze zbyt dużym wysiłkiem sprawią, że ciało zacznie odkładać tkankę tłuszczową i przetwarzać mięśnie. Nadmierne odwodnienie i wycieńczenie przyniesie mnóstwo zdrowotnych komplikacji. Wiele osób pyta lekarzy, dietetyków, trenerów, ile i jak schudnąć w 1 dzień – zalecane tempo odchudzania to średnio 0,5-1 kg na tydzień, czyli 71-142 g na dobę. Można też niczego nie zmieniać, a i tak stracić na masie, jednak tylko tymczasowo. Co zrobić, by efekty były trwałe?

2–3 kg różnicy to całkiem normalne, naturalne wahania wagi w ciągu doby

jak schudnąć w 1 dzień wahania wagi

Specjaliści radzą, aby nie wyciągać zbyt daleko idących wniosków na podstawie pojedynczych pomiarów masy ciała – liczy się ogólny trend. Na zmianę wagi w ciągu dnia mogą wpływać między innymi:

 • dieta – wolniejsze trawienie, spożywanie produktów kwasotwórczych, ilość przyjmowanych pokarmów;
 • wysiłek ponad normę;
 • długość snu, tempo metabolizmu w nocy;
 • zmiany hormonalne, np. cykl miesiączkowy u kobiet;
 • zaparcia, problemy z wypróżnianiem i inne choroby.

Przeczytaj, jak schudnąć 6 kg.

Zmiana wskazań na wadze nie zawsze dowodzi, że ktoś trwale przybrał lub stracił na wadze. Szacuje się, że 80% masy traconej każdej nocy to ubytek wody, którą normalnie uzupełnia się bardzo szybko. Wiele osób pokazuje, jak schudnąć w 1 dzień poprzez odwodnienie organizmu. Wyniki być może są spektakularne, ale krótkotrwałe. Sprawdzanie, jak schudnąć 30 kg w miesiąc, to zbędne ryzyko.

Sprawdź!
Jak schudnąć 3 kg? Ćwiczenia i dieta. Czy miesiąc wystarczy?

Sposoby na to, jak dużo schudnąć w 1 dzień, są nieefektywne i niezdrowe

jak schudnąć w 1 dzień trwały efekt

Utrata wody i elektrolitów odbiera siły, powoduje zaburzenia koncentracji i świadomości, zwiększa ryzyko chorób serca, a do tego negatywnie wpływa na wygląd. Ekstremalne diety redukcyjne i głodówki mogą doprowadzić do zmiany procesów metabolicznych i przestawienia organizmu w „tryb przetrwania”. Ciało zacznie oszczędzać zapasy energetyczne, zamiast je zużywać. Trzeba realistycznie podejść do sprawy i zastanowić się choćby, jak schudnąć 2 kg w miesiąc? To wykonalne i bezpieczne dla większości osób, w przeciwieństwie do zrzucania 5 kg w dobę czy 48 godzin.

Zobacz też: Jak schudnąć w 2 dni 5 kg

Zrzucenie 1 kg nadmiarowej tkanki tłuszczowej wymaga deficytu energetycznego rzędu 7000-8000 kalorii. Zalecane dobowe niedobory przy odchudzaniu to 10-20% całkowitej przemiany materii. Większość cudownych metod na to, jak schudnąć w 1 dzień, jest całkowicie sprzeczna z tymi wskazaniami. Trzeba też pamiętać o zróżnicowanym zapotrzebowaniu energetycznym, które zależy między innymi od:

 • płci;
 • wieku;
 • zawodu;
 • trybu życia;
 • stanu zdrowia.

Jak schudnąć w 1 dzień – trwały ubytek tkanki tłuszczowej. Dieta i ćwiczenia

jak schudnąć w 1 dzień sposoby

5 mniej obfitych posiłków dziennie, produkty o niskim indeksie glikemicznym, dbanie o nawodnienie i poziom potrzebnych organizmowi substancji odżywczych – to najważniejsze zasady zdrowego odżywiania przy odchudzaniu. Efekty nie przyjdą jednak z dnia na dzień. Wytrwanie w nowych postanowieniach bywa trudne, za to przynosi mnóstwo satysfakcji po osiągnięciu upragnionej sylwetki. Jeśli chcesz zrzucić sporo kilogramów i utrzymać efekt, sprawdź, jak schudnąć 25 kg i poproś specjalistów o przygotowanie indywidualnego jadłospisu oraz planu treningowego. Ważną rolę odegra w nim na pewno dieta.

Najważniejsze produkty w dietach wspomagających odchudzanie to najczęściej:

 • owoce;
 • warzywa strączkowe;
 • chude, nisko przetworzone mięsa;
 • pełnoziarniste pieczywo, płatki, makarony etc.

Ćwicz komfortowo! Rodzaje treningów, sprzęt sportowy

Osobom, którym zależy na jak najszybszym odchudzaniu, najczęściej zaleca się łączenie treningów siłowych i interwałowych. Można stracić na wadze przy mniej wymagających aktywnościach, ale zajmie to więcej czasu – trzeba też mieć świadomość, że trening może przełożyć się na rozrost i zwiększenie tkanki mięśniowej. Dlatego warto skupić się na wskaźniku CPM oraz kalkulowaniu deficytu energetycznego, a nie samych wskazaniach wagi.

Sprawdź!
Jak schudnąć 30 kg? Ćwiczenia i jadłospis. Czy w miesiąc da się?

Bez względu na wybrane dyscypliny sportu przydatne będzie dobrej jakości wyposażenie. To, co warto mieć, znajdziesz w Decathlonie:

 • odżywki, suplementy diety, zdrowa żywność;
 • rowery eliptyczne;
 • odzież i buty fitness;
 • rowery górskie;
 • akcesoria do nauki pływania i mnóstwo innych sprzętów.

Masz podstawową wiedzę o tym, jak schudnąć w 1 dzień. Po pierwszej dobie nowego, zdrowszego trybu życia efekty będą praktycznie niewidoczne i nieodczuwalne, ale od czegoś trzeba zacząć. Jeśli nie zabraknie ci motywacji, samozaparcia i konsekwencji, w końcu osiągniesz to, na co sobie zapracujesz!


Może Cię także zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *