Ćwiczenia

Ćwiczenia na brzuch z obciążeniem – TOP 5 dla początkujących

ćwiczenia na brzuch z obciążeniem

Ćwiczenia na brzuch z obciążeniem to dobry sposób na wymodelowanie tej części ciała. Połączenie ich z odpowiednią dietą sprawi, że bardzo szybko twoje mięśnie zostaną uwidocznione. Zobacz, jakie ćwiczenia z obciążeniem wykonywać na brzuch!

Ćwiczenia na brzuch z obciążeniem pozwalają bardzo szybko uwidocznić mięśnie brzucha. Jednak by osiągnąć trwałe rezultaty, będziesz potrzebował również odpowiednio zbilansowanej diety. Jest wiele ćwiczeń na brzuch z ciężarkami, dlatego każdy będzie mógł wybrać tutaj coś dla siebie. Pamiętaj, aby obciążenia dobierać indywidualnie, tak aby nie doszło do przeciążenia organizmu, ponieważ może to być przyczyną kontuzji.

Jakie ćwiczenia na brzuch z obciążeniem może wykonywać początkujący? 

ćwiczenia na brzuch z obciążeniem jakie

Jeżeli jesteś osobą, która dopiero zaczyna swoją przygodę z ćwiczeniami, to na pewno zastanawiasz się, jakie ćwiczenia będą dla ciebie odpowiednie. Jeżeli chodzi o ćwiczenia na brzuch z obciążeniem, to najważniejszy jest bezpieczny dla twojego ciała ciężar. Na początku wybierz taki, który nie przeciąża twojego ciała. Z czasem będziesz mógł zwiększać obciążenie. Pierwsze efekty zobaczysz już po kilku tygodniach regularnego treningu. Twoje mięśnie brzucha zaczną się zarysowywać, a ty będziesz się czuł zdecydowanie zdrowiej. Poniżej prezentujemy 5 ćwiczeń na brzuch z obciążeniem, które może wykonywać początkujący!

Unoszenie nóg w zwisie na drążku

W czasie wykonywania tego ćwiczenia pracuje zarówno brzuch, jak i mięśnie pleców. Między stopy włóż sobie sztangietkę i unoś nogi. Staraj się, by zakres ruchu był pełen. Z czasem będziesz mógł unosić zdecydowanie większe ciężary.

Sprawdź!
Ćwiczenia na ramiona z hantlami – czy warto ćwiczyć z ciężarem?

Brzuszki z hantlami

To bardzo popularne ćwiczenie na brzuch z obciążeniem. Brzuszki z hantlami wyglądają podobnie do swojego standardowego odpowiednika, ale wykonuje się je, mając hantle na klatce piersiowej. Pamiętaj, że część lędźwiowa powinna dotykać podłoża, kiedy wracasz do pozycji wyjściowej. Twoja broda nie powinna kierować się w stronę klatki piersiowej, cały czas staraj się mieć ją w jednej pozycji. 

Unoszenie hantli w pozycji deski

ćwiczenia na brzuch z obciążeniem hantle

Kolejne z ćwiczeń z hantlami na brzuch z obciążeniem, które pomoże w modelowaniu mięśni. 

  1. Ustaw się w pozycji deski, w dłoniach miej hantle. 
  2. Teraz unieś dłoń przed siebie i wróć do pozycji wyjściowej. 

Pamiętaj, aby w trakcie tego ćwiczenia mięśnie wciąż były napięte, dzięki temu trening będzie efektywny.

Przenoszenie końca sztangi na boki

Do wykonania tego ćwiczenia użyj gryfu z obciążeniem na jednej stronie. Ćwicz w pozycji stojącej. Drugi koniec sztangi zablokuj. Na wysokości głowy wykonuj skręt raz do jednego boku, a później do drugiego. Twoje biodra powinny być w pozycji nieruchomej, to mięśnie mają się skręcać. Pamiętaj o odpowiedniej pozycji, która pozwoli ci na lekki rozkrok. 

Przytrzymywanie leżenia na boku z talerzem

ćwiczenia na brzuch z obciążeniem przytrzymywanie

To bardzo popularne ćwiczenie na brzuch z obciążeniem. Należy tu pamiętać o odpowiedniej technice. 

  1. Połóż się na ławce bokiem, twoje biodro powinno znajdować się na jej końcu, a reszta ciała ma zwisać. 
  2. Nogi możesz zaczepić o słupki, na które odkładana jest sztanga. 
  3. Tułów obniż do momentu, aż będzie on równoległy do podłoża. 
  4. Podczas ćwiczenia cały czas trzymaj na klatce piersiowej talerz. 
  5. Obróć się z nim w jedną ze stron i staraj się wytrzymać około minuty.

Cały czas musisz mieć napięte mięśnie.

Ćwiczenia na brzuch z obciążeniem – jakiego sprzętu będziesz potrzebował?

ćwiczenia na brzuch z obciążeniem jakiego

Aby wykonywać ćwiczenia na mięśnie brzucha, będziesz potrzebował hantli i sztang z obciążeniem. Do tego na pewno przyda ci się odzież sportowa, np. spodnie dresowe czy skarpety sportowe. Wszystkie te rzeczy znajdziesz w sklepie Decathlon, gdzie sprzęt dla sportowców stanowi kluczowy element asortymentu.

Sprawdź!
Ćwiczenia z gumą na uda. Jak je wykonywać i czemu warto je wdrożyć do planu treningowego?

Ćwiczenia na brzuch z obciążeniem świetnie sprawdzą się u początkujących. Bardzo szybko rzeźbią mięśnie brzucha i sprawiają, że wygląda on bardzo efektownie. Przekonaj się sam!


Może Cię także zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *