Ćwiczenia

Ćwiczenia na jędrne piersi i podniesienie biustu

kobieta w białej bluzce pokazuje efekt ćwiczeń na jędrne piersi i podniesienie biustu

Ćwiczenia na jędrne piersi to niezastąpiony, a w dodatku w pełni naturalny sposób, by poprawić wygląd biustu. Poznaj sprawdzone sposoby i ćwiczenia, dzięki którym twoje piersi odzyskają swoją jędrność.

Warto wiedzieć!

  • Ćwiczenia na biust są lepsze od kremów.
  • Dzięki nim poprawisz postawę ciała.
  • Ćwiczenia na jędrne piersi można wykonywać w domu lub na siłowni.

Ćwiczenia na jędrne piersi – korzyści

kobieta w pozycji sportowej po ćwiczeniach na powiekszeniu biustu w domu

Podniesiony i jędrny biust to istotne, ale nie jedyne korzyści, jakie przyniosą ci ćwiczenia na jędrne piersi. Czego jeszcze możesz się spodziewać? Ogromny wpływ na wygląd piersi ma postawa ciała. Jeśli większą część dnia spędzasz przy komputerze, lub twoja praca wymaga pochylania się, może to niekorzystnie wpłynąć na wygląd biustu. Wady postawy pogłębiają się wraz z wiekiem, dlatego zacznij działać od razu. Podziękują ci nie tylko piersi, ale przede wszystkim kręgosłup.

Jak działają ćwiczenia na jędrne piersi?

piękna kobieta siedzi w szatni na siłowni po ćwiczeniach na ujędrnienie i podniesienie biustu

Tkanka tworząca piersi nie podlega kształtowaniu, dlatego nie mamy wpływu na to, jaką mają formę. Ćwiczenia na jędrne piersi mogą jednak działać przeciw grawitacji i zapobiec opadaniu biustu. Dzięki regularnym treningom piersi stają się jędrniejsze, a z czasem gruczoł piersiowy dzięki rozbudowanym mięśniom klatki, przesuwa się do przodu. Piersi wydają się większe i nabierają atrakcyjnego kształtu.

5 najlepszych ćwiczeń na jędrne piersi

piękna kobieta stoi na siłowni obok okna w trakcie ćwiczeń na jędrne piersi i podniesienie biustu

Już wiesz, jakie korzyści możesz uzyskać, regularnie trenując. Jakie ćwiczenia sprawdzą się najlepiej? Oto propozycje, dzięki którym poprawisz wygląd swojego biustu i zadbasz o swój kręgosłup.

Sprawdź!
Ćwiczenia na mięśnie skośne brzucha. Poznaj 4 propozycje

Pompki

Ćwiczenie takie jak pompki znane jest jako sposób na rozbudowanie mięśni rąk. W czasie tego ćwiczenia mocno pracują też mięśnie klatki piersiowej, dlatego warto je wykonywać również jako ćwiczenie na jędrne piersi. W zależności od swoich możliwości i kondycji ciała, możesz ćwiczyć klasyczne pompki, kobiece, czy pompki na jednej ręce. Którykolwiek wariant wybierzesz, rezultat będzie pozytywny.

Naciskanie na dłonie

Kolejnym ćwiczeniem, które działa wzmacniająco na mięśnie klatki piersiowej, jest naciskanie na dłonie. Najlepiej wykonywać je w pozycji stojącej. Złóż dłonie razem na wysokości klatki piersiowej, łokcie skieruj do boku. Naciskaj z całej siły na dłonie przez kilka sekund, a następnie rozluźnij. Powtórz kilka razy.

Ćwiczenie z hantlami

Stań w rozkroku, do rąk weź hantle. Zegnij ręce w łokciach i połącz na wysokości serca. Otwieraj i zamykaj ręce, trzymając w nich hantle. Powtórz 10-15 razy, w zależności od kondycji. Wykonaj przynajmniej 2 serie.

Deska

To ćwiczenie wygląda na bardzo proste, jednak w rzeczywistości wymaga sporej siły. Oprzyj się na dłoniach i palcach stóp na macie. Napręż mięśnie całego ciała i postaraj się wytrzymać jak najdłużej. Odpocznij chwilę i powtórz przynajmniej 2 razy.

Ćwiczenia z taśmą

Umieść taśmę za plecami, trzymając w dłoniach jej końce. Rozciągają ją na tyle, ile dasz radę. Wykonaj kilka powtórzeń i odpocznij. Zrób 2-3 serie.

Sprzęty niezbędne do ćwiczeń na jędrny biust

Nie wszystkie ćwiczenia na jędrne piersi wymagają specjalistycznego sprzętu. W niektórych przypadkach może okazać się jednak niezbędny. Potrzebne akcesoria do ćwiczeń kupisz w sklepach Decathlon. Co przyda się do podniesienia biustu?

  • hantle;
  • ciężarki;
  • guma do ćwiczeń;
  • taśma elastyczna;
  • obuwie sportowe;
  • body power fitness.

Swój trening możesz wzbogacić także o inne rodzaje ćwiczeń na poszczególne partie ciała. Sprawdź także:

Sprawdź!
Wyciskanie żołnierskie – czym jest? Technika, warianty i efekty

Ćwiczenia na jędrne piersi zaskoczą cię szybkimi i widocznymi efektami. Twoje piersi nie tylko odzyskają jędrność, ale uniosą się i staną się bardziej kształtne. Warto zacząć ćwiczyć już wcześniej, aby zapobiec ich opadaniu. Skorzystaj z naszych podpowiedzi i zadbaj o wygląd swoich piersi od razu. W ten sposób wzmocnisz mięśnie pleców, zadbasz o kręgosłup i unikniesz wielu dolegliwości bólowych związanych z nieprawidłową postawą ciała.


Może Cię także zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *