Odchudzanie

Jak schudnąć z brzucha w 2 tygodnie? Skuteczne ćwiczenia i dieta!

jak schudnąć z brzucha w 2 tygodnie

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak schudnąć z brzucha w 2 tygodnie. Odchudzanie jest zwykle procesem długotrwałym, ale w krótkim okresie również można poczynić bardzo duże postępy. Zobacz, w jaki sposób szybko zrzucić tkankę tłuszczową, aby brzuch był płaski!

Tłuszcz na brzuchu jest wynikiem zaniedbania diety oraz ćwiczeń. Zwykle tkanka tłuszczowa w tym miejscu odkłada się przez wiele lat, więc od razu nie będziesz w stanie zrzucić jej całej. Jak schudnąć z brzucha w 2 tygodnie? Nie zrobisz tego od razu, ale pewne zmiany w twojej rutynie treningowej oraz w nawykach żywieniowych pozwolą ci zobaczyć różnicę bardzo szybko. Dzięki treningom i diecie znacznie poprawi się także twoje samopoczucie. Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób spalić tkankę tłuszczową na brzuchu!

Jak schudnąć z brzucha w 2 tygodnie?

jak schudnąć z brzucha w 2 tygodnie porady

Musisz trzymać się kilku ważnych zasad, które wymienimy poniżej. Dzięki temu bardzo szybko zobaczysz rezultaty! Dowiedz się, jak schudnąć z brzucha – co jeść i jak ćwiczyć.

Zwracaj uwagę na to, jak długo śpisz!

Osoby śpiące zbyt długo spożywają zdecydowanie więcej kalorii. Dużo częściej także sięgają one po słone potrawy. Wczesne wstawanie ma duży wpływ także na zdrowie psychiczne. Liczba godzin snu jest bardzo ważna. Należy się odpowiednio wysypiać, ponieważ niewyspanie może również sprzyjać tyciu.

Jedz mniej kalorii

Aby mieć płaski brzuch, musisz koniecznie obciąć kalorie. Mniejsza ilość spożywanych kalorii sprawi, że zaczniesz chudnąć, to jedna z najważniejszych kwestii w tym, jak schudnąć z brzucha w 2 tygodnie. Przygotuj swój jadłospis z wyprzedzeniem, pomoże ci to w lepszym pilnowaniu samego siebie.

Sprawdź!
Jak schudnąć 4 kg w miesiąc?

Pij wodę

Woda wypełnia żołądek, a dzięki temu rzadziej będziesz odczuwał głód między posiłkami. Jeżeli nie lubisz pić samej wody, to możesz dodać do niej cytrynę lub owoce. Dodatkowo woda przyspiesza procesy metaboliczne, co wpływa na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Prawidłowo nawodniony organizm dużo lepiej znosi wysiłek fizyczny, który również jest bardzo ważny, kiedy dążysz do wymarzonej sylwetki i odsłonięcia mięśni brzucha.

Pamiętaj o zbilansowanej diecie

jak schudnąć z brzucha w 2 tygodnie dieta

Jeżeli chcesz zgubić kilogramy z brzucha, to koniecznie ogranicz cukry proste. Ze swojej diety wyrzuć:

 • słodkie napoje;
 • biały cukier;
 • słodycze;
 • białe pieczywo;
 • makarony pszenne.

Nie musisz wyrzucać mięsa z diety, wystarczy, że będziesz jadł chude gatunki mięsa, czyli między innymi:

 • kurczaka;
 • indyka;
 • ryby.

Jedz również dużo warzyw. Najlepiej w wersji gotowanej. Unikaj warzyw strączkowych, czyli fasoli, ciecierzycy i bobu. Mają one działanie wzdymające. Koniecznie unikaj żywności przetworzonej, czyli:

 • dań fast food;
 • słonych przekąsek;
 • parówek;
 • pasztetów;
 • konserw;
 • zawiesistych sosów;
 • tłustych wypieków.

Dieta na płaski brzuch jest bardzo ważna. Ma ona duże znaczenie w tym, jak schudnąć z brzucha w 2 tygodnie. Zbilansowane posiłki zawierają błonnik oraz dobre węglowodany, to dzięki nim zmniejszysz swój obwód w pasie i pozbędziesz się oponki.

Zwiększ swoją aktywność fizyczną

jak schudnąć z brzucha w 2 tygodnie aktywność fizyczna

Najlepszym treningiem, by zrzucić kilogramy, są ćwiczenia interwałowe. Znacznie przyspieszą one metabolizm i w połączeniu z deficytem kalorycznym sprawią, że bardzo szybko zobaczysz pierwsze rezultaty. Trening interwałowy powoduje znaczny wzrost tempa metabolizmu. Po jego wykonaniu tkanka tłuszczowa jest spalana jeszcze przez wiele godzin. W ramach interwałów możesz wykonywać różne ćwiczenia:

 • bieganie;
 • jazda na rowerze;
 • pływanie;
 • korzystanie z orbitreka;
 • jazda na rowerze stacjonarnym.

Możesz także wykonywać ćwiczenia ukierunkowane bezpośrednio na brzuch. Dobre będą w tym przypadku brzuszki. Musisz jednak ćwiczyć w szybkim tempie bez robienia zbyt długich przerw.

Sprawdź!
Jak schudnąć 6 kg w miesiąc lub 6 tygodni?

Jak schudnąć z brzucha w 2 tygodnie – jakich akcesoriów do ćwiczeń będziesz potrzebował?

jak schudnąć z brzucha w 2 tygodnie akcesoria

W tym, jak schudnąć z brzucha w 2 tygodnie, ważne jest wykonywanie ćwiczeń. Możesz oczywiście robić trening aerobowy na świeżym powietrzu, wtedy nie będą ci potrzebne specjalne akcesoria. Jednak w długie zimowe wieczory mogą ci się przydać hantle, sztangi z ciężarami oraz maty do ćwiczeń. Dodatkowo musisz wyposażyć się w odzież sportową, która pomoże ci w swobodnym wykonywaniu treningu. Wszystkie te rzeczy znajdziesz w sklepie Decathlon, który oferuje wysokiej jakości produkty dla sportowców.

Jak schudnąć z brzucha w 2 tygodnie? Odchudzanie to proces, który zwykle trwa bardzo długo. Jednak dzięki trzymaniu się pewnych zasad, pierwsze efekty zobaczysz już po kilku tygodniach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *