Ćwiczenia

Ćwiczenia ze sztangą w domu – jak wykonywać je poprawnie i efektywnie?

Ćwiczenia ze sztangą w domu

Prawidłowo wykonywane ćwiczenia ze sztangą w domu nie stwarzają poważniejszego zagrożenia. Mają charakter wielostawowy, pozwalają na wszechstronny rozwój. Zobacz, jak trenować bezpiecznie!

Regularny trening i dopasowane do twoich predyspozycji ćwiczenia ze sztangą w domu przyniosą ci wiele korzyści. Spalisz tłuszcz, zwiększysz siłę i wytrzymałość mięśni, wyrzeźbisz sylwetkę. Ważne, by wcześniej dobrze przygotować organizm do takiego rodzaju wysiłku fizycznego. Podczas treningu dbaj o prawidłową technikę każdego ruchu.

Niektóre ćwiczenia ze sztangą w domu możesz wykonywać bez asekuracji

ćwiczenia ze sztangą w domu niektóre

Pod warunkiem że nie założysz na gryf zbyt wielu lub zbyt ciężkich talerzy. Wtedy ucierpi nie tylko twoja duma – i podłoga po gwałtownym zrzuceniu sztangi – ale też zdrowie. Siłowe ćwiczenia w domu wymagają starannej rozgrzewki. Zwykle dzieli się ją na kilka części – trening tlenowy (aerobowy), rozciąganie oraz zestaw ćwiczeń statycznych. Na wstęp przeznacz minimum 15 minut. Więcej informacji znajdziesz tutaj:

Zawartość planu treningowego zależy od tego, co chcesz osiągnąć. To samo dotyczy liczby powtórzeń i serii. Najpopularniejsze ćwiczenia ze sztangą w domu to:

Praktyczne akcesoria do ćwiczeń ze sztangą w domu

ćwiczenia ze sztangą w domu praktyczne

Niezbędnik zawiera talerze o zróżnicowanej wadze, zaciski oraz gryf. Jego długość i kształt musisz dopasować do rodzaju treningów oraz własnych parametrów fizycznych – głównie długości ramion. Przed ćwiczeniami ze sztangą w domu sprawdź ofertę Decathlonu, gdzie znajdziesz jeszcze:

  • odzież i buty fitness;
  • rękawiczki, pasy, kamizelki;
  • usztywniacze nadgarstków;
  • ochraniacze na kark;
  • maty oraz specjalistyczne ławeczki do ćwiczeń.
Sprawdź!
Ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa. TOP 5

Zanim zabierzesz się za samodzielne treningi, warto poprosić instruktora siłowni o wskazówki techniczne. Błędnie wykonywane ćwiczenia ze sztangą w domu mogą doprowadzić do poważnych kontuzji kręgosłupa, kolan i nie tylko. Polecamy lekturę innych artykułów:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *