Zrzucamy kilogramy

Jak schudnąć 15 kg w 3 miesiące bez efektu jo-jo?

Jak schudnąć 15 kg w 3 miesiące

Odchudzanie to jeden z ciągle żywych tematów. Każdy choć raz w życiu próbował zrzucić kilka kilogramów. W jaki sposób zrobić to bezpiecznie i bez efektu jo-jo? Jak schudnąć 15 kg w 3 miesiące? Sprawdź, o czym musisz pamiętać!

Specjaliści tłumaczą, że bezpieczne odchudzanie oznacza utratę około 1 kg na tydzień. W ten sposób można zredukować wagę nie narażając się na skutki uboczne czy późniejszy efekt jo-jo. W zrzuceniu zbędnych kilogramów pomoże odpowiednio ustawiona dieta oraz treningi. Aby efekty się utrzymały, nowe zasady odżywiania należy wdrożyć na stałe. Gwarancją sukcesu jest dobrze opracowany plan odchudzania i cierpliwe realizowanie postanowień. Dowiedz się, jak schudnąć 15 kg w 3 miesiące i czy to możliwe.

Jak schudnąć 15 kg w 3 miesiące? Przejdź na dietę

Jak schudnąć 15 kg w 3 miesiące ćwiczenia

Aby schudnąć, musisz zmienić nawyki żywieniowe. Nie na chwilę lub 3 miesiące, ale na stałe. Tylko wtedy unikniesz efektu jo-jo. Nie jest ważne, czy zastanawiasz się, jak schudnąć 15 kg w 3 miesiące czy też 5 kg w tydzień, w każdym przypadku musisz wprowadzić życie trwałe zmiany. Na początek należy zadbać o odpowiednie odżywianie, co oznacza rezygnację z wielu przyjemności – jedzenia słodyczy czy fast foodów. Jednak dieta nie może być zbyt restrykcyjna, więc odchudzanie nie może polegać na głodzeniu się i niedojadaniu. Prowadziłoby bowiem do rozregulowania organizmu, spadku odporności i wielu innych przykrych konsekwencji (np. pogorszenia kondycji włosów, paznokci, skóry).

Jeśli zastanawiasz się, jak schudnąć 15 kg w 3 miesiące, pamiętaj, że taki spadek wagi może wiązać się ze skutkami ubocznymi. Lepiej chudnąć wolniej i bezpieczniej. Zrezygnuj ze słodyczy, słodzonych napojów, alkoholu, a wprowadź do jadłospisu warzywa i owoce. Zacznij jeść 4-5 posiłków dziennie, w regularnych odstępach. Niech to będą mniejsze porcje złożone z produktów bogatych w witaminy i minerały. Udaj się do dietetyka, aby ułożył dietę dopasowaną do twoich potrzeb. Pamiętaj, że bezpieczny plan to zrzucanie około 1 kg na tydzień!

Sprawdź!
Jak schudnąć w tydzień 7 kg – dieta, ćwiczenia, odchudzanie

Jak schudnąć 15 kg w 3 miesiące? Zacznij uprawiać sport

Jak schudnąć 15 kg w 3 miesiące skakanka

Jeżeli zależy ci na szybkim efekcie, dodaj do diety ruch. Zdecydowana większość ludzi prowadzi obecnie siedzący tryb życia, pracując przed komputerem. Na sport często nie ma już czasu. Aby schudnąć, musisz zacząć się ruszać. Czy będzie to codzienny spacer, czy joga, jogging lub wizyta na basenie, zależy tylko od ciebie. Ważne, abyś każdego dnia znalazł chwilę na aktywność fizyczną. Szybsze efekty uzyskasz, jeśli 3 razy w tygodniu wygospodarujesz godzinę na intensywniejszy trening. Nie musisz od razu zapisywać się na siłownię lub fitness, możesz ćwiczyć również w domu. Chcesz dobrze przygotować się do gimnastyki? Zaopatrz się w wygodny strój oraz akcesoria ułatwiające trening. Mogą to być:

  • piłki gimnastyczne;
  • rowerek stacjonarny;
  • stepper;
  • bieżnia elektryczna;
  • trampolina fitness.

Wszystko to, a także inne niezbędne akcesoria znajdziesz w sklepach Decathlon. Przygotuj się do walki o wymarzoną wagę ciała i zacznij działać. Najważniejsza jest systematyczność oraz cierpliwość. Nieważne, czy zastanawiasz się, jak schudnąć 15 kg w 3 miesiące, czy chcesz zrzucić jedynie 5 kg – droga do sukcesu zawsze jest taka sama. Wszelkie zmiany życiowe, które mają prowadzić do celu, muszą stać się twoją rutyną i codziennością.

Jeśli interesuje cię temat odchudzania, przejrzyj pozostałe artykuły zawierające porady i wskazówki:

Pamiętaj, aby odchudzać się mądrze. Dzięki temu efekty ciężkiej pracy będą trwałe, a twoje codzienne nawyki lepsze dla twojego zdrowia. Nie szukaj za wszelką cenę recepty, jak schudnąć 15 kg w 3 miesiące. Być może dasz radę osiągnąć ten cel, jednak niech stawką nie będzie twoje zdrowie! Ćwicz i odżywiaj się prawidłowo, a efekty cię zaskoczą!

Sprawdź!
Jak schudnąć 15 kg? Dieta, ćwiczenia, zdrowe odchudzanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *