Ćwiczenia

Ćwiczenia na mięśnie głębokie brzucha – jakie są najlepsze?

ćwiczenia na mięśnie głębokie brzucha

Ćwiczenia na mięśnie głębokie brzucha mają na celu rozwinięcie mięśni poprzecznych. Wpływa to pozytywnie na swobodę wykonywania wszystkich codziennych czynności. Zobacz, jakie ćwiczenia wykonywać!

Jeżeli chcesz z łatwością wykonywać wszystkie codzienne czynności, to powinny zainteresować cię ćwiczenia na mięśnie głębokie brzucha. Jeżeli ta część twojego ciała jest w nie najlepszej kondycji, może odbijać się to na twojej ogólnej sprawności. Mięśnie poprzeczne wpływają na ustawienie miednicy, jeżeli są słabe, to pochylasz tę część ciała do przodu, a to może wpłynąć na pogłębienie się lordozy lędźwiowej. Regularne ćwiczenia na mięśnie głębokie brzucha pozwalają tego uniknąć!

Najlepsze ćwiczenia na mięśnie głębokie brzucha

najlepsze ćwiczenia na mięśnie głębokie brzucha

Do mięśni głębokich brzucha zalicza się:

  • przeponę;
  • mięsień poprzeczny brzucha;
  • mięsień wielodzielny;
  • mięśnie dna miednicy.

Powyższe mięśnie wspólnie tworzą cylinder brzuszny. Pełni on ważną rolę w funkcjonowaniu ciała:

  • pozwala utrzymać postawę;
  • odciąża kręgosłup;
  • wpływa na każdy ruch ciała;
  • silnie rozwinięte mięśnie głębokie brzucha wpływają na wyniki sportowe;
  • dobre napięcie mięśni sprawia, że talia jest węższa.

Aby rozwinąć mięśnie głębokie, trzeba wykonywać regularne ćwiczenia. Najlepsze z nich opiszemy poniżej.

Hollow Body

To ćwiczenie na brzuch zaczyna się w pozycji leżącej na plecach. Leżąc, wykonujesz wznos ramion i nóg. Pozycja powinna przypominać łuk. Utrzymujesz ją do momentu, gdy twój kręgosłup traci kontakt z podłogą. Jeżeli jednoczesne uniesienie nóg oraz rąk jest dla ciebie zbyt dużym wyzwaniem, to możesz unieść same ręce.

Dead Bug, czyli martwy robak

ćwiczenia na mięśnie głębokie brzucha sprzęt

Ćwiczenie poprawia stabilizację centralną. Znowu rozpoczynasz od leżenia na plecach. Musisz mieć ugięte stawy kolanowe i biodra pod kątem 90 stopni. Twoje ręce powinny być uniesione pionowo w górę. Następnie musisz synchronicznie opuszczać kończyny i powracać do pozycji wyjściowej. Jest to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń na mięśnie głębokie brzucha.

Sprawdź!
Ćwiczenia na łydki w domu dla mężczyzn. Nawet bez sprzętu!

Side Plank

To ćwiczenie jest nazywane również deską boczną. Wykonuje się je poprzez podparcie się na przedramieniu z ramieniem zgiętym pod kątem 90 stopni. W czasie ćwiczenia nogi muszą być złączone i wyprostowane. Musisz mieć mocno napięte mięśnie brzucha i zachować naturalną pozycję kręgosłupa. 

Sprzęt do ćwiczeń – czego będziesz potrzebować, aby rozwinąć mięśnie głębokie brzucha?

ćwiczenia na mięsnie głębokie brzucha po ciąży

Ćwiczenia na mięśnie głębokie brzucha warto wykonywać na macie do ćwiczeń. Możesz również potrzebować odpowiedniej odzieży sportowej. Dobrze sprawdzą się tutaj ubrania bawełniane i odzież termoaktywna. Wszystkie powyższe produkty znajdziesz w sklepie Decathlon, który oferuje wysokiej jakości produkty dla sportowców.

Ćwiczenia na mięśnie głębokie brzucha sprawią, że będziesz czuł się zdecydowanie lepiej podczas wykonywania codziennych czynności. Regularne ćwiczenia poprawią także twój nastrój! Jeśli chcesz wykonywać ćwiczenia na brzuch po ciąży, zapytaj lekarza o poradę.


Może Cię także zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *