Ćwiczenia

Ćwiczenia na brzuch i uda – 4 najlepsze propozycje

ćwiczenia na brzuch i uda

Jakie są najlepsze ćwiczenia na brzuch i uda? Zapoznaj się z naszymi propozycjami i zadbaj o zgrabną i szczupłą sylwetkę. Propozycje skierowane są zarówno do osób początkujących, jak i zaawansowanych.

Zarówno brzuch, jak i uda to miejsca, z których szczególnie trudno pozbyć się zbędnych centymetrów. Gromadzenie się w nich tkanki tłuszczowej to rzecz naturalna. Wynika z siedzącego trybu życia oraz złej diety. Jej nagromadzenie trwa latami, dlatego spalenie zbędnego tłuszczu nie będzie prostym i szybkim procesem. Wykonując jednak odpowiednie ćwiczenia na płaski brzuch – regularnie i prawidłowo – osiągniesz po pewnym czasie naprawdę dobre rezultaty. Poniżej znajdziesz sprawdzone oraz skuteczne ćwiczenia na brzuch i uda!

Niezbędny sprzęt do ćwiczeń

ćwiczenia na brzuch i uda - sprzęt

Choć poniższe ćwiczenia na brzuch i uda wykonasz nawet w domu, musisz zadbać o odpowiednie przygotowanie – siebie i miejsca, w którym będą wykonywane. Zanim rozpoczniesz treningi, zapoznaj się z szeroką ofertą sklepów Decathlon. Przydadzą ci się:

  • mata do ćwiczeń;
  • buty sportowe;
  • koszulka sportowa;
  • spodenki sportowe.

Sposób na płaski brzuch? Przysiady z podskokiem

Jeśli chodzi o ćwiczenia na brzuch i uda, przysiady z podskokiem to klasyka gatunku. Wykonasz je bez większego problemu. Najpierw zejdź nisko do przysiadu, wytrzymaj w tej pozycji przez moment, a następnie – napinając mięśnie brzucha i pośladków – podskocz energicznie w górę. Choć wydaje się to banalne, podczas ćwiczenia uruchamianych jest wiele partii mięśni. Aby ćwiczenie dało rezultaty, na początek wykonuj 15 powtórzeń. Z czasem dodawaj kolejne i dziel na serie.

Wykroki skośne – walcz z cellulitem i o szczupłe uda

ćwiczenia na brzuch i uda - wykroki

Wykrok to ćwiczenie na mięśnie brzucha, które wykonasz, zaczynając w pozycji stojącej wyprostowanej. Nogi ustaw w delikatnym rozkroku. Aby zrobić wykrok, musisz zrobić duży krok do przodu jedną z nóg, a drugą trzymać na podłodze, uginając jednocześnie oba kolana. Istotą ćwiczenia jest dynamika. Wykonuj je na zmianę – raz jedną, raz drugą nogą. Od 12 do 15 powtórzeń na jedną kończynę powinno być odpowiednią ilością na początek. Aby utrudnić ćwiczenie, rób więcej powtórzeń lub skorzystaj z dodatkowego obciążenia – na przykład niewielkich hantli w obu dłoniach. Ćwiczenia z hantlami na brzuch to świetny sposób, by przyśpieszyć efekty!

Sprawdź!
Ćwiczenia na brzuch dla początkujących – jak mieć płaski brzuch?

Sprawdzone ćwiczenia na brzuch i uda? Wykonaj unoszenie bioder!

Ćwiczenie to należy wykonywać w pozycji leżącej. Ramiona ułóż po bokach, a dłonie na brzuchu. Kluczowe są kolana, które powinny być ugięte. Stopy ustaw na podłożu. Unieś biodra tak, aby twoje ciało utworzyło linię prostą od barków do kolan. W pozycji uniesionej musisz wytrzymać od kilku do kilkunastu sekund. Powróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtórz do kilkunastu razy. Aby je sobie utrudnić i zwiększyć efektywność, na brzuchu możesz położyć dodatkowe obciążenie (zawsze trzymaj je rękoma, żeby nie spadło w czasie wykonywania ćwiczenia!).

Plank (deska) na rękach ugiętych w łokciach – proste i genialne

ćwiczenia na brzuch i uda - plank

Choć to ćwiczenie jest proste, daje świetne rezultaty. Oczywiście pod warunkiem, że wykona się je prawidłowo. Popularną deskę na łokciach zrobisz, kładąc się na brzuchu, a następnie unosząc całe ciało. Ciężar oprzeć musisz na trzech punktach podparcia – palcach złączonych stóp oraz łokciach wraz z przedramionami. Żeby ćwiczenie miało prawidłowy przebieg, ciało cały czas powinno tworzyć linię prostą. W takiej pozycji musisz wytrzymać 30 sekund.

Dobre ćwiczenia na brzuch i uda to takie, które są skuteczne. Zaproponowane powyżej bez wątpienia takimi są. Kiedy dołączysz do nich dodatkowe ćwiczenia – jak fitness, bieganie, czy cardio, efekt będzie murowany. Proponowany zestaw ćwiczeń na brzuch i uda to tylko jedna z wielu możliwości. Pamiętaj, aby dobierać ćwiczenia, dostosowując je do swoich potrzeb i możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *