Ćwiczenia

Ćwiczenia na pośladki. Efekty po miesiącu – czy to możliwe?

ćwiczenia na pośladki efekty po miesiącu

Do planu treningowego koniecznie włącz ćwiczenia na pośladki. Efekty po miesiącu ćwiczeń nie będą co prawda wielkie, ale z każdym dniem przybliżysz się do upragnionego rezultatu. Zobacz, jak ćwiczyć pośladki, aby osiągnąć szybkie rezultaty!

Każdy plan treningowy powinien być zróżnicowany, dlatego powinieneś włączyć do niego ćwiczenia na pośladki. Efekty po miesiącu treningu mogą nie być niesamowite, ale nie zniechęcaj się! Regularny trening połączony z dobrze zbilansowaną dietą sprawi, że szybko osiągniesz swój cel. Zobacz, w jaki sposób ćwiczyć pośladki, aby były one jędrne i pozbawione cellulitu!

Dlaczego warto ćwiczyć pośladki?

ćwiczenia na pośladki efekty po miesiącu dlaczego warto

Mięśnie pośladkowe są bardzo ważne dla odpowiedniego działania organizmu. Ta partia mięśni wykorzystywana jest podczas wielu codziennych czynności. Pełnią one bardzo ważną rolę w utrzymaniu prostej sylwetki. Działanie mięśni możesz odczuć podczas wchodzenia po schodach oraz schylania się. Dobrze wyćwiczone mięśnie pośladków sprawią, że długie spacery oraz bieganie nie będą już sprawiały ci trudności. Często zdarza się, że bóle kręgosłupa wywoływane są właśnie przez słabo rozwinięte mięśnie pośladkowe, dlatego warto wykonywać ćwiczenia na pośladki w domu lub na siłowni. Zwłaszcza w tym ostatnim miejscu możesz wypróbować ćwiczenia ze sztangą na pośladki lub ćwiczenia na pośladki z hantlami. Jak sprawić, by efekty ćwiczeń były zadowalające?

Przygotuj plan treningowy

ćwiczenia na pośladki efekty po miesiącu zbilansowana dieta

Zanim jeszcze zaczniesz trening, musisz przygotować własny plan ćwiczeń na pośladki. Efekty po miesiącu takich ćwiczeń będą widoczne, ale pamiętaj, że to dopiero początek! Plan treningowy to bardzo ważny element, który wprowadza porządek w twoją rutynę. Dzięki niemu w twój trening nie wkradnie się zbędny chaos. Wyznacz sobie dni, w których możesz przeprowadzić ćwiczenia na pośladki. Szybkie efekty osiągniesz tylko dzięki odpowiedniej regularności. Jeżeli chcesz, to możesz wykonywać ćwiczenia na pośladki na siłowni lub w domu. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z ćwiczeniami, to zaplanuj 3 treningi w tygodniu, wraz ze wzrostem doświadczenia będziesz mógł zwiększać ich liczbę. Nie skupiaj się jednak tylko na mięśniach pośladkowych, staraj się, aby twój trening obejmował całe ciało. Dzięki temu twoja sylwetka będzie wyglądała naturalnie.

Sprawdź!
Ćwiczenia na mięśnie skośne brzucha. Poznaj 4 propozycje

Odpowiednio zbilansowana dieta

Trening fitness to jedna rzecz, ale nawet najlepszy plan treningowy może być niewystarczający, jeżeli nie będzie połączony z dobrze zbilansowaną dietą. Twój jadłospis powinien zawierać wszystkie składniki odżywcze. Unikaj produktów przetworzonych oraz niezdrowych tłuszczów. Jeżeli twoim głównym celem jest schudnięcie, to nie powinieneś się głodzić! Staraj się po prostu dostarczać organizmowi trochę mniej kalorii, niż wynosi jego dzienne zapotrzebowanie. Odpowiednio zbilansowana dieta jest bardzo ważna przy ćwiczeniach na pośladki. Efekty po miesiącu osiągniesz pod warunkiem stosowania odpowiedniej diety!

Efekty treningu na pośladki

Jeżeli twoim marzeniem jest jędrna pupa bez śladu cellulitu, to ćwiczenia na pośladki pomogą ci to osiągnąć! Pierwsze efekty możesz zobaczyć już po miesiącu, ale ostateczny wynik treningu będzie widoczny dopiero po kilku miesiącach. Jeżeli będziesz systematycznie ćwiczyć, to bardzo szybko odmienisz swoje ciało nie do poznania! Brazylijskie pośladki nie są czymś nieosiągalnym, każda osoba może dojść do takiego poziomu!

Jakie ćwiczenia wykonywać, aby szybko zobaczyć efekty?

ćwiczenia na posladki efekty po miesiącu jakie ćwiczenia

Jest wiele ćwiczeń na duże pośladki. To, które z nich wprowadzisz do swojego planu treningowego, zależy tylko od ciebie. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych ćwiczeń, które pomogą ci wymodelować pupę i sprawić, by była ona jędrna! Przed treningiem nie zapomnij o przeprowadzeniu rozgrzewki, która znacznie polepszy twoje wyniki i pozwoli uniknąć urazów.

Lifty do tyłu

 1. To ćwiczenie zaczynasz w klęku podpartym.
 2. Twoje dłonie muszą znajdować się na szerokości barków.
 3. Nie zapomnij o napięciu mięśni brzucha oraz o wyprostowaniu pleców.
 4. Teraz wyprostuj jedną z nóg w kolanie i unieś ją w kierunku tułowia.
 5. Wykonaj kilka powtórzeń, a potem zrób to samo, ale na drugą nogę.

Wznosy bioder z wyprostowaną nogą

 1. Zaczynasz w pozycji leżącej na plecach.
 2. Nogi musisz mieć ugięte w kolanach, a stopy położone płasko na podłodze.
 3. Teraz wyprostuj prawą nogę i unieś ją w górę.
 4. Lewą stopą naciskaj na podłogę i cały czas napinaj pośladki.
 5. Biodra podnieś wysoko.
 6. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz.
 7. Po wykonaniu kilku powtórzeń zmień nogę.
Sprawdź!
Ćwiczenia na triceps w domu – od czego zacząć?

Tradycyjne przysiady

 1. Stań prosto, ręce skrzyżuj na piersi tak, aby dłonie znalazły się na barkach.
 2. Stopy ustaw w lekkim rozkroku. Palce u stóp skieruj no zewnętrznej strony.
 3. Biodra wypchnij w tył i wykonaj przysiad do momentu, aż twoje uda będą równoległe do podłoża.
 4. Wróć do pozycji startowej.
 5. Nie zapominaj o prostych plecach. Musisz patrzeć przed siebie podczas wykonywania tego ćwiczenia.

Przysiad na jednej nodze

 1. Stań w rozkroku, a ręce wyciągnij przed siebie.
 2. Teraz przenieś ciężar ciała na lewą nogę, a prawą ugnij w kolanie i przenieś za plecy.
 3. Zrób przysiad tak nisko, jak potrafisz.
 4. Wróć do pozycji startowej, wykonaj kilka powtórzeń, a później zmień nogę.

Nożyce

 1. Połóż się na plecach, a ręce ułóż wzdłuż ciała.
 2. Unieś nogi nad podłogę, nie muszą być wysoko, wystarczy kilkanaście centymetrów.
 3. Teraz zacznij naprzemiennie unosić jedną, a potem drugą nogę.
 4. To ćwiczenie przypomina ruch nożyczek podczas cięcia, stąd właśnie pochodzi nazwa.

Ćwiczenia na pośladki – efekty po miesiącu. Jakiego sprzętu możesz potrzebować?

Nie potrzebujesz specjalnych akcesoriów, by wykonywać podstawowe ćwiczenia na pośladki. Efekty po miesiącu osiągniesz przy użyciu masy własnego ciała. Jeżeli jednak dojdziesz już do wyższego poziomu zaawansowania, to mogą ci się przydać hantle, ciężary oraz gumy do ćwiczeń. Dzięki tym akcesoriom zwiększysz liczbę wykonywanych ćwiczeń, a twój trening stanie się dużo bardziej różnorodny. Wszystkie powyższe rzeczy znajdziesz w sklepach Decathlon, w których najważniejsza część oferty to sprzęt dla sportowców amatorów oraz profesjonalistów.

Naprawdę warto wykonywać ćwiczenia na pośladki. Efekty po miesiącu mogą co prawda nie do końca cię zadowolić, ale nie warto się zniechęcać! W końcu przyjdzie moment, w którym osiągniesz wymarzone rezultaty!


Może Cię także zainteresować:
Sprawdź!
Trening funkcjonalny - co to? Jakie ćwiczenia wykonywać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *