Zrzucamy kilogramy

Jak schudnąć 50 kg? Ile czasu zajmuje schudnięcie?

Jak schudnąć 50 kg waga

Jak schudnąć 50 kg i czy jest to możliwe? Zdeterminowane osoby tracą nawet większą nadwagę! Warto jednak pamiętać, że to bardzo duże wyzwanie, które wymaga czasu oraz wprowadzenia wielu radykalnych zmian.

Nie wiesz, jak schudnąć 50 kg? To z pewnością bardzo trudne zadanie, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Osoby zdecydowane na walkę z nadwagą czy otyłością powinny pamiętać o swoim zdrowiu i bezpieczeństwie. Przede wszystkim muszą odwiedzić lekarza oraz dietetyka, by wykluczyć somatyczne podłoże swojego stanu. Poza tym łatwiej im będzie zaplanować prawidłowe odchudzanie.

Zdrowe odchudzanie – najważniejsze informacje

Wiele osób, które szukają odpowiedzi na pytanie, jak schudnąć 50 kg czy jak schudnąć 40 kg, nie zdaje sobie sprawy ze skali tego przedsięwzięcia. Przede wszystkim należy pamiętać, że ten proces będzie długotrwały. Poza tym trzeba przygotować się na wiele wyrzeczeń i zmianę trybu życia. Jednak najważniejszą kwestią jest zatroszczenie się o swoje zdrowie. Nie można stosować drastycznych diet ani głodówek – w najlepszym przypadku taką osobę dopadnie efekt jo-jo.

Należy pamiętać, że zdrowe odchudzanie to utrata od 0,5 do 1 procenta swojej wyjściowej masy ciała tygodniowo. Dopiero wtedy można obliczyć, jak dużo czasu zajmie ten proces. Nie należy także zbyt drastycznie ograniczać liczby przyjmowanych kalorii. Trzeba wziąć przy tym pod uwagę wiele czynników – wiek, płeć czy codzienną aktywność.

Jak schudnąć 50 kg? Ile potrzeba na to czasu?

Jak schudnąć 50 kg w możliwie najkrótszym czasie? W tym przypadku nie ma dróg na skróty, a cały proces zajmuje nawet rok! Czas potrzebny na zrzucenie tak dużej nadwagi jest jednak kwestią indywidualną. Każdy chudnie we własnym tempie, w zależności od tego, ile pracy i wysiłku włożył.

Sprawdź!
Jak schudnąć 20 kg w miesiąc?

Chcesz zacząć od zrzucenia mniejszej liczby kilogramów? Zobacz:

Utrata wagi a aktywność fizyczna

Aby zrzucić dużą nadwagę, która wynosi kilkadziesiąt kilogramów, konieczna jest zmiana nawyków żywieniowych połączona z aktywnością fizyczną. W tym przypadku trzeba jednak skrupulatnie dobrać rodzaj treningów, istnieje bowiem ryzyko kontuzji. Na początku najlepiej postawić na sporty, które nie będą obciążać kości i stawów. To przede wszystkim spacery, pływanie czy jazda na rowerze.

Jeśli zdecydujesz się na siłownię, najlepiej zaczynać od sprzętu oraz treningu kardio. W ten sposób można spalić tkankę tłuszczową. Warto korzystać z bieżni (w tempie spacerowym), a także rowerków stacjonarnych oraz orbitreków. Przy pozbywaniu się pierwszych kilogramów można pomyśleć o bardziej urozmaiconym treningu siłowym. Pamiętaj, że wiele z wymienionych powyżej sprzętów można kupić do domu i ćwiczyć bez konieczności wychodzenia na siłownię. Wystarczy odwiedzić sklep Decathlon, w którym dostępne są:

Co po zakończeniu odchudzania?

Osiągnięcie celu nie jest końcem przygody. Aby nie zniweczyć swojego wysiłku, trzeba utrzymać zdrowy styl życia. Dieta oraz regularna aktywność fizyczna pozwolą zachować rezultaty wielomiesięcznej pracy. Warto pamiętać, że niewielkie odstępstwa zdarzają się każdemu. Ważne, by przez jedno potknięcie nie porzucać optymalnego jadłospisu i ćwiczeń.

Osoby, które wiedzą już, jak schudnąć 50 kg, mają świadomość, że to naprawdę duże wyzwanie, do którego trzeba się przygotować. Warto zacząć od badań i konsultacji dietetycznej. Trzeba również odpowiednio dobrać treningi – na początku wystarczy lekkie cardio i basen. Ćwiczenia siłowe należy pozostawić na moment, kiedy poprawi się kondycja oraz wzmocnią się stawy. Utraty tak dużej nadwagi nie można przyspieszyć, a cały proces zajmuje około roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *