Zrzucamy kilogramy

Jak schudnąć 20 kg w 2 miesiące? Czy to zdrowe?

Jak schudnąć 20 kg w 2 miesiące

Zastanawiasz się, jak schudnąć 20 kg w 2 miesiące? Bezpieczna utrata wagi to około 1 kg na tydzień. Aby osiągnąć cel, trzeba nie tylko wprowadzić dietę, lecz także zadbać o aktywność fizyczną. Dobre nawyki warto pielęgnować po uzyskaniu pożądanej wagi.

Odchudzanie jest procesem wymagającym czasu i sporej dawki samozaparcia. Zbyt restrykcyjne diety czy głodówki mogą niekorzystnie odbić się na zdrowiu. Jeśli chcesz skutecznie i bezpiecznie zrzucić zbędne kilogramy, musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim konieczna jest trwała zmiana nawyków żywieniowych, wprowadzenie zbilansowanej diety i kontynuowanie jej także po schudnięciu. Ważna jest również aktywność fizyczna dopasowana do indywidualnych możliwości. Spróbujmy zatem odpowiedzieć na pytanie, jak schudnąć 20 kg w 2 miesiące i czy to może się udać!

Jak schudnąć 20 kg w 2 miesiące? Czy to możliwe?

Jak schudnąć 20 kg w 2 miesiące zajęcia

Oczywiście możesz próbować zrzucić 20 kg w 2 miesiące, jednak będzie się to wiązało niemal z głodzeniem. Taki sposób odchudzania wiąże się także z efektem jojo. Gwałtowny spadek wagi może prowadzić do niekorzystnych zmian w organizmie, w tym rozregulowania wielu procesów – w przypadku kobiet dochodzi np. do zatrzymania okresu. Specjaliści szacują, że bezpieczny spadek wagi to 0,5-1 kg tygodniowo. O taki wynik warto powalczyć. W jaki sposób?

Bezpieczne odchudzanie – ruszaj się i ćwicz!

Osoby, które głowią się, jak schudnąć 20 kg w 2 miesiące, muszą wiedzieć, że lekarze nie popierają tak drastycznego spadku wagi w tak krótkim czasie. Jeśli jednak chcesz zrzucić zbędne kilogramy, zacznij się ruszać. To pierwszy krok do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Jak to zrobić? Przede wszystkim pamiętaj o systematyczności – musisz ćwiczyć regularnie, wykonywać treningi przynajmniej 3 razy w tygodniu i przeznaczać na nie około godziny. Warto też jak najwięcej ruszać się w ciągu dnia – spacerować, chodzić po schodach, zamienić samochód na rower.

Sprawdź!
Jak schudnąć 10 kg w 2 tygodnie? Czy ma to sens?

Jak rodzaj treningu wybrać? Polecamy aerobik, jazdę na rowerze, jogging, pływanie, jogę, ćwiczenia na siłowni pod okiem instruktora. Jeśli chcesz, możesz ćwiczyć w domu lub w klubie fitness. Do codziennej gimnastyki przydadzą ci się sportowe akcesoria i wygodny strój, które znajdziesz w sklepie Decathlon, w tym:

  • taśmy oporowe;
  • piłki do ćwiczeń;
  • skakanki;
  • mata do ćwiczeń;
  • hantelki;
  • stepper.

Jak schudnąć 20 kg w 2 miesiące? Co jeść?

Jak schudnąć 20 kg w 2 miesiące ćwiczenia

Wiesz już, że lepiej nie myśleć nad tym, jak schudnąć 20 kg w 2 miesiące, ale nadać odchudzaniu nieco wolniejszy bieg. Wówczas będzie bezpiecznie i efektywnie. Niezależnie od tego, ile chcesz schudnąć, musisz pamiętać o właściwej diecie. Najlepiej jeść więcej posiłków w ciągu dnia, jednak w mniejszych ilościach. Ważne jest także nawadnianie organizmu – pamiętaj, aby pić przynajmniej 2 litry wody dziennie. Do jadłospisu wprowadź więcej owoców i warzyw oraz produktów pełnoziarnistych. Zrezygnuj ze słodyczy, fast foodów i żywności przetworzonej, a także słodzonych napojów i alkoholu.

Jaki plan żywieniowy przyniesie najwięcej korzyści i pomoże ci schudnąć? Specjaliści chwalą dietę śródziemnomorską opartą na warzywach, owocach, rybach i owocach morza. Jeśli masz wątpliwości, jak ułożyć jadłospis, skorzystaj z pomocy dietetyka. Wciąż zastanawiasz się, jak schudnąć 20 kg w 2 tygodnie? Pamiętaj, by nie ryzykować tak gwałtownego spadku wagi. Lepiej schudnąć nieco mniej, ale w bezpieczny sposób. 

Jeśli szukasz więcej porad na temat odchudzania, koniecznie zajrzyj do innych tekstów:

Sprawdź w nich, co trzeba zrobić, aby zgubić zbędne kilogramy bez efektu jo-jo i przykrych konsekwencji dla organizmu. Zastosuj się do naszych wskazówek dotyczących diety oraz ćwiczeń fizycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *