Ćwiczenia

Ćwiczenia na brzuch nieobciążające kręgosłupa – jaki trening wykonywać?

ćwiczenia na brzuch nieobciążające kręgosłupa

Ćwiczenia na brzuch nieobciążające kręgosłupa pozwolą rozwijać mięśnie osobom, które cierpią na urazy tej części ciała. Standardowe ćwiczenia mogą doprowadzić do pogłębienia urazów, dlatego powinieneś ćwiczyć tak, aby twój kręgosłup nie był zbyt obciążony!

Ćwiczenia na brzuch nieobciążające kręgosłupa to jedyny wybór dla osób mających problemy z tą częścią ciała, a które chcą rozwinąć mięśnie brzucha. Jeżeli będą one stosowały standardowe ćwiczenia, to mogą pogłębić istniejące wady. Dlatego właśnie warto postawić na ćwiczenia na mięśnie brzucha bez obciążania kręgosłupa. Z tego artykułu dowiesz się, jak ćwiczyć, by temu zapobiec!

Ćwiczenia na brzuch nieobciążające kręgosłupa

ćwiczenia na brzuch nieobciążające kręgosłupa jakie

Zdrowie kręgosłupa powinno być ważne dla każdego, dlatego przy wykonywanych ćwiczeniach bardzo ważna jest technika. Warto być w stałym kontakcie z fizjoterapeutą i trenerami personalnymi – to oni pomogą ci doszlifować sposób wykonywania ćwiczeń. W czasie ćwiczeń musisz pamiętać o napinaniu mięśni brzucha – powinny one cały czas pracować. 

Jakie ćwiczenia wykonywać?

Najprostsze ćwiczenie na płaski brzuch to deska, która nazywana jest również plankiem. W czasie wykonywania tego ćwiczenia podpierasz się na przedramionach i napinasz mięśnie brzucha. Inną wersją jest deska boczna, którą wykonuje się, podpierając ciało na jednym przedramieniu.

W czasie ćwiczeń możesz też używać akcesoriów, takich jak piłka gimnastyczna. Musisz położyć się, wziąć piłkę między nogi i unosić ją. Pamiętaj jednak, że twoje plecy powinny cały czas znajdować się na ziemi, w innym wypadku będziesz obciążał kręgosłup.

Ćwiczenia na brzuch nieobciążające kręgosłupa – sprzęt do ćwiczeń

ćwiczenia na brzuch nieobciążające kręgosłupa sprzęt

Jeżeli chcesz wykonywać ćwiczenia nieobciążające kręgosłupa, może ci się przydać wygodna mata do ćwiczeń. Jeżeli kupisz piłkę gimnastyczną, to urozmaici ona twój trening. Ćwiczenia odchudzające dla osób z chorym kręgosłupem to spacery z kijkami, które bardzo dobrze wpływają na zmniejszenie masy ciała. Wszystkie powyższe produkty znajdziesz w sklepie Decathlon, który oferuje wysokiej jakości sprzęt do ćwiczeń.

Sprawdź!
Ćwiczenia ze sztangą – trenuj plecy, pośladki, brzuch, barki, triceps sztangą efektywnie!

Ćwiczenia na brzuch nieobciążające kręgosłupa to jedyny wybór dla osób mających problemy z tą częścią ciała. Dzięki nim zachowasz zdrową sylwetkę i nie będziesz narażony na pogłębianie się wad kręgosłupa.


Może Cię także zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *