Ćwiczenia

Ćwiczenia na obwisłe ramiona – jakie ćwiczenia wykonywać?

kobieta pokazuje obwisłe ramiona, które ćwiczy

Ćwiczenia na obwisłe ramiona pomogą ci uporać się z nadmiernie rozciągnięta skórą. Dzięki nim wzmocnisz mięśnie i poprawisz wygląd całej górnej części ciała. Nasz top 10 ćwiczeń to idealne sposób, by w krótkim czasie zobaczyć pozytywne efekty.

Warto wiedzieć!

 • Ćwiczenia na obwisłe ramiona pomagają w walce z wiotką skórą;
 • Na ten problem estetyczny wpływają zbyt szybka utrata masy ciała i problemy hormonalne;
 • Zwłaszcza osoby powyżej 35. roku życia powinny wypróbować takie ćwiczenia.

Ćwiczenia na obwisłe ramiona – czy są skuteczne?

kobieta pokazuje swoje ramię po ćwiczeniach na obwisłą skórę ramion

Zarówno skóra jak i mięśnie z wiekiem zaczynają tracić jędrność. Ramiona to jeden z obszarów w ciele kobiety, który szczególnie szybko zaczyna reagować na upływ czasu. Na rękach często gromadzi się też tkanka tłuszczowa, co widocznie zmienia ich wygląd. Obwisła skóra dodaje lat i stanowi spory problem natury estetycznej dla każdej kobiety. Jak sobie z nim radzić? Z pomocą przychodzą ćwiczenia na obwisłe ramiona, które korzystnie działają także na inne partie mięśni. 

Jeśli chcesz w ten sposób poradzić sobie z wiotką skórą, konieczna jest systematyczność i silna wola. W wielu przypadkach zaprzestanie ćwiczeń powoduje całkowitą rezygnację i poddanie się. Kobieta w każdym wieku pragnie wyglądać atrakcyjnie, dlatego warto wypróbować wszelkich sposobów, by znów wrócić do formy.

Ćwiczenia na obwisłe ramiona – jak zacząć?

kobieta w czarnej bluzce jest zmęczona po wykonywaniu ćwiczeń na obwisłe ramiona bez hantli

Ćwiczenia na obwisłe ramiona to oczywiście najważniejszy element w walce o smukłe i zgrabne ręce. Nie można jednak zapominać o pozostałych, równie ważnych detalach. Każdy trening, niezależnie od tego, jakie mięśnie będziesz ćwiczyć, zacznij od rozgrzewki. Dzięki niej przygotujesz mięśnie i serce do wzmożonego wysiłku. Postaw na bieg w miejscu, jazdę na rowerku lub pajacyki. Dobrze sprawdzi się też stepper. Rozgrzewka powinna trwać od 10 do 15 minut. 

Sprawdź!
Ćwiczenia na czworogłowy uda – jakie są skuteczne?

Równie ważny, co początek, jest koniec treningu. Na zakończenie warto wykonać ćwiczenia rozciągające, które spowolnią bicie serca i wyciszą mięśnie. Taka konstrukcja treningu przyniesie ci pełen sukces.

Ćwiczenia na obwisłe ramiona – top 10 skutecznych i niezastąpionych ćwiczeń

kobieta zastanawia się jakie ćwiczenia na obwisłe ramiona
 1. Pompki – to ćwiczenie zna niemal każdy, jednak nie wszyscy wiedzą jak wielki ma potencjał. Pompki wzmacniają mięśnie klatki piersiowej i rąk, nie tylko likwidują tzw. pelikany, czyli obwisłe ramiona, ale poprawiają wygląd i jędrność biustu.
 1. Podnoszenie ciężarów – ćwiczenia na obwisłe ramiona takie jak podnoszenie ciężarów rzeźbią sylwetkę, wzmacniają tkankę mięśniową i sprawiają, że twoja skóra odzyska jędrność i elastyczność.
 1. Skakanka – to ćwiczenie typu cardio, które wpływa na poprawę kondycji całego ciała, wzmacnia serce i przyspiesza spalanie tłuszczu, wymusza wzmożoną pracę mięśni rąk, a tym samym niweluje problem opadającej skóry.
 1. Unoszenie ramion – to ćwiczenie, które nie wymaga wielkiego nakładu sił, a daje naprawdę rewelacyjne rezultaty, wystarczy w szybkim tempie unosić ramiona w górę przez 30 sekund, zrobić krótką przerwę i powtórzyć jeszcze 2 razy – efekt murowany!
 1. Skręcanie ramion – to ćwiczenie jest równie proste jak poprzednie, rozłóż ręce na boki i skręcaj je, obracając wierzch dłoni, wykonuj przez kilkanaście sekund i zrób krótką przerwę, powtórz 2 razy.
 1. Ćwiczenia z taśmą – dodatkowy opór w postaci taśmy pozwoli ci wyrzeźbić mięśnie i pozbyć się wiotkiej skóry.
 1. Mostek na macie – połóż się na macie i zegnij kolana, unieś do góry miednice i trzymaj przez dłuższą chwilę, powtórz jeszcze kilka razy.
 1. Odwodzenie ramion – jako dodatkowe obciążenie możesz użyć niewielkich ciężarków, stań w rozkroku i pochyl się do przodu, trzymając proste plecy, odwódź ręce na boki, wykonaj 20 powtórzeń w dwóch seriach.
 1. Ćwiczenia z wyciągiem – niwelują  ramiona, wzmacniają mięśnie rąk, pleców, ramion i brzucha.
 1. Nożyce ramion – to proste ćwiczenie przynosi zaskakujące efekty w postaci smukłych i mocnych ramion.
Sprawdź!
Ćwiczenia na oponkę i boczki – 5 najlepszych ćwiczeń

Zależy ci na lepszej sylwetce? Poznaj pozostałe ćwiczenia na różne partie mięśni:

Ćwiczenia na obwisłe ramiona – jakie sprzęty będą potrzebne?

Ćwiczenia na obwisłe ramiona są skuteczne i proste w wykonaniu. Lepsze i szybsze rezultaty osiągniesz, wykorzystując do treningu akcesoria do ćwiczeń dostępne w sklepach Decathlon. Sprawdzą się przede wszystkim:

 • gumy oporowe;
 • ciężarki;
 • hantle;
 • wyciąg do ćwiczeń;
 • skakanka.

Może Cię także zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *