Ćwiczenia

Ćwiczenia na górne partie brzucha. Poznaj propozycje najlepszych ćwiczeń

ćwiczenia na górną partie brzucha

Ćwiczenia na górne partie brzucha wyrzeźbią twój brzuch i sprawią, że będzie on jędrny. Połączenie ich z dietą sprawi, że będziesz mógł być dumny ze swojej ciężkiej pracy. Zobacz, co warto wiedzieć o ćwiczeniach górnej części brzucha!

Ćwiczenia na górne partie brzucha to doskonały sposób na budowanie sylwetki. Regularnie wykonywane szybko sprawią, że zobaczysz efekty. Nie możesz jednak zapominać o odpowiedniej diecie, ma ona duży wpływ na budowanie masy mięśniowej. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są najlepsze ćwiczenia na brzuch!

Ćwiczenia na górne partie brzucha – jakie są najlepsze?

ćwiczenia na górne partie brzucha najlepsze

Regularne wykonywanie ćwiczeń na górną część brzucha bardzo szybko przynosi efekty. Już po kilku tygodniach mięśnie na brzuchu znacznie się uwidocznią. Poniżej przedstawiamy ćwiczenia, które pomogą ci w rozwoju górnej partii mięśni.

Tradycyjne brzuszki

To bardzo popularne ćwiczenie na górne części brzucha. Wykonywać je musisz w pozycji leżącej z ugiętymi kolanami. Pamiętaj, aby w trakcie wykonywania tego ćwiczenia nie ciągnąć głowy do przodu, ponieważ może to powodować ból szyi. Powinieneś się podnosić za pomocą mięśnia prostego brzucha. Nie zapominaj o ciągłym napinaniu mięśni. Ćwiczenie zacznij od leżenia na plecach. Twoje stopy muszą leżeć złączone na podłodze, nie podnoś ich do góry. Dłonie ułóż za głową. Twoje barki i kolana powinny być pod kątem 30 stopni. Zanim wrócisz do pozycji wyjściowej, utrzymaj napięcie mięśni przez 2 sekundy. Twoje ramiona powinny być rozluźnione.

Brzuszki ze skrętem tułowia

Kolejne ćwiczenie angażujące mięsień prosty brzucha. Wykonuj je powoli, ramiona musisz mieć szeroko rozpięte, a barki luźne. Ćwiczenie zacznij od leżenia na plecach. Zegnij lewą nogę pod kątem 90 stopni. Napnij mięśnie brzucha i jednocześnie podnieś górną część ciała tak, aby twój prawy łokieć dotknął lewego kolana. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie, ale tym zegnij prawe kolano i spróbuj dotknąć je lewym łokciem. 

Sprawdź!
Ćwiczenia na brzuch i uda – 4 najlepsze propozycje

Sprzęt do ćwiczeń na górne partie brzucha

ćwiczenia na górne partie brzucha sprzęt

Ćwiczenia na górne partie brzucha najlepiej wykonywać na macie do ćwiczeń. Możesz także wypróbować ćwiczenia na brzuch na drążku. Powinieneś również zaopatrzyć się odpowiedni strój sportowy. Te produkty znajdziesz w sklepie Decathlon, który oferuje wysokiej jakości sprzęt dla sportowców.

Ćwiczenia na górne partie brzucha to doskonały sposób na poprawę sylwetki. Odpowiednia dieta i ćwiczenia sprawią, że już po kilku tygodniach zobaczysz bardzo duże efekty!


Może Cię także zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *