Zrzucamy kilogramy

Jak schudnąć 30 kg w miesiąc? Czy to w ogóle możliwe?

Jak schudnąć 30 kg w miesiąc

Jak schudnąć 30 kg miesiąc? Trzeba wziąć pod uwagę, że to spora nadwaga – jej zrzucenie w ciągu czterech tygodni jest niemożliwe. Nawet jeśli uda się zbliżyć do celu, efektów drakońskiej diety nie będzie się dało utrzymać.

Warto docenić chęć zrzucenia nadwagi – o ile pomysł jest dobrze przemyślany. Przede wszystkim należy to zrobić w sposób przemyślany i odpowiedzialny. Przeczy temu pytanie o to, jak schudnąć 30 kg w miesiąc. Próby tak drastycznej redukcji masy ciała mogą skończyć się poważnymi zaburzeniami i problemami zdrowotnymi. Osoby, które nie wiedzą, jak zacząć, powinny spróbować pracy ze sprawdzonym trenerem.

Jak schudnąć 30 kg w miesiąc – dlaczego nie jest to możliwe?

Zastanawiasz się, jak schudnąć 30 kg w miesiąc? Zrzucenie tylu kilogramów na pewno nie jest możliwe w tak krótkim czasie. Wiele osób pracuje nawet kilka lat, by osiągnąć efekt, więc utrata takiego „nadbagażu” również musi potrwać, zwłaszcza jeżeli odchudzanie ma pozostać bez negatywnego wpływu na zdrowie. Chcesz wiedzieć, jak stracić większą liczbę kilogramów? Zobacz:

Mimo że w internecie można znaleźć wiele porad, jak schudnąć 30 kg w miesiąc, zawierają one mnóstwo szkodliwych informacji. Nie pomogą, a mogą bardzo zaszkodzić proponowane tabletki odchudzające niewiadomego pochodzenia lub niebezpieczne diety, które prowadzą do rozregulowania organizmu. Jedyną skuteczną metodą jest zmiana nawyków. Trzeba wprowadzić do swojego życia aktywność fizyczną oraz zbilansowaną dietę.

Ile zajmie zrzucenie 30 kg?

Aby schudnąć kilkadziesiąt kilogramów, trzeba przygotować się na wielomiesięczną pracę. Taka metamorfoza zajmie przynajmniej cztery miesiące. Ogólnie przyjmuje się, że w ciągu tygodnia można zdrowo stracić do 1 kilograma masy ciała (zobacz, jak schudnąć 1 kg w tydzień). Wszystko zależy jednak od indywidualnych predyspozycji. Duże znaczenie ma między innymi waga wyjściowa, wiek, płeć oraz tryb życia. Właśnie to należy wziąć pod uwagę podczas określania deficytu kalorycznego i układania planu treningowego. Najważniejsze, by wiedzieć, jak schudnąć 30 kg zdrowo i bezpiecznie, nie korzystając z drogi na skróty. 

Sprawdź!
Jak schudnąć 10 kg w 2 tygodnie? Czy ma to sens?

Jak ćwiczyć, by schudnąć?

Wybór odpowiednich ćwiczeń może pomóc w rozpoczęciu procesu utraty wagi, ale trzeba też wziąć pod uwagę stan zdrowia oraz poziom aktywności. Aby schudnąć, najlepiej wykonywać ćwiczenia aerobowe. Zwiększają bowiem intensywność ruchu, co wymaga wykorzystania większej ilości energii. Do tego przyspieszają tętno i powodują, że spala się dużo kalorii. Najlepszymi ćwiczeniami aerobowymi do utraty wagi są spacery, jazda na rowerze, bieganie, pływanie, skakanie na skakance, aerobik, taniec i gimnastyka.

Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty, do programu ćwiczeń warto dołączyć ćwiczenia siłowe. Pomagają w budowaniu mięśni, co z kolei przyczyni się do spalania tłuszczu. Można je wykonywać przy użyciu ciężarków lub wykorzystując własny ciężar ciała. Ćwiczenia siłowe mogą również zwiększyć metabolizm, a to pomaga spalać kalorie.

Planujesz zapisać się na siłownię? Koniecznie odwiedź sklep Decathlon, gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne akcesoria do treningu:

Osoby, które zastanawiają się, jak schudnąć 30 kg w miesiąc, powinny zdawać sobie sprawę, że takie próby mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Zwykle opierają się bowiem na drastycznej diecie – w takim przypadku efekt jo-jo jest najmniejszym problemem. W ten sposób można rozregulować metabolizm, a nawet doprowadzić do zmniejszenia produkcji hormonów tarczycy. Chudnąć należy zdrowo, w odpowiednim tempie, bez stosowania szkodliwych rad, które mają doprowadzić do celu drogą na skróty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *