Ćwiczenia

Ćwiczenia na pośladki z hantlami – jaki trening na pośladki z ciężarkami?

ćwiczenia na pośladki z hantlami

Ćwiczenia na pośladki z hantlami to popularny sposób na osiągnięcie jędrnej pupy. Obciążenie daje bardzo dobre rezultaty treningowe, dlatego warto je wykorzystywać. Zobacz, jakie są najlepsze ćwiczenia z wykorzystaniem hantli w treningu pośladków!

Ćwiczenia na pośladki z hantlami wykorzystują obciążenia, które pozwalają na osiągnięcie stosunkowo szybkich efektów treningowych. Mięśnie pośladkowe pełnią ważną funkcję, dlatego ich odpowiedni rozwój powinien być ważny dla każdego. Zobacz, co sprawia, że warto ćwiczyć pośladki z wykorzystaniem hantli oraz poznaj najlepsze ćwiczenia!’

Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie pośladkowe?

Ćwiczenia na pośladki z hantlami dom

Ćwiczenia na pośladki z hantlami to dobry sposób na rozwinięcie partii mięśni, która odgrywa istotną rolę w codziennym życiu. Mięśnie pośladkowe wykorzystywane są głównie do utrzymywania wyprostowanej sylwetki i poprawnego toru ruchu ciała. Ich działanie można wyczuć podczas schylania się, a także podczas wchodzenia po schodach. Jeżeli masz problem z bolącymi plecami, to winę za to ponosić mogą słabo rozwinięte mięśnie pośladkowe. W takiej sytuacji ciężar wielu codziennych czynności spoczywa na kręgosłupie, co może powodować ból. Jeżeli chcesz tego uniknąć, to wykonuj ćwiczenia na pośladki. Szybkie efekty osiągniesz tylko przy regularności i odpowiedniej technice wykonywania.

Dlaczego przy ćwiczeniach ważna jest technika?

Technika wykonywania ćwiczeń to bardzo ważny element. Pełni ona rolę zabezpieczającą, ponieważ źle wykonywane ćwiczenia mogą doprowadzić do kontuzji, zmian zwyrodnieniowych oraz bólu. Zła technika prowadzi często do przeciążenia kręgosłupa. Dużo osób, które nie dbają o technikę, narzeka na bóle w odcinku szyjnym oraz lędźwiowym. Zła technika może prowadzić również do nadciągnięcia lub nawet naderwania mięśni. Rehabilitacja po czymś takim może trwać naprawdę długo. Dlatego dbaj o technikę wykonywanych ćwiczeń na pośladki. Efekty po miesiącu mogą przyjść tylko pod warunkiem, że podczas treningu pośladków z hantlami będziesz przykładać się do każdego ćwiczenia.

Sprawdź!
Ćwiczenia siłowe w domu – jak wykonywać, aby nie nabawić się kontuzji?

Co jeszcze jest ważne przy ćwiczeniach na pośladki z hantlami?

Jeżeli wykonujesz ćwiczenia na pośladki z hantlami, musisz pamiętać jeszcze o kilku ważnych zasadach. Są to reguły ogólne, które powinieneś stosować w każdym treningu siłowym.

Ćwiczenia a dieta

Ćwiczenia na duże pośladki wymagają odpowiednich nawyków żywieniowych. Bez nich nawet intensywny trening może pójść na marne! W twoim jadłospisie powinny znajdować się wszystkie niezbędne mikro- oraz makroskładniki. Jeśli ich zabraknie, organizm nie będzie miał paliwa do treningu i będziesz szybko się męczył. Posiłki powinieneś spożywać regularnie, najlepiej 5 razy dziennie. Unikaj podjadania i dań fast food.

Rozgrzewka przed treningiem

Nie tylko technika ochroni cię przed kontuzjami podczas ćwiczeń na pośladki. Rozgrzewka pozwoli podnieść temperaturę mięśni, dzięki czemu będą lepiej przygotowane na wysiłek fizyczny. Stawy i mięśnie po dobrej rozgrzewce będą znacznie bardziej elastyczne, co sprawi, że nie będziesz musiał martwić się o kontuzje. Nie mniej ważne jest to, że efekty ćwiczeń będą dużo lepsze. Brazylijskie pośladki osiągniesz tylko przy odpowiednim przygotowaniu przedtreningowym!

Jakie ćwiczenia na pośladki z hantlami są najlepsze?

Ćwiczenia na pośladki z hantlami sesja

Jest wiele ćwiczeń na pośladki z hantlami, które potrafią przynieść świetne rezultaty. Poniżej przygotowaliśmy kilka przykładowych ćwiczeń, które możesz włączyć do swojego planu treningowego.

Martwy ciąg z hantlami na prostych nogach

 1. Zacznij w pozycji stojącej ze stopami blisko siebie (ramiona wzdłuż tułowia).
 2. Hantle trzymaj w dłoniach, nogi miej delikatnie ugięte.
 3. Zrób wdech i jednocześnie opad tułowia w przód poprzez wysunięcie bioder w tył.
 4. Kontynuuj do momentu, aż poczujesz rozciąganie w mięśniach dwugłowych ud.
 5. Wróć do pozycji wyjściowej, wykonując wydech.
 6. Wykonaj wyznaczoną w planie treningowym liczbę powtórzeń i serii.

Przysiad sumo z hantlami

 1. Twoje plecy mają być wyprostowane.
 2. Hantel trzymaj oboma dłońmi za jeden koniec.
 3. Musisz mocno napinać mięśnie brzucha.
 4. Stopy na szerokości barków, klatka piersiowa wysunięta.
 5. Z tej pozycji wykonaj przysiad do momentu, aż twoje kolana utworzą kąt prosty.
 6. Zrób wydech i jednocześnie wróć do pozycji wyjściowej.
 7. Wykonaj wyznaczoną w planie treningowym liczbę serii i powtórzeń.
Sprawdź!
Ćwiczenia na mięsień poprzeczny brzucha - zadbaj o płaski brzuch

Unoszenie bioder w leżeniu na plecach

 1. Połóż się plecami na podłodze.
 2. Nogi ugnij w kolanach, a stopy oprzyj stabilnie na podłodze.
 3. Unieś wysoko biodra, a jednocześnie napinaj pośladki.
 4. Wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund.
 5. Wróć do pozycji wyjściowej.
 6. Wykonaj określoną w planie treningowym liczbę serii i powtórzeń.

Sprzęt do ćwiczeń na pośladki z hantlami – co warto kupić?

Ćwiczenia na pośladki z hantlami siłownia

Ćwiczenia na pośladki z hantlami wymagają obciążenia. Jeżeli robisz ćwiczenia na pośladki w domu, to powinieneś wyposażyć się w hantle. Dzięki nim wykonasz wiele różnych ćwiczeń, które sprawią, że mięśnie pośladków będą jędrne i umięśnione. Jeżeli wykonujesz ćwiczenia na pośladki na siłowni, kup odpowiednie obuwie i strój sportowy, a także oczywiście same hantle Wszystkie te produkty znajdziesz w ofercie sklepu Decathlon, gdzie oprócz obciążeń do ćwiczeń fitness są oczywiście dostępne także zestawy do treningu siłowego.

Ćwiczenia na pośladki z hantlami dobrze rozwijają mięśnie. Hantle można również wykorzystywać w treningu na inne partie ciała, dlatego naprawdę warto mieć je w wyposażeniu swojej domowej siłowni!


Może Cię także zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *