Ćwiczenia

Ćwiczenia na bryczesy. Uda przed i po

Ćwiczenia na bryczesy

Ćwiczenia na bryczesy skutecznie rozprawią się z nieestetycznymi wałeczkami na zewnętrznej części ud. Ten obszar ciała jest oporny, dlatego podstawa to regularność wykonywanych ćwiczeń. Poznaj najlepsze ćwiczenia, które pomogą Ci odzyskać zgrabną sylwetkę.

Warto wiedzieć!

 • Ćwiczenia na bryczesy wzmocnią i wysmuklą twoje uda.
 • Dzięki nim spalisz nadmiar tłuszczu w problematycznym miejscu.
 • Poczujesz się pewniej i atrakcyjniej we własnym ciele. 

  Ćwiczenia na bryczesy – skuteczny sposób na zgrabne uda

  Ćwiczenia na bryczesy przysiady

  Bryczesy to inaczej tkanka tłuszczowa odkładająca się w rejonie ud. Jej nadmiar może zmieniać kształt sylwetki, a tłuszcz w tym rejonie przybiera kształt mało estetycznych wałeczków i fałdek. Jeśli twoim problemem są właśnie bryczesy, regularne wykonywanie ćwiczeń pomoże ci się z nimi uporać. Aby jednak osiągnąć wymarzone efekty, musisz pamiętać o systematycznym treningu. Tłuszcz w rejonie ud jest bardzo oporny na działanie ćwiczeń i diety. Jednak sporty takie jak np. aerobik, pomogą pozbyć się niechcianych fałdek. Oto kilka wskazówek, jak odzyskać zgrabną figurę.

  Przysiady sumo

  To ćwiczenie zna niemal każdy, a mimo to wiele osób nie wie, że jest jednym z najskuteczniejszych na bryczesy. Aby je wykonać, należy stanąć w rozkroku. Stopy powinny znajdować się nieco szerzej niż uda. W tej pozycji uginaj kolana, schodząc w dół. Nie należy jednak robić tego zbyt nisko. Pomiędzy udem a łydką powinien powstać kąt prosty – wtedy ćwiczenia na bryczesy przyniosą najlepszy rezultat. Wykonaj ok. 15-20 powtórzeń w 2-3 seriach.

  Wykroki

  Ćwiczenia na bryczesy wykroki

  Wykroki to kolejne popularne ćwiczenia na bryczesy. Doskonale rozwijają mięśnie ud i przyczyniają się do redukcji cellulitu. Jak je wykonać? 

  1. Stań prosto, a następnie zrób duży krok do przodu. 
  2. Pomiędzy łydką a udem, pewien utworzyć się kąt prosty.
  3. Drugą nogę ugnij nieco, jak do siadu. 
  4. Powróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 20 powtórzeń na jedną i drugą nogę w kilku seriach.
  Sprawdź!
  Ćwiczenia na szpagat. Jakie najlepsze ćwiczenia na szpagat? Jak rozciągnąć ciało krok po kroku do szpagatu?

  Unoszenie nogi w desce

  Deska do dosyć wymagająca pozycja. W tym przypadku wymaga pewnej modyfikacji. Unoszenie nogi należy wykonywać na boku, opierając się na jednym przedramieniu. Kluczowe w tej pozycji jest utrzymanie równowagi. Wykonaj kilkanaście powtórzeń na prawą, a następnie lewą nogę.

  Skakanie na skakance

  Ćwiczenia na bryczesy skakanka

  To ćwiczenie jest niezwykle skuteczne w walce z bryczesami. Wzmacnia kondycję całego organizmu. Podczas skakania pracują nie tylko mięśnie nóg, ale też pośladków, brzucha, ramion i pleców. Już kilka minut skakania dziennie sprawi, że poprawisz kształt swoich ud i spalisz nadmiar kalorii.

  Kopnięcia w bok

  Uklęknij na macie. Ręce powinny znajdować się pod ramionami, kolana pod biodrami. W tej pozycji wyprowadź energiczne kopnięcie w bok. Najlepsze efekty uzyskasz, wykonując to kopnięcia po 20 razy na każdą ze stron, w 2-3 seriach. Wariacją tego ćwiczenia, które wzmacnia też pośladki, jest unoszenie zgiętej w kolanie nogi w bok. Powtórzeń powinno być tyle samo, co w przypadku kopnięć.

  Ćwiczenia na bryczesy – z jakich sprzętów warto korzystać?

  Ćwiczenia na bryczesy kettle

  Ćwiczenia na bryczesy można wykonywać w domu lub na siłowni. Jeśli zależy ci na szybkich rezultatach, możesz dodatkowo wykorzystać akcesoria do ćwiczeń dostępne w sklepie Decathlon. Co sprawdzi się w treningu na dolne partie ciała?

  • guma oporowa;
  • kettlebell;
  • sztangi do ćwiczeń;
  • hantle;
  • agrafka do ćwiczeń mięśni ud.

  Ćwiczenia z obciążeniem są skuteczniejsze, niż te wykonywane bez dodatkowych sprzętów. Co ważne, nie potrzebujesz wychodzić z domu, by przeprowadzić profesjonalny trening.

  Sprawdź też inne ćwiczenia wzmacniające ciało:

  Ćwiczenia na bryczesy to sprawdzony sposób na mocne i zgrabne ciało. Wpłyną nie tylko na poprawę wyglądu zewnętrznego. Dzięki regularnym treningom odzyskasz dobre samopoczucie i energię. Poprawi się twoja sylwetka i spalisz nadmiar tłuszczu także z innych partii ciała. Jeśli nie wiesz, czy ten rodzaj ćwiczeń jest dla ciebie bezpieczny, skontaktuj się z lekarzem pierwszego kontaktu. Pomoże on dopasować   ćwiczeń do twoich możliwości.

  Sprawdź!
  Martwy ciąg klasyczny – jedno z ważniejszych ćwiczeń siłowych

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *