Ćwiczenia

Ćwiczenia na uda i łydki – od czego zacząć i jak często je wykonywać?

ćwiczenia na uda i łydki

Ćwiczenia na uda i łydki to doskonały sposób na wyrzeźbienie tych części ciała. Silne i wytrzymałe nogi sprawią, że wykonywanie codziennych czynności nie będzie ci już sprawiało żadnego problemu. Zobacz, jakie ćwiczenia warto wykonywać, by twoje nogi stały się umięśnione!

Ćwiczenia na uda i łydki powinny być częścią każdego planu treningowego. Jest to doskonały sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej i sprawienie, by nogi stały się umięśnione. Połączenie ćwiczeń z odpowiednią dietą sprawi, że bardzo szybko zobaczysz pierwsze rezultaty! Ćwiczenia to także sposób na dużo lepsze samopoczucie, dlatego naprawdę warto zacząć trenować!

Dlaczego warto wykonywać ćwiczenia na uda i łydki?

Ćwiczenia na uda i łydki warto

Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, to dobrze wyglądające uda i łydki powinny być dla ciebie ważne. Nie chodzi tutaj tylko o kwestie estetyczne, mocne nogi sprawią, że codzienne aktywności przestaną sprawiać ci jakikolwiek problem. To właśnie dlatego warto włączyć ćwiczenia na uda i łydki do swojego planu treningowego.

Dlaczego w treningu ważna jest dieta?

Same ćwiczenia to nie wszystko! Bez odpowiedniej diety nie zobaczysz szybkich rezultatów, dlatego twoje posiłki powinny być odpowiednio zbilansowane. Musisz unikać produktów przetworzonych. Posiłki powinieneś spożywać regularnie. Jeżeli chcesz schudnąć z ud, musisz zachować ujemny bilans kaloryczny. Dostarczanie organizmowi odpowiednich składników odżywczych sprawi, że pierwsze efekty przyjdą bardzo szybko!

Trening ogólnorozwojowy

Ćwiczenia na uda i łydki trening

Ćwiczenia nie powinny być skupione jedynie na jednej partii mięśni. Musisz wykonywać trening ogólnorozwojowy, który pomoże twojemu ciału rozwijać się równomiernie. Należy łączyć ćwiczenia na łydki i uda z treningiem na inne partie. Na przykład:

Sprawdź!
Ćwiczenia na wzmocnienie mięśni brzucha - najlepszy trening

Dodatkowo ćwiczenia na uda powinieneś podzielić na:

Trening ogólnorozwojowy sprawi, że twoje ciało będzie podobnie umięśnione na każdym jego odcinku. Nigdy nie pomijaj w swoim tygodniowym treningu żadnej partii mięśni!

Jakie ćwiczenia na uda i łydki wykonywać?

Ćwiczenia na uda i łydki jakie

Jest wiele różnorodnych ćwiczeń na uda i łydki. To bardzo dobra wiadomość, bo dzięki temu twój trening może być bardzo różnorodny. Część z ćwiczeń wykonasz tylko przy użyciu masy własnego ciała. Do innych możesz potrzebować dodatkowych akcesoriów. Przygotowaliśmy kilka przykładowych ćwiczeń, które doskonale sprawdzą się w treningu nóg!

Przysiad sumo

Stań w rozkroku z plecami prostymi. Napnij brzuch, ugnij nogi i opuść biodra tak, aby twoje kolana nie znajdowały się poza linią palców u stóp. Twoje ręce mają znajdować się na udach. Cały czas staraj się, aby twój tułów był wyprostowany. Zrób kilka serii, w których będzie kilkanaście powtórzeń. Jest to świetne ćwiczenie na mięśnie nóg!

Pionowe nożyce

To ćwiczenie wykonujesz w pozycji leżącej na brzuchu. Głowę oprzyj na rękach złożonych przed tobą. Naprzemiennie unoś prawą i lewą nogę, ale pamiętaj, że muszą być one wyprostowane w stawie kolanowym. Twoje biodra nie powinny odrywać się od ziemi. Wykonaj kilka serii i powtórzeń. Jest to ćwiczenie na szczupłe i smukłe uda, które naprawdę dobrze się sprawdzi!

Podnoszenie nóg w pozycji leżącej

Ćwiczenia na uda i łydki podnoszenie

To ćwiczenie na uda i łydki znowu rozpoczynasz w pozycji leżenia na brzuchu z głową opartą na rękach. Tutaj przydadzą ci się hantle lub inne obciążenia, które będziesz mógł chwycić stopami. Przyciągaj pięty do pośladków i wracaj do pozycji wyjściowej. Jeżeli ćwiczenie z obciążeniem jest dla ciebie zbyt trudne, to na początku możesz robić je bez niego.

Sprawdź!
Ćwiczenia z hantlami w domu – na różne partie mięśniowe

Klasyczne przysiady

Na pewno znasz to ćwiczenie na uda i łydki. Podczas jego wykonywania zaangażowany jest mięsień czworogłowy uda, mięśnie kulszowo-goleniowe oraz mięsień pośladkowy. Stań prosto z dłońmi splecionymi z tyłu głowy. Twoje stopy powinny być ustawione w rozkroku na szerokość bioder. Wciągnij brzuch i napnij łopatki, teraz wykonaj przysiad tak, aby kolana utworzyły kąt prosty. Wróć do pozycji wyjściowej. To ćwiczenie pomoże ci pozbyć się cellulitu i wyszczuplić uda!

Unoszenie nóg w klęku podpartym

Ustaw się w klęku podpartym. Wyprostuj nogę na wysokość biodra. Wykonaj delikatne pulsowanie, czyli podnoś i opuszczaj nogę. Wróć do pozycji wyjściowej i to samo ćwiczenie wykonaj na drugą nogę.

Sprzęt do ćwiczeń na uda i łydki – czego możesz potrzebować?

Ćwiczenia na uda i łydki sprzęt

Większość ćwiczeń na uda i łydki możesz wykonywać bez specjalistycznego sprzętu. Jeżeli jednak chcesz zwiększyć liczbę i różnorodność ćwiczeń, to warto zaopatrzyć się w hantle, ciężary i sztangi. Mogą przydać ci się również ubrania sportowe, w których będziesz trenował. Dobrze sprawdzi się tutaj odzież termoaktywna. Wszystko to znajdziesz w sklepie Decathlon, który oferuje wysokiej jakości sprzęt sportowy zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów!

Ćwiczenia na uda i łydki sprawią, że wykonywane codziennie aktywności nie będą już sprawiały ci żadnego problemu. Dodatkowo masz pewność, że taka aktywność fizyczna poprawi twoje samopoczucie i wygląd.


Może Cię także zainteresować:
Sprawdź!
Wyprosty nóg na maszynie – sposób na skuteczny trening nóg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *