Ćwiczenia

Ćwiczenia na szczupłe uda. Szczupłe uda w 2 tygodnie

Ćwiczenia na szczupłe uda

Ćwiczenia na szczupłe uda pomogą wyrzeźbić także pośladki i łydki. Jednymi z najpopularniejszych są przysiady, wykroki i zakroki. Przed treningiem należy zadbać o rozgrzewkę, by zapobiec kontuzji. Sprawdź, jak szybko wyrzeźbić uda!

Ćwiczenia na szczupłe uda należy wykonywać systematycznie, najlepiej w seriach. Można to robić samodzielnie w domu lub podczas zorganizowanych zajęć aerobiku czy jogi. Doskonałym sposobem na wyszczuplenie ud jest bieganie, pilates, jazda na rowerze i skakanie na skakance. Aby szybko pozbyć się zgromadzonej tkanki tłuszczowej, warto także zadbać o dietę – zrezygnować ze słodyczy, fast foodów, przetworzonej żywności. Samozaparcie i cierpliwość pozwolą osiągnąć pożądany efekt.

Ćwiczenia na szczupłe uda – propozycje

Ćwiczenia na szczupłe uda wymachy nogami

Jakie ćwiczenia na szczupłe uda pomogą wyrzeźbić tę partię ciała? Do wyboru masz sporo nieskomplikowanych pozycji i form ruchu. Ważne, aby na trening poświęcić choć kilkanaście minut każdego dnia. Możesz też zdecydować się na intensywniejsze i dłuższe ćwiczenia np. 3 razy w tygodniu. Oto przykładowe ćwiczenia na szczupłe uda:

 • unoszenie bioder do góry – połóż się na macie, nogi ugnij w kolanach, ręce ułóż wzdłuż tułowia. Powoli unoś biodra do góry. Pozostań w pozycji kilka sekund i opuść biodra. Ćwiczenie powtórz kilka razy;
 • wymachy nogami – przyjmij pozycję w klęku podpartym. Nogą zgiętą w kolanie wymachuj do tyłu. Ćwiczenie wykonuj naprzemiennie;
 • wymachy nogami – połóż się na brzuchu, dłonie ułóż pod brodą. Zegnij nogi w kolanach i wykonuj naprzemienne wymachy do góry;
 • unoszenie nóg – połóż się na brzuchu. Zegnij nogi w kolanach i podnoś je jednocześnie.

Dobre ćwiczenia na szczupłe uda to pozycje znane z jogi:

 • pozycja krzesła – stań prosto, ustaw stopy równolegle. Ugnij lekko kolana i wykonując ruch jak do siadu na krześle, zrób przysiad. Unieś ręce nad głową, łącząc dłonie. Wzrok skieruj na dłonie. Wytrzymaj kilkanaście sekund i powtórz ćwiczenie;
 • Pozycja wschodzącego księżyca – przyjmij pozycję psa z głową w dół. Prawą stopę przenieś do przodu i ustaw między dłońmi. Lewe kolano opuść na podłogę zaraz za biodrem. Unieś klatkę piersiową i ręce. Opuść biodra, wyprostuj plecy, a wzrok skieruj przed siebie. Wytrzymaj w pozycji kilka sekund i wyjdź do pozycji psa. Ćwiczenie wykonaj również na drugą stronę.
Sprawdź!
Ćwiczenia z gumą - jak wykonywać ćwiczenia z gumą oporową?

Ćwiczenia na szczupłe uda – co jeszcze pomoże?

Ćwiczenia na szczupłe uda przysiady z gumą oporową

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na szybkie schudnięcie z ud jest bieganie. Regularne treningi zwiększają wydolność organizmu, wzmacniają mięśnie, pomagają zlikwidować cellulit, wyrzeźbić uda, łydki i pośladki. Możesz zacząć od szybkiego marszu, czy biegania po schodach. Ten ostatni rodzaj treningu ma wiele zalet, nie tylko pomoże wymodelować nogi, ale również ujędrnić brzuch i pośladki, zrzucić zbędne kilogramy. Aby schudnąć z ud, możesz też zacząć jeździć na rowerze, rolkach, a zimą na łyżwach.

Warto również wykonywać ćwiczenia na szczupłe uda z gumą oporową. Jak trenować z gumą? Każdy trening należy zacząć od rozgrzewki – mogą to być pajacyki, przysiady, wykroki. Takie przygotowanie mięśni i stawów zapobiega kontuzjom. Weź wybraną gumę i rozpocznij ćwiczenie:

 1. Połóż się na macie na jednym boku.
 2. Taśmę załóż na kostki.
 3. Głowę podeprzyj na ugiętej w łokciu ręce.
 4. Z wydechem unoś nogę do góry tak, aby guma się naprężyła.
 5. Opuść nogę. Następnie powtórz ćwiczenie 10 razy.
 6. Wykonaj ćwiczenie na drugiej stronie.
 7. Podczas ćwiczenia napinaj mięśnie brzucha i pośladków.

Jeśli chcesz zadbać o kondycję, zrzucić zbędne kilogramy, wyszczuplić nogi, możesz też wykonywać ćwiczenia na domowej bieżni. Aby trening przyniósł efekty, musisz ćwiczyć przynajmniej 3 razy w tygodniu, przez około 40 minut. Istotne jest też ustawienie odpowiednich parametrów ćwiczenia.

Ćwiczenia na szczupłe uda – jak się przygotować?

Ćwiczenia na szczupłe uda bieżnia

Jeśli chcesz zacząć wykonywać ćwiczenia na szczupłe uda w domu, musisz się przygotować. Na pewno potrzebna będzie ci mata gimnastyczna i wygodny, niekrępujący ruchów strój gimnastyczny – legginsy, dresy, koszulki termoaktywne, ewentualnie buty sportowe. Przyda się jeszcze:

 • bieżnia domowa;
 • skakanka;
 • guma oporowa;
 • ławeczka do ćwiczeń.

Wszystkie te akcesoria i elementy stroju znajdziesz w sklepach Decathlon. Pamiętaj, aby podczas wykonywania ćwiczeń na szczupłe uda przestrzegać zasad – pilnować właściwej techniki, nie przekraczać granicy bólu, podążać za możliwościami swojego ciała i zawsze pamiętać o rozgrzewce.

Sprawdź!
Ćwiczenia z gumą na brzuch, pośladki i ramiona

Jeśli szukasz wskazówek, jak schudnąć, wyrzeźbić sylwetkę, wymodelować nogi i poprawić kondycję, zajrzyj do naszych pozostałych artykułów:

Ćwiczenia na szczupłe uda unoszenie bioder

Ćwiczenia na szczupłe uda możesz wykonywać każdego dnia. Nie musisz wychodzić z domu, wystarczy ci mata, chwila wolnego czasu i chęci. Regularny trening przyniesie wiele korzyści – nie tylko wypracujesz zgrabną sylwetkę, lecz także wzmocnisz mięśnie, zwiększysz wytrzymałość, poprawisz kondycję. Niewątpliwą korzyścią będzie też poprawa samopoczucia. Jedyne, o czym musisz pamiętać, to akceptacja własnych ograniczeń – twoje możliwości będą wzrastać z każdym treningiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *