Ćwiczenia

Ćwiczenia na brzuch dla dziecka – propozycje dla osób w każdym wieku

ćwiczenia na brzuch dla dziecka

Ćwiczenia na brzuch dla dziecka wspomagają prawidłowy rozwój. Dzięki nim dziecko nie będzie miało problemów z kręgosłupem. Warto, aby rodzic o to zadbał. Zobacz, jakie ćwiczenia na mięśnie brzucha powinno wykonywać dziecko!

Ćwiczenia na brzuch dla dziecka nie powinny mieć takiej intensywności jak u dorosłego. Dzieci mają zdecydowanie słabiej rozwinięte mięśnie, dlatego taki trening powinien być specjalnie do nich dopasowany. Ćwiczenia na brzuch dla dzieci powinny być również zróżnicowane tak, aby dziecko się nie znudziło. Jeżeli chcesz wiedzieć, jakie ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha dla dzieci warto wprowadzić, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Jakie ćwiczenia na brzuch dla dziecka?

ćwiczenia na brzuch dla dziecka - jakie

Ćwiczenia na brzuch w domu pozwolą zachować dziecku zdrową sylwetkę. Rodzic powinien dbać o to, aby jego dziecko czuło się dobrze, dlatego powinien wprowadzić do jego rutyny ćwiczenia. Dzięki temu dziecko nabędzie pewne nawyki, które zaowocują w przyszłości. Poniżej przedstawiamy kilka bezpiecznych ćwiczeń na brzuch dla dziecka!

Ćwiczenie z uniesionymi kolanami

Dziecko musi leżeć na plecach i mieć nogi ugięte w stawach kolanowych i biodrowych, a stopy powinny znajdować się na podłodze. Następnie dziecko powinno unieść nogi tak, by widzieć swoje stopy. Kolejnym krokiem jest napięcie mięśni brzucha. Dziecko powinno za pomocą rąk siłować się z kolanami. Podczas ćwiczenia ważne jest napięcie mięśni oraz dociskanie lędźwi do podłogi.

Ćwiczenie z piłką

Dziecko podczas tego ćwiczenia musi leżeć na plecach. Nogi powinny być ugięte w stawach kolanowych i biodrowych. Ćwiczenie polega na uniesieniu nóg do kąta 90 stopni i trzymaniu piłki stopami. Następnie musi wykonywać ruchy piłką do kąta około 70 stopni. Zakres poruszania się stóp jest zależny od siły mięśni brzucha. 

Sprawdź!
Rozgrzewka przed treningiem - jakie ćwiczenia przed treningiem na dobrą rozgrzewkę?

Ćwiczenie z szarfą

To ćwiczenie na brzuch dla dziecka także wykonywane jest na leżąco. Dziecko ponownie musi mieć zgięte kolana i biodra. Ćwiczenie zaczyna się od uniesienia nóg w górę do kąta 90 stopni. Pod plecami dziecka musi znajdować się szarfa, którą dziecko będzie wciskać do podłogi. Nogi powoli muszą przenieść się około 20 centymetrów w bok od środka ciała. W tej pozycji dziecko powinno wytrzymać około 10 sekund, następnie przenosi nogi na drugą stronę.

Sprzęt do ćwiczeń na brzuch dla dziecka – co warto kupić?

ćwiczenia na brzuch dla dziecka - sprzęt

Dziecko nie powinno ćwiczyć na podłodze, dlatego warto kupić specjalną matę do ćwiczeń. Dodatkowo będą potrzebne ubrania specjalnie na trening. Sprawdzi się tutaj odzież bawełniana, która dobrze przepuszcza powietrze. Wszystkie produkty dla młodych sportowców znajdziesz w sklepie Decathlon!

Ćwiczenia na brzuch dla dziecka mogą pomóc mu uniknąć problemów z kręgosłupem. Dlatego właśnie warto zachęcać dziecko do treningu. Odpowiednie ćwiczenia fizyczne dobrze wpłyną na rozwój dziecka w przyszłości!


Może Cię także zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *