Ćwiczenia

Ćwiczenia na brzuch dla początkujących – jak mieć płaski brzuch?

ćwiczenia na brzuch dla początkujących

Chcesz mieć ładną figurę, ale nie wiesz, od czego zacząć? Ćwiczenia na brzuch dla początkujących będą odpowiednim wyborem w początkowej fazie walki o smukłą sylwetkę. Poznaj sprawdzone ćwiczenia, które wykonasz nawet w domu.

Wiele osób, które decyduje się na rozpoczęcie treningów, chce zrzucić kilka kilogramów, a ich głównym marzeniem jest płaski brzuch. To o tyle trudne, że ten newralgiczny obszar wymaga wielogodzinnych, odpowiednio dobranych ćwiczeń. Nie przesadnie skomplikowanych, ale pozwalających na kompleksowe budowanie mięśni oraz redukcję tkanki tłuszczowej. Proponowane poniżej ćwiczenia na brzuch dla początkujących nie wymagają żelaznej kondycji, a wykonasz je również w warunkach domowych. Pamiętaj, że proponowane zestawy ćwiczeń musisz powtarzać regularnie.

Ćwiczenia na brzuch dla początkujących – deska i deska boczna

ćwiczenia na brzuch dla początkujących na drążku

Wśród najlepszych ćwiczeń na brzuch dla początkujących wymienić trzeba deskę. Musisz ułożyć się wygodnie na macie w pozycji na brzuchu, a następnie wesprzeć na przedramionach i palcach u stóp. Sztuką jest, aby ciało było możliwie w linii prostej. Kolejny etap to napięcie mięśni brzucha. Żeby ćwiczenie było efektywne, musisz wytrzymać w tej pozycji minimum pół minuty (z czasem ten okres wydłużając). Gdy nabierzesz wprawy, możesz próbować podnosić jedną rękę i prostować ją do przodu.

Deska boczna

Ciekawym urozmaiceniem tego ćwiczenia jest boczna deska. Wykonasz ją, leżąc na boku, z jedną stopą ułożoną nad drugą. Musisz podciągnąć do góry biodro i w tej pozycji wytrzymać minimum 30 sekund. Mięśnie brzucha się samoistnie się napną. To dobre ćwiczenie na brzuch i pośladki, a także mięśnie nóg.

Nie tylko brzuszki! Wypróbuj rowerek na płaski brzuch

ćwiczenia na brzuch dla początkujących dziewczyn

Jeśli chodzi o ćwiczenia na brzuch dla początkujących, nie można zapomnieć o rowerku. Szczególnie że wpływa pozytywnie na mięśnie tułowia oraz pośladków. To także skuteczne ćwiczenie na mięśnie skośne brzucha, o których często się zapomina. Aby je wykonać, musisz położyć się na plecach, unieść wysoko nogi, a następnie ugiąć je w kolanach, aby uzyskać kąt 90 stopni. Ręce zgięte w łokciach trzymaj na skroniach. Pochyl się do przodu (jak do brzuszków) i w tej pozycji wykonuj naprzemienne ruchy nóg imitujące jazdę na rowerze. Na początku wystarczy do 30 powtórzeń, ale z czasem zwiększaj ich liczbę oraz prędkość „pedałowania”. Po ćwiczeniu wyprostuj się i chwilę odpocznij.

Sprawdź!
Czy trening personalny się opłaca? Zobacz, jak wybrać trenera

Ćwiczenia na mięśnie brzucha – czy potrzebuję specjalnego sprzętu?

ćwiczenia na brzuch dla początkujących mężczyzn

Ćwiczenia na płaski brzuch, jak widać na powyższych przykładach, należą raczej do tych łatwiejszych. Również dlatego, że można wykonywać je w zaciszu własnego domu. Ważne jednak, żeby robić to prawidłowo oraz w komfortowych okolicznościach.

Decydując się na trening domowy, zadbać musisz o kilka istotnych produktów. Wszystkie znajdziesz w sklepach Decathlon:

  • mata do ćwiczeń;
  • koszulka fitness;
  • spodenki fitness;
  • buty fitness.

Ćwiczenie na twardym podłożu może być nie tylko niewygodne, ale również szkodliwe dla zdrowia. Ubrania treningowe powinny być natomiast wygodne i przewiewne. W żadnym wypadku nie mogą krępować ruchów, dlatego warto pokusić się o zakup profesjonalnego sprzętu. Dla wygody i własnego zdrowia.

Po pierwszych treningach mogą pojawić się bóle mięśniowe i zmęczenie. To naturalne. Trzymaj się planu treningowego, a po kilkunastu dniach zauważysz rezultaty. Ćwiczenia na brzuch dla początkujących pozwolą ci na wzmocnienie mięśni, a także poprawę kondycji, ale z czasem będzie trzeba pomyśleć o bardziej złożonych zestawach ćwiczeń. Redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej to złożony proces, dlatego liczy się samozaparcie oraz cierpliwość. Wydajny trening brzucha możesz przeprowadzić samodzielnie we własnym domu. Zwracaj jednak uwagę, czy wybrane ćwiczenia wykonujesz zgodnie z zaleceniami!


Może Cię także zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *