Ćwiczenia

Ćwiczenie na wewnętrzną stronę ud. Sprawdź, jak je robić!

ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud

Podczas realizacji swojego planu treningowego niewątpliwie warto wykonywać chociaż jedno ćwiczenie na wewnętrzną stronę ud. Mnóstwo osób chce aktywnie pracować nad tymi częściami ciała. Sprawdź propozycje dotyczące form ruchu, które możesz tutaj wykorzystać!

Nie ulega wątpliwości, że górne partie nóg to dosyć trudny obszar do modelowania. Jednocześnie jest on bardzo istotny z punktu widzenia pracy nad swoją sylwetką. Dlatego właśnie warto wykorzystać ćwiczenie na wewnętrzną stronę ud w swoim planie treningowym. Możliwości są w tym zakresie naprawdę spore. Takie formy ruchu potrafią być wymagające, dlatego też pamiętaj o tym, aby nie przeciążać swojego ciała. Zadbaj o to, aby twój trening był intensywny, a jednocześnie adekwatny do twoich indywidualnych możliwości. Sprawdź propozycje ćwiczeń na mięśnie ud, które możesz wykorzystać w swoim planie!

Wykroki w bok angażujące pośladki oraz mięśnie brzucha

ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud z gumą

To ćwiczenie na wewnętrzną stronę ud angażuje pośladki, a także przywodziciela wielkiego. Pracuje też brzuch i mięsień czworogłowy. Stań prosto w rozkroku, z nogami rozstawionymi na szerokość twoich barków. Palce stóp powinny być skierowane na wprost. Ugnij kolano nogi wykrocznej i opuść się w dół, obniżając biodra. Utrzymuj wyprostowane plecy. Nie odrywaj pięt od podłoża i nie pochylaj się. Wróć do pozycji wyjściowej. Kiedy wstajesz, pamiętaj o tym, aby mocno napinać brzuch. Jeżeli w tym momencie wykrok wykonywała prawa noga, czas na powtórzenie z lewą.

Efektywne ćwiczenie na wewnętrzną stronę ud – przysiad sumo

ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud efekty

Ciekawym rozwiązaniem w zakresie pracy nad wysmukleniem ud z pewnością okazać się może przysiad sumo. Wymaga on sporo wysiłku, gdyż wykonuje się go z obciążeniem. Stań w dosyć szeroki rozkroku. Hantle unoś w wyprostowanych i skierowanych w dół dłoniach. Palce u stóp kieruj na zewnątrz. Utrzymując proste plecy, opuść się w dół. Celem jest tutaj dotknięcie ciężarkami do podłogi. Jeżeli nie jesteś w stanie tego zrobić, możesz zatrzymać się wcześniej.

Sprawdź!
Ćwiczenia z gumą - jak wykonywać ćwiczenia z gumą oporową?

Podejmowanie aktywności z gumą na smukłe górne części nóg

Ćwiczenia z gumą na uda mogą przywodzić na myśl niektórym bardzo prostą formę aktywności, niemniej jednak nie oznacza to, że taki trening nie jest wymagający. Guma stawia bowiem opór, co ma wpływ na pracę mięśni i wysiłek, który trzeba włożyć w wykonywanie poszczególnych ruchów. Do dyspozycji są tutaj naprawdę różne propozycje. Możesz na przykład rozciągać gumę udami. Usiądź z udami równoległymi do podłogi i umieść gumę pod kolanami zgiętymi pod kątem 90 stopni. Rozłóż, a później ponownie złącz uda.

Przygotowanie do treningu – jakie akcesoria mogą ci się przydać?

ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud na siłowni

Odpowiednie przygotowanie do treningu jest bardzo ważne, dlatego też nie należy bagatelizować tej kwestii. Zastanów się dobrze nad tym, co jest ci potrzebne podczas ćwiczeń. Do ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud w sklepach Decathlon znaleźć możesz:

  • gumy do ćwiczeń;
  • hantle kompozytowe;
  • maty do ćwiczeń;
  • hantle miękkie;
  • bidony na wodę;
  • hantle chromowane;
  • odzież sportową;
  • hantle regulowane;
  • obuwie sportowe;
  • hantle winylowe.

Jeśli chcesz wykonywać ćwiczenia na uda, pamiętaj o umiejętnym opracowaniu planu w tym obszarze. Krótkie 30 sekund nie wystarczy na analizę i organizację aktywności fizycznej, dlatego też poświęć trochę czasu na przemyślenia.

https://pl.pinterest.com/pin/644155552972115202/

Mnóstwo osób marzy o smukłej sylwetce. Z pewnością ważnym jej elementem są partie nóg, dlatego warto zwrócić uwagę na ten aspekt przy planowaniu swoich treningów. Nie trzeba wykonywać szczególnie skomplikowanych ćwiczeń na uda i pośladki, aby modelować swoje ciało. Ważne jest to, aby wykonywać ruchy w sposób poprawny technicznie. Trzeba więc wykazać się tutaj dbałością o detale, a także dużym zaangażowaniem i kompleksowym podejściem do treningu. Należy ćwiczyć rozsądnie, ponieważ nie można się przeciążać. Liczba powtórzeń powinna być dostosowana do twoich możliwości.

Sprawdź!
Podciąganie na drążku – efekty codziennych ćwiczeń

Może Cię także zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *