Zrzucamy kilogramy

Jak schudnąć w 3 dni 10 kg? Czy da się to zrobić?

jak schudnąć w 3 dni 10 kg

Wiele osób chciałoby wiedzieć, jak schudnąć w 3 dni. 10 kg to rezultat teoretycznie do osiągnięcia. W praktyce jednak wiązałby się z krańcowym wyczerpaniem organizmu. Sprawdź zatem, jak gubić kilogramy skutecznie i bezpiecznie!

Większość planów odchudzania określanych jako dieta cud zawdzięcza swoje efekty odwadnianiu organizmu i głodówce. Ciało pozbawione podstawowych substancji odżywczych zaczyna odkładać tłuszcz i spalać mięśnie. Aby stracić 10 kg zapasów tkanki tłuszczowej, trzeba wygenerować deficyt energetyczny na poziomie ok. 70-80 tys. kalorii. Tymczasem zalecane niedobory to najczęściej 10–20% całkowitej przemiany materii (CPM). Przepisy na to, jak schudnąć w 3 dni 10 kg, są skrajnie nieodpowiedzialne. Trwałe rezultaty przeprowadzanej bezpiecznie redukcji mogą bowiem przyjść po upływie ok. 3-7 miesięcy.

Nie ma dobrego sposobu na to, jak schudnąć w 3 dni 10 kg

jak schudnąć w 3 dni 10 kg trwały efekt

Każdy ma indywidualne zapotrzebowanie na energię. To zależy m.in. od płci, wieku, stanu zdrowia i prowadzonego trybu życia. Przy dziennym zapotrzebowaniu rzędu 2000 cal zalecany dobowy deficyt będzie wynosić 200-400 kalorii, a dla osoby z CPM 3500 cal oznacza niedobór od 350 do 700. Wskaźnik CPM określa wszystkie wydatki energetyczne – warto najpierw go oszacować, a potem sprawdzić, jak schudnąć 2 kg w miesiąc. Do odchudzania trzeba podchodzić indywidualnie. Podawane wartości mają charakter orientacyjny, nie uwzględniają predyspozycji osobniczych.

Sprawdź, jak schudnąć w 1 dzień.

Metody błyskawicznego odchudzania często kończą się efektem jo-jo i wieloma zaburzeniami fizjologii organizmu. Po gwałtownej utracie masy ciało nawodni się i odbuduje zapasy od razu, gdy tylko dostanie taką możliwość. Odzyskanie pełni sił może potrwać dłużej. Na dłuższą metę wszystkie metody na to, jak schudnąć w 3 dni 10 kg, przynoszą więcej szkód niż pożytku. Wśród skutków ubocznych błyskawicznej utraty wagi są między innymi:

 • osłabienie mięśni;
 • zawroty głowy;
 • zaburzenia hormonalne;
 • problemy z koncentracją;
 • zwiększone ryzyko chorób serca;
 • pogorszenie stanu skóry, włosów, paznokci.
Sprawdź!
Jak szybko schudnąć 20 kg i uniknąć efektu jo-jo? Sposoby na zbędne kilogramy

Trwałe efekty bez uszczerbku na zdrowiu daje zrzucanie od 0,5 do 1 kg tygodniowo

jak schudnąć w 3 dni 10 kg dieta

Optymalne tempo odchudzania zakłada stosunkowo niewielkie deficyty energetyczne w ciągu doby. Organizm powinien otrzymywać na bieżąco tyle energii, by mógł pracować bez zakłóceń. Do zużywania zapasów tłuszczu dochodzi, gdy ciało musi uzupełnić „braki paliwa” spowodowane zwiększonym wysiłkiem, a nie walczyć o przeżycie. Odchudzanie na czas to niewłaściwe podejście. Nie ma sensu sprawdzać, jak schudnąć 30 kg w miesiąc – większości osób nawet pół roku nie wystarczy do takiego spadku wagi. Trwała utrata niechcianych kilogramów to proces, który trzeba zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem.

Nie należy oczekiwać cudów – odchudzanie wymaga poświęceń i walki z dotychczasowymi słabościami. Jeśli nadal pytasz, jak schudnąć w 3 dni 10 kg, zapamiętaj, że to nierealistyczne cele. Wyrzeczenia muszą być bowiem rozłożone w czasie, a efekty nie przyjdą z dnia na dzień. Zmniejszenie masy ciała i utrzymanie niższej wagi wiąże się z:

 • przezwyciężaniem pokus sięgnięcia po słone przekąski i słodycze;
 • zmianą sposobu odżywiania;
 • ćwiczeniami i zmęczeniem

Jak schudnąć 10 kg? Dieta i aktywność fizyczna to podstawa!

jak schudnąć w 3 dni 10 kg sposób

Jadłospis trzeba dopasować do własnych potrzeb i celów. Dietetycy najczęściej zalecają spożywanie dużych ilości owoców i warzyw – zwłaszcza roślin bogatych w błonnik – oraz produktów pełnoziarnistych. Nie tylko dostarczą organizmowi potrzebnej energii, lecz także spowolnią trawienie i zapewnią dłuższe uczucie sytości. Porady żywieniowe obejmują też:

 • 5 mniej obfitych posiłków dziennie zamiast trzech większych;
 • czas jedzenia (np. 30 minut po przebudzeniu i 2 godziny przed snem);
 • utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia organizmu.

Zobacz, jak schudnąć 25 kg lekko, łatwo i przyjemnie!

Wyposażenie do różnego rodzaju treningów odchudzających

Nie ma programu, który pokaże, jak schudnąć w 3 dni. 10 kg mniej to kwestia przynajmniej 10-20 tygodni wzmożonych ćwiczeń. Najszybsze tempo utraty masy zapewnia połączenie treningów siłowych i interwałowych – mniej wyczerpujące formy aktywności również będą odpowiednie, ale na efekty trzeba będzie poczekać nieco dłużej (albo przeznaczać więcej czasu dziennie na sport). Niektórzy trenują codziennie, innym wystarczą intensywniejsze ćwiczenia 3-4 razy w tygodniu. Warto poprosić specjalistów o porady, niezależnie, czy wybierzesz pływanie i jazdę na rowerze, czy treningi w domowym zaciszu przeplatane wizytami na siłowni. W sklepach Decathlon znajdziesz wysokiej jakości sprzęt sportowy i pomocnicze akcesoria, w tym:

 • odzież i buty fitness;
 • odzież i buty rowerowe;
 • rowery;
 • sprzęt pływacki;
 • sprzęt do treningu siłowego.
Sprawdź!
Jak schudnąć 5 kg w 10 dni? Czy się opłaca?

Zdajesz sobie sprawę, że metody na to, jak schudnąć w 3 dni 10 kg, są w dużej mierze szkodliwe i bezsensowne? Świetnie! Pamiętaj, aby stawiać sobie realistyczne cele i konsekwentnie dążyć do ich zrealizowania. Lepiej dowiedzieć się, jak schudnąć 4 kg w miesiąc? To da się zrobić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *