Zrzucamy kilogramy

Jak schudnąć 10 kg w 2 tygodnie? Czy ma to sens?

Jak schudnąć 10 kg w 2 tygodnie

Czy osoby zastanawiające się, jak schudnąć 10 kg w 2 tygodnie, powinny stawiać sobie taki cel? Należy pamiętać, że mimo iż istnieją sposoby na zrzucenie wagi w krótkim czasie, nie jest to zdrowe ani trwałe. Liczy się przede wszystkim zmiana codziennych nawyków!

Zrzucenie zbędnych kilogramów to prawdziwe wyzwanie, przed którym staje wiele osób. Poprawa stanu zdrowia, zbudowanie kondycji czy w końcu chęć wymodelowania sylwetki – każdy ma własny cel, jaki motywuje do pozbycia się nadwagi. Należy przy tym zdawać sobie sprawę, że to dość długi proces i wymaga przede wszystkim zmiany trybu życia. Dlatego pytanie, jak schudnąć 10 kg w 2 tygodnie, wymaga dłuższej odpowiedzi.

Jak schudnąć 10 kg w 2 tygodnie – czy to zdrowe?

Czy jest możliwe schudnięcie 10 kg w pół miesiąca? Dietetycy twierdzą, że chociaż da się to zrobić, to zdecydowanie odradzają takie działanie. Wymaga bowiem drastycznego ograniczenia liczby spożywanych kalorii, co może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. To szczególnie niebezpieczne dla osób przewlekle chorych, przyjmujących leki.

Osoby, które szukają odpowiedzi na pytanie, jak schudnąć 10 kg w 2 tygodnie, muszą zdawać sobie sprawę, co dzieje się wtedy z organizmem. Wartości na wadze mogą wydawać się mniejsze, ale nie prowadzi do tego spalanie tkanki tłuszczowej, a utrata wody oraz tkanki mięśniowej. Trudno również bezpiecznie wyjść z takiej diety, ponieważ wygłodzony organizm domaga się kalorii, co z kolei prowadzi do efektu jo-jo. Jeśli chcesz wiedzieć, jak zgubić 10 kg we właściwy sposób, przeczytaj:

Jak dużo można schudnąć w 2 tygodnie?

Aby schudnąć, nie można narzucać sobie zbyt dużego tempa, jeśli chcesz trwałego efektu. Nie należy też za mocno skupiać się na liczbie zrzuconych kilogramów. Jest to bowiem kwestia indywidualna i zależy od wagi wyjściowej, wieku, płci czy aktywności. Przyjmuje się, że w tydzień można stracić od 0,5 do 1% masy ciała. Niektórzy w tym czasie schudną 200 gramów, inni – kilogram. Sprawdź, jak schudnąć 1 kg w tydzień.

Sprawdź!
Jak schudnąć 30 kg? Ćwiczenia i jadłospis. Czy w miesiąc da się?

Jak dużo można schudnąć w 2 tygodnie bez szkody dla zdrowia? Powinno to być maksymalnie 2 kg. W skali miesiąca efekt na pewno będzie widoczny. 

Utrata masy ciała – ćwiczenia

Jednym z najważniejszych czynników, który przyczynia się do utraty masy ciała, są ćwiczenia. Powinny być dostosowane do poziomu sprawności fizycznej i oczekiwań osoby ćwiczącej. Aby zwiększyć ich skuteczność, dobre będzie stosowanie interwałów, które polegają na krótkim okresie intensywnego wysiłku, przeplatanym z okresem relaksu. Po ich wykonaniu można wykonywać ćwiczenia obciążeniowe i wzmacniające mięśnie.

Wysiłek aerobowy również jest kluczowym czynnikiem w utracie masy ciała. Może to być bieganie, jazda na rowerze czy pływanie. Inne ćwiczenia wykonywane przez dłuższy czas również pomogą spalić kalorie i tłuszcz. Trening powinien być wykonywany przez co najmniej 30 minut, dwa lub trzy razy w tygodniu.

Ćwiczenia na odchudzanie – jaki sprzęt?

Jeśli planujesz trening odchudzający, odwiedź sklep Decathlon. Znajdziesz tam sprzęt i akcesoria do każdego rodzaju treningu:

Jeśli efekt ma być trwały, trzeba zapomnieć o szukaniu sposobów na to, jak schudnąć 10 kg w 2 tygodnie. Trzeba połączyć zdrową dietę z ćwiczeniami fizycznymi. Plan żywieniowy powinien być oparty na zdrowych i świeżych produktach, a ćwiczenia trzeba wykonywać regularnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *