Ćwiczenia

Ćwiczenia na brzuch i nogi – TOP 5

ćwiczenia na brzuch i nogi

Ćwiczenia na brzuch i nogi sprawią, że twoja sylwetka zmieni się nie do poznania. Dzięki nim twoje mięśnie zostaną uwidocznione, a ty będziesz dumny z efektów. Zobacz, jak ćwiczyć mięśnie nóg i brzucha!

Ćwiczenia na brzuch i nogi znacznie poprawią sprawność twojego ciała w codziennym życiu. Dzięki nim codzienne czynności nie sprawią ci już żadnego problemu. Jeżeli połączysz ćwiczenia z odpowiednio zbilansowaną dietą, to będziesz mógł cieszyć się długotrwałymi efektami! Poznaj 5 najlepszych ćwiczeń na nogi i brzuch!

5 najlepszych ćwiczeń na brzuch i nogi

Ćwiczenia na brzuch i nogi będą wymagały od ciebie cierpliwości i regularności. Jeżeli będziesz wykonywał je z należytą uwagą, to na efekty wcale nie będziesz musiał czekać długo. Poniżej prezentujemy 5 ćwiczeń, które może wykonywać każdy!

  1. Brzuszki tradycyjne

Na pewno znasz to ćwiczenie. Rozpoczynasz je w pozycji leżącej. Nogi musisz mieć ugięte w kolanach. Dłonie spleć za głową. Tułów unieś w kierunku nóg przy użyciu mięśni i przy każdym powtórzeniu staraj się dociskać lędźwiową część kręgosłupa do podłogi. Jest to najpopularniejsze z prezentowanych tutaj ćwiczeń na mięśnie brzucha i nóg.

  1. Skręty

Połóż się na plecach. Twoje nogi powinny być zgięte w kolanach i tworzyć kąt 90 stopni. Prawą stopę połóż za lewe udo. Prawą rękę ułóż w pozycji wyprostowanej wzdłuż ciała, a lewą podtrzymuj głowę. Następnie napnij brzuch i staraj się lewym łokciem dotknąć prawego kolana.

  1. Unoszenie nóg

Połóż się na lewym boku tak, aby cała twoja sylwetka znajdowała się w jednej linii. Nogi ułóż jedna na drugiej. Lewą ręką podeprzyj głowę. Prawą nogę unoś do góry, mając cały czas biodra tułów w jednej linii. Później wykonaj to samo ćwiczenie na drugą stronę ciała.

  1. Przysiady
Sprawdź!
Ćwiczenia na gibkość - jakie są? Ile ćwiczeń wykonywać 10 czy 3? Poznaj przykłady ćwiczeń w domu

Kolejne bardzo popularne ćwiczenie. Stań w rozkroku z nogami wyprostowanymi i wykonaj przysiad. Twoje kolana muszą znajdować się dokładnie nad stopami. Podczas ćwiczenia staraj się napinać mięśnie pośladków.

  1. Wykroki

Stań w rozkroku i oprzyj dłonie na talii. Zrób krok w przód, a później powoli obniżaj ciało, aż kolano zostanie ugięte do kąta prostego. Wróć do pozycji stojącej i powtórz to samo na drugą nogę. Tułów miej cały czas wyprostowany.

Sprzęt do ćwiczeń na brzuch i nogi

Większość ćwiczeń na brzuch i uda wykonasz bez specjalnych przyrządów. Może ci się jednak przydać mata do ćwiczeń. Do tego na pewno będziesz potrzebował stroju sportowego. Wszystkie te produkty znajdziesz w sklepie Decathlon, który oferuje wysokiej jakości sprzęt sportowy.

Ćwiczenia na brzuch i nogi wykonywane regularnie dają bardzo szybkie efekty. Na twoim brzuchu zarysują się mięśnie, a nogi staną się bardzo mocne. W połączeniu z dietą rezultaty treningu będą widoczne przez bardzo długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *