Zrzucamy kilogramy

Jak schudnąć w 2 dni 5 kg? Czy to możliwe?

jak schudnąć w 2 dni 5 kg

Ile można zrzucić, a przede wszystkim jak schudnąć w 2 dni? 5 kg – taką lub podobną wartość można znaleźć w opisie wielu różnych diet. Wszystkie sposoby tego rodzaju można zaklasyfikować jako głodówki. Sprawdź, dlaczego ich efekty są krótkotrwałe!

Do każdego działania organizm potrzebuje energii. Czerpie ją z węglowodanów, tłuszczów i białek w pożywieniu, a w razie niedoborów sięga po zapasy. W pierwszej kolejności z tkanki tłuszczowej, ale jeśli braki podstawowych substancji odżywczych są duże, zaczyna spalać mięśnie. Nie ma trwałego i zdrowego przepisu na to, jak schudnąć w 2 dni 5 kg – takie „diety cud” polegają na odwodnieniu organizmu. Ciało nie może normalnie funkcjonować przy tak dużych deficytach energii, wody i elektrolitów. Na dłuższą metę można sobie tylko zaszkodzić.

Jak schudnąć w 2 dni 5 kg? Przykładowe metody

jak schudnąć 5 kg w 2 dni efekt jojo

Aby schudnąć aż 5 kg w zaledwie 2 dni, można m.in. w ogóle nie jeść, spożywać duże ilości soli (wspomaga usuwanie wody spod skóry) i mnóstwo ćwiczyć. Rezygnacja z posiłków lub głodówka – np. często wyszukiwana w sieci tzw. dieta militarna – szybko doprowadzi do wycieńczenia organizmu. Lepiej zobacz, jak schudnąć 6 kg i ile to może potrwać. Wśród możliwych skutków ubocznych ekstremalnych sposobów na odchudzanie są:

 • osłabienie, brak energii na cokolwiek;
 • bóle i zawroty głowy;
 • zaburzenia świadomości, utrata przytomności;
 • pogorszenie stanu i wyglądu cery, paznokci, włosów.

Zwiększa się też ryzyko anoreksji, bulimii, urazów i wielu schorzeń układu pokarmowego. Niektórzy desperacko chcą szybko stracić wagę i takimi metodami tylko sobie szkodzą. Szukanie przepisów na to, jak schudnąć w 2 dni 5 kg, jest proszeniem się o kłopoty zdrowotne. Nawet recepty na to, jak schudnąć 5 kg w 10 dni nie są dużo lepsze. Aby tyle stracić na wadze, należy poświęcić 5-10 tygodni (albo więcej), a nie 48 godzin. Trzeba zwrócić uwagę na całościowy bilans energetyczny, a nie tylko spożywane (lub nie) kalorie.

Sprawdź!
Jak schudnąć 10 kg w 2 miesiące bez efektu jo-jo? Dieta na zrzucenie zbędnych kilogramów

Dieta i trening. Bezpieczne tempo chudnięcia to od 0,5 do 1 kg na tydzień

jak schudnąć w 2 dni 5 kg dieta

Aby stracić 1 kilogram, należy osiągnąć ujemny bilans energetyczny na poziomie ok. minus 7-8 tys. kalorii. 5 kg to zatem 35000-40000. Skoro dzienne zapotrzebowanie młodych, zdrowych osób, które prowadzą mało aktywny tryb życia, wynosi ok. 2000 kalorii, oznaczałoby to konieczność spalenia 39-44 tys. kalorii w dwie doby. To w praktyce podjęcie wysiłku ok. 10 razy większego od dotychczasowego. Porady o tym, jak schudnąć 5 kg w 2 dni, to mrzonka i niepotrzebne ryzyko. Liczby mówią same za siebie. A jakie rezultaty bez uszczerbku na zdrowiu są realne? Zobacz, jak schudnąć 2 kg w miesiąc – na początek przemiany taka redukcja wagi wystarczy.

Zdrowe odchudzanie poprzez spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej jest możliwe dzięki odpowiedniemu odżywianiu i ćwiczeniom fizycznym. Poniżej podstawowe zalecenia:

 • dieta zbilansowana – bazowanie na artykułach pełnoziarnistych, owocach i warzywach, ale bez całkowitej eliminacji mięsa czy cukrów;
 • ograniczanie, unikanie słodyczy i fast foodów;
 • 5 posiłków dziennie – o odpowiedniej porze, w regularnych odstępach;
 • 3-4 pełne treningi tygodniowo;
 • przeplatanie ćwiczeń siłowych z treningami interwałowymi.

Sportowy sprzęt do ćwiczeń

Nieważne, czy zamierzasz trenować na sali, u siebie lub w każdy dostępny sposób. Wiele różnych dyscyplin i form aktywności pomoże ci w skutecznym odchudzaniu. Decathlon ma szeroką ofertę akcesoriów sportowych, w tym:

 • stroje pływackie;
 • rowery do jazdy i stacjonarne;
 • maty do ćwiczeń;
 • hantelki i obciążniki;
 • bieżnie;
 • steppery fitness;
 • drążki do podciągania.

Jak schudnąć 5 kg w 2 dni – da się, ale z efektem jo-jo

jak schudnąć w 2 dni 5 kg przykład

Co się dzieje z organizmem, któremu funduje się ekstremalne odchudzanie? Błyskawiczna utrata wody, brak elektrolitów i nowych zasobów energii sprawia, że ciało „przechodzi w tryb przetrwania”. Niektóre procesy fizjologiczne zwalniają lub całkowicie się zatrzymują. Organizm przygotowuje się na długotrwały głód, a takie zmiany zwiększają szanse przeżycia.

Sprawdź!
Jak schudnąć 3 kg w tydzień? Jadłospis i ćwiczenia

Przeczytaj też, jak schudnąć 40 kg.

Kiedy ciało zaczyna otrzymywać potrzebne substancje po dłuższej przerwie, błyskawicznie nabiera wody i odtwarza zasoby tkanki tłuszczowej. W ten sposób korzysta z niedawnych doświadczeń. Przywrócenie fizjologii na prawidłowe tory nie działa zero-jedynkowo. Korzystasz z przepisów na to, jak schudnąć 5 kg w 2 dni? Nie zdziw się, jeśli ostatecznie przyniesie to wzrost masy ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *